Jamo S606 czy zestaw Klipsch F1?

jeanaxel

New member
Który zestaw głośników wybrać Jamo S606 czy zestaw Klipsch F1 a może jeszcze coś innego w tym przedziale cenowym?do pokoju 20m2 i 50/50 muzyka/film a muzyka klubowa, techno i dance. Jakie będą różnice?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Moja odpowiedź nie będzie oryginalna, ale cóż... najlepiej posłuchaj i sam się przekonasz ...
Moim zdaniem Klipsch. Większa skuteczność...
 

killpit

New member
Do twojej muzyki zdecydowanie Klipsch.Poza tym nie są duże i mają bass refleks z przodu zdecydowanie łatwiej je rozstawić.Efektywność również na plus ogólnie w niewielkich pomieszczeniach Klipsch wygrywa skutecznością.Jak podłączysz w domu sam zrozumiesz co potrafią:bober:
 

jeanaxel

New member
Trochę boję się że ten Klipsch F1 z jednym głośnikiem nie będzie grał tak dobrze jak inne z dwoma głośnikami a na F2 są za drogie. Do tego zestawu Klipscha z frontami F1 jaki amplituner ? Wystarczy Onkyo 508? czy coś innego? Z wyjściami hdmi 1.4, żebym za rok czy dwa nie musiał zmieniać amplitunera.
 

killpit

New member
Kolego ty nie patrz tymi kategoriami.Uwierz mi spokojnie sobie poradzą sam bedziesz zdziwiony jak takie nie wielkie głośniki potrafią nagłośnić w cale nie małe pomieszczenia i to z jaką dynamiką.Co do ampli 508 bedzie idealna.
 

jeanaxel

New member
bo nie ukrywam że kuszą mnie te Jamo 606 ....jakie będą różnice między tymi a Klipschami F1....chyba że w tej cenie jeszcze jest coś lepszego tzn. około 2 tyś za 5.0 zestaw....i jak wypadną dali concept 6 w porównaniu do tych zestawów. Co byście wybrali?
 

killpit

New member
Kolego jeżeli były by jakieś lepsze głośniki na pewno miałbyś propozycje.Uważam że Jamo 606 na twoje warunki mieszkalne są zbyt duże.Albo F1 lub F2 spokojnie ci wystarczą im więcej będziesz demagował tym bardziej bedziesz sie odsuwał od jakiegokolwiek zakupu :)
 

killpit

New member
Kolego chcesz mieć wielkość głośnika i moc czy niewielkie wymiary i czystość oraz przestrzenność dzwięku.Uważam że na twoje warunki w zupełności wystarczą F1 co kupisz twój wybór.
 

Jasob

Member
Uważam że Jamo 606 na twoje warunki mieszkalne są zbyt duże
Mam Jamo 606 + Onkyo 606 na 18m2 i grają bardzo dobrze, żeby nie powiedzieć rewelacyjnie.
Zestaw na razie bez suba, a radzi sobie znakomicie, szczególnie w kinie - daje czadu.
 

killpit

New member
Nie powiedziałem że będzie zle grało tylko na to pomieszczenie Klipsch zdecydowanie wypadnie dużo lepiej.Pomijając fakt iż są mniejsze dynamiczniejsze i łatwiejsze w ustawieniu.Pamiętajmy że każdy ma inne możliwości rozstawienia głośników.
 

marecki6

New member
Bez reklam
a czy nie latwiej byloby wyslac kolege na odsluch ? niech sam zdecyduje ktore kolumny brzmieniowo bardziej mu odpowiadaja bo obstawiajac na podstawie tekstu pisanego moze okazac sie duza pomylka ... wybierz sie wiec do sklepu i posluchaj
 

killpit

New member
Zgadzam się powinien odsłuchać kwestia czy jest gdzie.Uważam że jedne jak i drugie głośniki są w porządku.Ale do 20m 606 są jak dla mnie za duże (moja opinia) :)
Pamiętajmy o odsunięciu gł.Jamo od ściany ze względu na tylny bass refleks jak i z boku ponieważ jest duży gł.bassowy. To są istotne kwestie
 
Do góry