JAMO 606 + [Denon 1611] - dobry wybór?

maciej2m

New member
Witam,
tak się zdarzyło, że sprawiam sobie kino domowe. Wstępnie wybrałem zestaw podany w temacie. Proszę o informacje, jeżeli popełniam błąd :).

Sporo słucham muzyki w stereo. Myślę, że użytkowanie Muzyka/Film można ocenić na 50/50. Słuchałem Pioneer-a 819 z tymi kolumnami no i wspomnianego Denona. Mam wrażenie, że Denon gra bardziej "natarczywie" ale przez to lepiej buduje scenę, jednak trochę się boję, że może to przy dłuższym odsłuchu trochę męczyć. Pioneer grał ładnie ale jakoś ciut mdławo i scena była jakby nieco wycofana.

Proszę o opinie.

Pozdrowienia,
Maciej
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Dlatego że nie słuchałeś Onkyo 578 z tymi głośnikami.
Denon nie za bardzo z Jamo bardziej już H/K ale najlepiej Onkyo sobie radzi.
 

maciej2m

New member
a jakie masz warunki ?
A mułowaty do jakiej muzyki Pioneer ?

Puszczałem Alice In Chains, bo tam jest najpierw spokój i niedużo instrumentów a potem się robi więcej i wokal też charakterystyczny. No i jeszcze Mezzanine Massive Attack z tym ładnym basikiem na początku ;).

W pioneerze wszystko było ładnie tylko czuło się jakby scena była nieco oddalona no i moze mniej było "poweru", a Denon ... ja bym to określił "uderzył" we mnie muzyką, ale trochę chyba zbyt intensywnie.

Warunki: Pokój chyba 5,30x4m, TV + kolumny na dłuższej ścianie. Na jednej (krótszej) zasłony poza tym gołe ściany :(, na dodatek połączony z kuchnią :( (czyli po jednej stronie "dziura" dwumetrowa).

Właśnie zobaczyłem, jak bardzo jest okrojony z wejść ten Denon - trochę jestem zniesmaczony.

Generalnie to mój problem polega na tym, że kupiłem zestaw AVR-390 + Eltaxy (była super promocja), ale nie jestem w stanie tego słuchać i wymieniam, chce za to sam ampli a kolumny dokupie osobno. To jest niestety Media Markt i nie mam zbyt dużego wyboru i na dodatek ceny z kosmosu.

Potrzebuję informacji czy ten Denon, rzeczywiście jest taki do kitu, czy może jednak nie. Albo czego innego spróbować. Kolumny Jamo 606 wydają mi się być w dobrej cenie, przypadały mi do gustu. Chcę do nich coś sensownego dobrać, co na dodatek jest dostępne w media i kosztuje poniżej 2k zł a najlepiej w okolicach 1,5k.
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Ja bym wymienił na Onkyo 508 zdecydowanie chyba że możesz dołożyć to 608 i po sprawie a Denony niestety prawda taka że najnowsza seria to potężne oszczędności i kiepska jakość.
 

maciej2m

New member
Może uda mi się posłuchać, dzisiaj przejadę się jeszcze raz i porównam Onkyo, Pioneera i Denona :). Mam nadzieję, że będą mieli.
 

marecki6

New member
Bez reklam
natarczywe granie na dluzsza mete bedzie dosc meczace ... jedz i odsluchaj jeszcze raz ale jezeli denon zrobi na tobie tkaie smao wrazenie to moim zdaniem nie ma sie co pchac w ta marke ...
 

maciej2m

New member
Słuchałem wszystkie ampli z jamo i w końcu kupiłem jednak denona, muzyka rockowa najlepiej na nim grała. Miał najmocniejsze basowe brzmienie, co mi odpowiada.

No i jeszcze jedno, słuchałem również onkyo 608 i niby ładnie brzmiał, ale miał spore problemy żeby napędzić te kolumny, na ok 70% mocy grał tak jak denon na ok 40%. No i gitary elektryczne brzmiały bardziej "skrzecząco" :). Nie wiem czy bym polecił go. Obok stał Harman 260 co prawda podłączony do JBL-i za jakies 4 tysiaki i ten to grał naprawdę ładnie, jak w muzie było uderzenie pałeczkami to było słychać drewienko :), ale bas na tych kolumnach był jakiś taki pudełkowo stukający :)

Zobaczymy. Zakup Jamo mam już ustalony. Znalazłem fajny sklep na miejscu w Poznaniu. Na razie moge ich ocenić pod kątem obsługi i cen to naprawdę super. Zobaczymy co będzie jak u nich kupię :). Jak będzie cacy to napiszę szczegóły.
 

krisder

New member
Bez reklam
Słuchałem wszystkie ampli z jamo i w końcu kupiłem jednak denona, muzyka rockowa najlepiej na nim grała. Miał najmocniejsze basowe brzmienie, co mi odpowiada.

No i jeszcze jedno, słuchałem również onkyo 608 i niby ładnie brzmiał, ale miał spore problemy żeby napędzić te kolumny, na ok 70% mocy grał tak jak denon na ok 40%. No i gitary elektryczne brzmiały bardziej "skrzecząco" :). Nie wiem czy bym polecił go. Obok stał Harman 260 co prawda podłączony do JBL-i za jakies 4 tysiaki i ten to grał naprawdę ładnie, jak w muzie było uderzenie pałeczkami to było słychać drewienko :), ale bas na tych kolumnach był jakiś taki pudełkowo stukający :)

Zobaczymy. Zakup Jamo mam już ustalony. Znalazłem fajny sklep na miejscu w Poznaniu. Na razie moge ich ocenić pod kątem obsługi i cen to naprawdę super. Zobaczymy co będzie jak u nich kupię :). Jak będzie cacy to napiszę szczegóły.

Nie wiem gdzie słuchałeś te ampli ale mam spore wątpliwości co do ustawień Onkyo. Brzmienie może akurat Tobie nie podchodzić ale to że nie jest w stanie napędzić kolumn Jamo 606, zwłaszcza w porównaniu z Denonem, to absurd. Amplitunerom Onkyo można zarzucić że są brzydkie i mają nieciekawe brzmienie, bo to rzecz gustu ale że brakuje im mocy to kompletna bzdura. W ustawieniach jest możliwość regulacji mocy poszczególnych kanałów w zakresie od -12 do + 12. W moim przypadku automatyczna kalibracja ustawiła wszystkie głośniki na minus i nie można przekroczyć połowy skali w obawie przed eksmisją.
 

killpit

New member
Dokładnie znając życie sprzedawca chciał się pozbyć denona plastikowego :)
Wszystko w zależności jeżeli dla ciebie głębszy ale bez kontroli bas jest super to Ok ale ja odsłuchiwałem 608vs1911 i również denon poległ ale to ja sam sobie ustawiłem ampli na identycznych ustawieniach i na wyłączonym sub.
Denon 1611 zasilacz 350W
Onkyo 608 zasilacz 620W
kolego nie rób sobie żartów jeżeli wiesz co oznacza i daje moc zasilacza :)
 

pimak

New member
A ja odsłuchiwałem również denona 1911 i onkyo 607 i 608 - dla mnie Denon o wiele lepszy.
Onkyo grało 'płasko' i jakby bez basu .
Denon poraził swoją głebią i 'walnięciem' - w pozytywnym słowa znaczeniu.

Oczywiście 'warunki pomiarowe' były możliwie identyczne - tye same kolumny, takie same ustawienia.

KUpiłem denona, potem kolega tez odsłuchał oba i tez kupił denona.

Działa super, brzmi super - Ważne, żeby odpalic Audyssey'a - to naprawdę wiele poprawia z juz i tak niezłego brzmienia, ma USB, co wbrew pozorom jest super sprawą - wkladam pena i koniec- leci muzyka, bez odpalania czegokolwiek innego.

Każdy ma swoje własne kryteria 'superowości' brzmienia i nie ma co na siłę wszystkim wciskac 608-ki bo dostał EISA.

W zeszłym roku EISA dostał Denon 1910 i jakoś go nikt tak usilnie nie polecał, co więcej - niektórzy kwestionowali rzeczowość i kwalifikacje testatorów .
 

maciej2m

New member
@kazanek: Powiem, jak się wszystko skończy, na razie mam drobne problemy, zobaczymy jak się sprawa zakończy. W Poznaniu są trzy sklepy z JAMO, które mi podał przedstawiciel JAMO: Koris, Audiostrefa i Audioplaza. Ze sprzętem jest więcej. Kojarzę jeszcze chyba na szewskiej HiFiConrer i Top HiFi na garbarach Najlepiej chyba do każdego z nich się przejść i samemu ocenić.

@Krisder: Piszę czego sam doświadczyłem. Nie jestem ekspertem, ale Onkyo potrzebowało znacznie mocniejszego podkręcenia, niż Denon. Może rzeczywiście można jeszcze coś podregulować, ale tak było. Chyba, że celowo w sklepie była obniżona głośność kanałów - fakt przyznaję nie sprawdziłem tego. Jak będę tam next time to spr. ;)

Pozdrawiam
 

killpit

New member
Denon głębia i walnięcie no skoro tak uważasz :)
Polecałbym jednak poświecić trochę czasu i odsłuchać na dobrych kolumnach i zobaczyć czy to walnięcie jest kontrolowane bo dla mnie to wali bełkotem :)
Natomiast najważniejsze są głośniki to priorytet.
 

pimak

New member
Denon głębia i walnięcie no skoro tak uważasz :)
Polecałbym jednak poświecić trochę czasu i odsłuchać na dobrych kolumnach i zobaczyć czy to walnięcie jest kontrolowane bo dla mnie to wali bełkotem :)
Natomiast najważniejsze są głośniki to priorytet.

Z całym szacunkiem, po co mam odsłuchiwać na kolumnach za 5kPLN skoro kupuję i będzie grało na kolumnach za 1200.
Odsłuchałem na BR2, bo takie chciałem kupić.
DLA_MNIE (i nie tylko) lepiej brzmiał Denon.
Nikogo nie namawiam, tylko wyrażam swoje zdanie.
Na każde pytanie o amplituner proponujesz 608-kę, a przecież są też inne modele.
Każdy kupuje co mu się podoba, więc nie musisz od razu tego krytykować i drwić.
 

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o moją opinię, to odniosłem się tylko do zarzutu braku mocy Onkyo. Na temat brzmienia się nie wypowiadam, każdy lubi co innego. Sam przez lata używałem Yamahę i myślałem że nic lepszego w tej klasie nie istnieje. Zmieniając ampli na nowszy, z hdmi i nowymi dekoderami dźwięku brałem pod uwagę tylko amplitunery tej firmy. Na szczęście miałem okazję posłuchać Onkyo, którego zawsze obchodziłem szerokim łukiem ze względu na wygląd. Brzmienie mojego 807 spowodowało że i z wyglądu raptem stał się śliczny.:D
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Onkyo ma rozciagnięte strojenie trzeba się nakręcić żeby było głośno .A to po to żeby wieczorem mozna było dostosowac i nikomu nie przeszkadzać .Świetny bajer ale ludziska mysla że jak na skali jest 70 to jest to 70% mocy ato dopiero 40/50 % .
 

killpit

New member
Polecam 608 ponieważ do kwoty 2000zl. jest rewelacyjny,natomiast jeśli ktoś inny słyszy inaczej kupuje to co mu pasuje.
Ja również zwracam uwagę na wykończenie i alu obudowa wygląda zdecydowanie poważniej niż plasticzek a ostatnie modele Denona razem z 1911 to tani plastik więc oszczędności są widoczne u nich i z przodu i z tyłu.
Natomiast nikogo nie namawiam tylko proponuje i odsłuchujemy żeby wybrać ale zawsze na tych samych głośnikach jak i ustawieniach proponuje PURE AUDIO lub DIRECT wtedy ampli pokazuje swoją potęgę.
Podkręcić jeden a drugi skręcić w dół każdy potrafi :) wiem jak potrafią robić by coś sprzedać.
 

maciej2m

New member
Witajcie ponownie, no to jestem już po zakupach. W niedzielę zmontowałem system. I gra całkiem przyzwoicie. Jak posłucham więcej, to dokładnie wszystko opisze. Dodam, że bas jest głęboki ale wcale nie aż taki niekontrolowany, stopa w utworach Pantery chodzi bosko. Gitara w Sorrow Pink Floyd powoduje ciarki :). Kolumny jeszcze niewygrzane, więc zakładam, że da się z nich wyciągnąć jeszcze więcej.

Ale napisze Wam tak: żałuję że nie kupiłem stereo :) No ale lubi się co się ma :)

Teraz o tym sklepie w Poznaniu: To byla Audiostrefa. W skrócie:
1. Kontakt telefoniczny: Rewelacja
2. Cena: Porównywalna jak w necie
3. Zakup: No i tu były drobne kłopoty. Wszystko umówione. Zakup, pomoc przy trasporcie i wniesieniu. Przyjeżdżam na miejsce, okazuje się, że sprzedawcy z którym się umawiałem nie ma, placę u innego faceta, upewniam się, że sprzęt będzie fabrycznie zapakowany i umawiam sie na transport. Mam jechać do domu, oni mi sprzęt przywiozą. Dzwonek do drzwi facet w drzwiach mi coś gada, że brakuje jednego steropianu ochronnego, pytam jak to możliwe skoro umawialiśmy się, ze ma być wszystko fabrycznie zapakowane. Pokazują mi, że głośniki są ok i zniesmaczony odbieram. Po jakimś czasie zorientowałem się, że brakuje również instrukcji i nóżek. Następnego dnia dzwonię wkurzony, że się umawialiśmy inaczej i że albo mi dadzą zapakowane pudło albo oddają kasę. Sprzedawca przeprosił mnie i wytłumaczył, że zaszło nieporozumienie, bo miałem być uprzedzony i mieć obniżoną cenę (tylko dlaczego mi nie powiedział mi tego jeszcze przez telefon). Zaproponował mi obniżenie ceny albo wymianę. Poprosiłem o wymianę. Dodam, że wszystko odbywało sie bardzo kulturalnie i uprzejmie. Złego słowa nie moge powiedzieć. Jedyne co, że sam musiałem dzwonić i ponaglać, bo sprzedawca nie oddzwaniał po kilkunastu minutach jak obiecywał. Jednak finał jest taki, że jeszcze tego dnia wymieniono mi zestaw na fabrycznie zapakowany. Podsumowując: świetny kontakt, ale nie mam 100% pewności co do intencji sprzedawcy. Jednak wszystko da się załatwić bez wiekszych problemów, więc sklep można polecić.

Pozdrawiam.
 
Do góry