jamo s 606 sub jamo 210

kowalik87

New member
Witam,
jestem nowym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałość. Odkupiłem z licytacji zestaw kolumn jamo s 606 wraz z subwooferem jamo 210 oraz amplituner pioneer vsx 828-k. Po zapoznaniu się z instrukcją amplitunera mam kilka pytań:
- na jaką częstotliwość ustawić crossover w amplitunerze (najniższa wartość 80 Hz i chyba dotyczy wszystkich kolumn)
- do czego służy przycisk phase na pilocie?
- jak należy ustawić cut off oraz phase control na tyle obudowy subwoofera?
- kable jakie są to na przód 2,5 a na tył 1,5 czy są one wystarczające?

na razie chyba tyle, proszę o odpowiedź. Najbardziej nurtuje mnie ustawienie subwoofera ponieważ mam dosyć duży pokój i u mnie stoi on z tyłu w rogu pokoju i jest niezbyt słyszalny, kolumny frontowe produkują dużą ilość basu i jakby go zagłuszały
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jaki masz metraż? Kolumny odcinasz w ampli na 80Hz a dla LFE ustawiasz 120Hz. W subie crossover dajesz na max. i głośność w okolicy połowy ( przed kalibracją). Phase ( ustawienie fazy) w subie dajesz na taką wartość, gdzie słyszalnie subwoofer bedzie gral najmocniej. Na pilocie phase koryguje opóźnienia suba względem kolumn, ale nie jestem pewien i to już chlopaki się konkretniej wypowiedzą. Kable na przód dajesz 2,5-4mm, central i tyły 1,5-2,5mm. Ja w Jamo miałem wczesniej na frontach i centralu 2,5mm a na tyłach 1,5mm.
 

kowalik87

New member
" dla LFE ustawiasz 120Hz. " nie mogę ustawić osobno LFE tylko mam ogólnie jedno ustawienie w ampli chyba, że jakoś się da ale nie wiem. Jak ustawie crossover na max to strasznie buczy sub tak przy wartości 120Hz jest optymalnie, co do Phase to mogę kręcić i tak nic się nie zmienia chyba ampli tym steruje, a co do pokoju to mam 30 m2, prostokąt 5x6m
 
Do góry