jakosc obrazu w telewizorze full hd

marcinz22

New member
Mam pytanie odnośnie kiepskiej jakości obrazu w tv samsung le40c530 który jest podłączony do "zwykłego" Cyfrowego Polsatu. Dekoder jest podłączony za pomocą kabla SCART, obraz jest wyświetlany tak jakby w niskiej rozdzielczości. Czy jeżeli podpiąłbym dekoder HD to obraz uległby dużej poprawie? Chodzi mi głownie o zwykłe kanały a nie tylko o kanały HD
 

cezary69

New member
Bez reklam
Sygnał analogowy, a cyfrowy to dwie różne bajki :) Lcd potrzebuje bardzo dobrego sygnału żeby pokazać na co go stać :) Tak więc różnica nawet na zwykłych kanałach jest.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że tak różnie sięgają wartościowo 30-do 50% ilości elementów czy poprawy jakości obrazu.
 

kryss

New member
polsat CYFROWY połączony ANALOGOWYM kablem do CYFROWEGO TV wiec jaka ma być jakość :) pomijam juz wogóle jaką jakość przedstawia sam polsat oczywiście :p
 

marcinz22

New member
w CP w pakiecie familijnym HD sa do wyboru dwa dekodery: cyfrowy i hd. Czy to oznacza że jeżeli wybiorę ten cyfrowy to kanały HD nie będą nadawane w najwyższej rozdzielczości?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
nawet na kanałach, które nie są HD, gdy zmienisz sposób połączenia ze SCART na HDMI zauważysz różnice na plus [że o kanałach HD nie wspomnę].
 

marcinz22

New member
A jeśli chodzi mi tylko o poprawę obrazu zwykłych kanałów to czy można np kupić dekoder HD na allegro, włożyć kartę tą którą mam i będzie ok? Czy dekodery mają zabezpieczenia że nie będzie działał z inna kartą?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
1. dekodery polsatu jak i enki są sparowane z kartą - karta na innym dekoderze nie będzie śmigać.
2. musisz mieć dostęp do kanałów HD
3. nie wiem czy nas sprawdzasz, czy rzeczywiście tych rzeczy nie wiesz.
 

marcinz22

New member
nikogo nie sprawdzam tylko się upewniam, myślałem że do tego służy forum. Nie muszę mieć kanałów HD ale obraz na zwykłym dekoderze jest kiepski. Chodzi mi tylko o poprawę jakości na zwykłych kanałach i chce to zrobić jak najmniejszym kosztem
 

pro_fill

New member
Bez reklam
zgłoś się do dystrybutora o wymianę dekodera [i karty] na taki z gniazdem HDMI, przy zachowaniu dostępu do obecnie posiadanego pakietu.
nie wiem, czy będziesz coś musiał dopłacać za dekoder, lecz abonament ci nie wzrośnie - wg mnie jest to najtańsza opcja.
 
Do góry