Jakość obrazu na TCL 65C815

Qarol

New member
Witam wszystkich jestem tu nowy i nie wiem gdzie i do kogo mogę się zwrócić o pomoc w ustawieniu obrazu bo sam nie daję rady ,a już powoli mnie to denerwuję . Mam TCL LED 40ES560 i jak bym nie ustawiał bro twarze są albo czerwone albo blade kolory nienaturalne. Proszę o pomoc
 

firefl

Active member
Bez reklam
ech... jestem nowy to walnę sobie pościk w dowolnym temacie.


Dla udzielenia rady musisz opisać szczegółowo co jest jest źródłem sygnału
 

mmld

New member
Witam, miałem praktycznie taki sam obraz, zmieniłem kable, antenę i dekoder. Teraz mam obraz marzenie.
Pozdrawiam
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mam ten telewizor od 7-8 miesięcy i nie ma żadnych z nim problemów.
Obraz bajka , stary soft :)
Gdzie znajdę nowy ? Strona TCL jest mało "czytelna" ( zakladki) :(
 

dziendoberek

New member
To jest wina dekodera miałem to samo dekoder wysyłał do tv sygnał z kanały są z HDR i tv na każdym kanale go załączał ,dopiero wymiana dekodera na inny 4k( z tyłu biała naklejka ITCA musi być ) i pomogło wszystko działa jak należy


I to przecież można sprawdzić w bardzo prosty sposób.
Po prostu sprawdź jaki masz obraz na kanałach darmowych w telewizji naziemnej.
Są wśród nich HD i SD.
Ewentualnie zobacz jaki masz obraz na filmie z internetu czy USB.
 
Ostatnia edycja:

tranzystor82

New member
Czy ktoś zaktualizował do V625?


Zaktualizu i zobacz bo każdy soft to co innego ja np siedzę cały czas na V363 bo ma ustawione na sztywno zegary procesora i jest chyba najbardziej responsywny względem 378, 606

Jak będziesz chciał wrócić do starszej wersji to robisz to w taki sam sposób aktualizacja lokalna i podajesz lokalizacje pliku
Aplikacje i ustawienia pozostaną jedynie co to resetuje się pasek aplikacji na ekranie głównym ale dodanie skrótów aplikacji to chyba już nie problem




Swoją droga czy ktoś ma informacje na temat nowego androida dla TCL -i ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

stasiof

Member
Jak dotąd V625 jest w porządku.
W przypadku wstępnego ustawienia obrazu HLG ustaw na film lub komputer.
Wiem, że kanał jakiejś osoby ma ten nadmiernie wyeksponowany problem, być może używał jakiegoś oprogramowania do edycji kolorów.
 

sky1111

New member
Witam
proszę o pomoc
mam telewizor TCL 65C815
odtwarzając netflixa nie mam możliwości wybrania ścieżki dźwiękowej dolby atmos, przy tytule filmu na netflixie brakuje ikony atmos
 
Do góry