Jakość na blu-ray = jakości dvd ?

v80trek

New member
Witam,
mam takie pytanie. Dostałem płytkę z paroma materiałami HD- jakieś 15 min. zapisaną na płycie DVD. Po włożeniu do odtwarzacza blu-ray Sony obraz był idealny, taki jakby był na płycie blu-ray. Czy to prawda, że różnica między blu-ray a DVD jest tylko taka, że blu-ray pomieści więcej materiału ? Rozumiem, że filmy w HD dużo zajmują miejsca i że nie opłaca się ich wydawać na kilku płytkach DVD tylko na jednej BD. Ale czy tu tylko chodzi o pojemność ?
Aha... zapomniałem dodać, że po włożeniu tej płyty do zwykłego DVD, odtwarzacz nie chciał jej uruchomić...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No dobrze ale masz 15 min materialu w HD dlatego miesci sie na DVD.
Porownaj sobie film DVD 576 z bitrate ok 6-7 do Blu Ray 1080p z bitrate ok 30
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisał kolega Horhe Ortega przy Blu-Ray jest wyższy bitrate, oraz rozdzielczość!

Materiał, który oglądałeś był nagrany na płycie DVD, gdzie była ona wykorzystana jako nośnik a nie format! Dlatego odtwarzacz DVD takiej płyty nie odtworzy.
To tak w wielkim skrócie....
 

v80trek

New member
dzisiaj dostałem taką samą płytę, ale nagraną tak, że odtwarza też na dvd. Na dvd wyglądało to źle. Na odtwarzaczu blu-ray nieco lepiej, ale i tak znacznie gorzej niż ta pierwsza płyta (1. post ) ;)
 
Do góry