Jakość pilotów Panasonic. (P50VT20)

numion

New member
Stało się tak jak przewidywałem jak po rozpakowaniu zobaczyłem srebrny joystick na pilocie. Oczywiście z czasem farba zaczęła schodzić. Pierwsze objawy były już po kilu miesiącach. Obecnie po prawie roku wygląda to tak jak na załączniku.
p50vt20pilot.jpg

Pilot dziennie nie jest dużo używany. Czasem tylko do włączenia i wyłączenia TV. Nie wiem co skłoniło Panasonic do zrobienia najczęściej używanej części w pilocie z natryskowego plastiku w dodatku w modelu z najwyższej półki. Ani ładny ten srebrny kolor ani praktyczny.
Znalazłem jednak wersję z czarnym joystickiem.
sc004.jpg

Szkoda, że akurat mi się trafiła wersja srebrna :( Czy wasze piloty tez tak wyglądają czy tylko ja mam papier ścierny na palcach :p Jestem zadowolony z tej konstrukcji bo łatwo wyczuwa się klawisze bez patrzenia i są w charakterystycznych miejscach i nie da się pomylić ale ta farba ... :/
W rodzinie mam jeszcze pilota od starego tv Panasonic, który ma ok 15 lat i nie ma najmniejszych śladów zużycia nawet na przyciskach volume.

Innym nieudanym pilotem jest ten od P50VT30. Jest cały czarny łącznie z przyciskami
remote.jpg

co powoduje, że jest nieczytelny. Wygodne kolorowe przyciski VieraLink VieraTools i GUIDE zostały przeniesione wyżej i wszystkie są małe i okrągłe i nigdy nie wiem który jest od czego dopóki nie spojrzę na napisy. W nocy podświetlenie jest bezużyteczne w tym przypadku bo podświetla tylko cyferblat volume i zmianę kanałów. W ogóle sądzę, że jeśli pilota w krótkim czasie nie da się opanować "bez patrzenia" to znaczy, że jest źle zaprojektowany i nawet podświetlane klawisze nie pomogą. Przycisk GUIDE, który jest chyba drugim po joysticku najczęściej używanym został wepchnięty między inne też prostokątne przyciski i bardzo łatwo wcisnąć coś innego. Ogólnie pilot ładnie wygląda ale dużo stracił na funkcjonalności. Ciekawe czy coś się nie zetrze po miesiącu ...
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Panowie polecam zakup logitech harmony, ja po takim zabiegu schowałem wszystkie swoje piloty głęboko w szufladzie, po 3 latach widać delikatne wytarcia, itp. Ale jak się zużyje to zakup kolejnego i po prostu wrzucenie swojej konfiguracji do pamięci. Pilot oczywiście jest w pełni podświetlany razem z wyświetlaczem.
 

Samur_aj

New member
W v20E jest natomiast cały srebrny. O ile klawisze kursorów się nie ścierają gdyż są całe białe to natomiast gumowe klawisze kanałów strasznie się brudzą. Mieszkania sterylnego to nie mam ale jak wyglądają te klawisze to woła o pomstę do nieba. Obudowa natomiast jest malowana na srebrno i narożniki wyglądają tak samo jak klawisze kursorów pokazane na samej górze.
Na domiar złego pies dobrał mi się do pilota i wygląda jak wygląda, wstyd pokazywać. Nowy kosztuje 170zł lecz jak ma po roku wyglądać tak samo to szkoda pieniędzy.
 

ranczo

New member
Bez reklam
mam 46G20E i jest czarny jak na drugim zdjęciu, ale jest jak nowy bo Harmony zastępuje mi sześć , które leżą w szufladzie (pilota Logitecha trudno przecenić)
 
Do góry