Jamo S 608 HCS 3 z Sub czy bez?

coolva

New member
Stałem się szczęśliwym posiadaczem Ampli Pioneer VSX-919AH.
Sprzęt jest używany 1 rok przez teścia więc wiem że jest w stanie idealnym. Problem mam z wyborem kolumn. Interesuje mnie zestaw do kina domowego i upatrzyłem sobie Jamo S 608 HCS 3. Pomieszczenie w którym będzie stał zestaw ma 18m2. Zastanawia mnie czy dla przyjemnego odtwarzania filmów ale też muzyki (rock, pop, jazz) potrzebny do tego wszystkiego będzie subwoofer.....bo szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia gdzie miałbym go zmieścić. U teścia zestaw grał z kolumnami WHARFEDALE EVO2 (5.0) + subwoofer tej samej firmy i powiem że wszystko razem brzmiało ślicznie zwłaszcza jeśli chodzi o bas (nie wiem jak go określić ale w porównaniu z moim starym zestawem kina domowego od philipsa nie był taki dudniący i rozlazły co doprowadzało mnie do szału). Jak to wszystko razem powinno zagrać. Może jakiś inny zestaw kolumn w cenie do ok 1800. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
spokojnie możesz sobie zaserwować do tej wielkości. Czy sub będzie potrzebny - sam sprawdzisz najlepiej. Najpierw bierz bez Suba. Jak będzie Ci brakowało "kopa" to sobie dokupisz.
 

coolva

New member
A może taki zestaw.
Taga Harmony TPS-600 + TSW-6150
Znalazłem pochlebny test/artykuł na ich temat tylko nie wiem czy mogę na tym forum uprawiać kryptoreklamę (można sobie wygooglować) i podać link. Jeszcze raz podkreślam że nie jestem fanem basu rodem z Golfa III.

Lub może Wharfedale Diamond HCP + SW150 narazie bez sub z planem zakupu w późniejszym terminie.
 

schwarz

New member
S608 to bardzo fajny wybór. Moim zdaniem spokojnie zagrają wystarczająco mocno bez suba. A dudnienia to chyba głównie akustyka w pokoju.
 

coolva

New member
Ostatnio słuchałem Pioneer VSX-920 z kolumnami Jamo s606 i w sumie jak na moje pomieszczenie chyba będą one za mocne zwłaszcza że będą musiały być przysunięte do ściany więc bas może mnie w kosmos wystrzelić. Facet w sklepie (Saturn ale gość bardzo kompetentny) stwierdził że ten ampli to i tak cienizna i z mało jakimi większymi zestawami da sobie radę. Proponował jamo s 426 hcs3 + ew sub210. Tego zestawu też słuchałem i brzmiał dosyć kulturalnie (jak na moje drewniane ucho) choć dźwięk wydawał się nieco mało szczegółowy. Poza tym gość zwracał uwagę żeby dobrać kolumny 6 Omowe. nie wiem jak to się ma do faktu że mój ampli ma możliwość przestawienia z 8 na 6 om. Miałem też okazję posłuchać qq5000 5.0 jednak te połączone z ampli Onkyo TX-SR577. Ten zestaw grał bardzo fajnie tylko nie wiem czy mój ampli da sobie z qq radę. Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja posiadam od niedawna Jamo s606 i amplituner Onkyo 608. Do kina rewelka do stereo już gorzej. Posiadam 16 mkw w prostokącie. Na dłuższych scianach mam kanape a na przeciwległej tv, AV i kolumny po bokach stolika rtv. Basy w kolumnach skierowałem do wewnatrz poniewaz kolumny stoja między komodami a tv. Wiem że powinny mieć wiecej luzu od komód i ściany ale nie mam takiej możliwosci. Co do gabarytów to sa naprawde jebutne:) i jeszcze na kolcach wzrasta ich wysokosc więc raczej bym sie zastanawiał nad jamo s608 do 18mkw. Co do grania basy i soprany mam na 0 a suba ( tonsil aktiv 200A) mam może na 1/3 mocy i teraz gra fajnie bo jak basy miałem na +6 to juz dudniło. Wszystko zalezy od rozmieszczenia pokoju, ustawień w AV oraz własnych upodobań. Aha co do suba to wiadomo że prawdziwe kino domowe powinno posiadac ale jak wyłącze go to bas jest nadal konkretny wiec jakbym mial kupowac nowy do zestawu to bym sie zastanawial. Najpierw posłuchaj kolumn po wygrzaniu bez suba a jak będzie brakowac to dokupic:)
 
Ostatnia edycja:

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam na podobnej wielkości pomieszczenia Jamo 606 z małym sub'em 200 którego dokupiłem po kilku miesiącach. Na początku wydawało mi się że bez sub'a bass jest OK jednak po podłączeniu sub'a różnica była duża ... i tu bym się skłonił ku wpisie blackninja ...weź 606 zamiast 608 ale za to z sub'em, jeśli nie jesteś audiofilem to będziesz zadowolony.
 
Do góry