Jakość podłączeń

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A to zależy od sprzętu...tzn. jakości toru analogowego w DVD i Amplitunerze.
Ja po próbach swojego sprzętu zdecydowanie wybrałem połączenie cyfrowe, ale moje komponenty to low end....
 

mundi21

New member
Nie będę cytował ale widziałem gdzieś, o ile nie nastąpiła pomyłka, że ten amp ma 2 x hdmi 1.1. W takim wypadku poszedłbym w tym kierunku łącząc oba sprzęty za pomocą tych gniazd.
 

guti

New member
Najlepsze rozwiązanie to HDMI lub optical jeśli nie korzystasz z 7.1 bo po optyku to 5.1 tylko pójdzie. Niektórzy piszą, że coaxial to ten sam poziom co optical ale spotkałem się z kilkoma artykułami nad wyższością optical, poza tym kupiłem ostatnio kabel coaxial firym LUXOR i w książeczce od kabla napisane było, że najwyższą jakość oferuje optical. O HDMI nie było, bo ta firma może takich nie robi. Optykiem nie ma żadnych zakłóceń a w przypadku coaxial jeśli masz dużo różnych kabli upakowanych to teoretycznie mogą się zdarzyć ale w praktyce raczej to nie występuje. Analogowe to raczej bym sobie odpuścił.
 
Ostatnia edycja:

mundi21

New member
Masz tu adres gdzie jak wynika z tabelki na dole, skorzystasz z połączenia HDMI puszczając dźwięk HD do ampa rozkodowując go na pokładzie pioneera. Jak widać hdmi 1.0 prześle do ampa 8 kanałów audio. Moim zdaniem jest to rozwiązanie optymalne.
http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI
 
Do góry