Jakość filmów konwertowanych do DVD-Video

magik

New member
Witam,

Posiadam kamerę Sony HDR-SR11 na której nagrywam bardzo ładnej jakości filmy w HD.
Z tej kamery mogę także zapisywać filmy w formacie AVCHD na płyty DVD
lub także na płyty Blueray.
Wszystko to robię za pomocą Nero Vision z pakietu Nero 8.

Mam jednak problem z jakością tych filmów gdy zapisuję je za pomocą programu Nero 8 na płyty DVD w formacie DVD-Video..- przekonwertowany film jest naprawdę kiepskiej jakości.
Zdaję sobie sprawę że konwertuję do mniejszej rozdzielczości i to musi być widoczne, ale obraz przypomina mi jakość jak bym oglądał najgorszej jakości proramy, np. TELE-5 lub podobne.
Wydawało mi sie że konwertując z jakości HD do formatu DVD uzyskam przynajmnie jakość orginalnych filmów DVD.
Czy słusznie myślę ?
Czy coś robię nie tak ?
Może powinienem zmienić proagram, lub jakieś kodeki ?

Proszę o pomoc, bo cała rodzina czeka na filmy na płytach DVD...:)
 

BoDeX

New member
btw - mnie dziwi tylko jedno, dlaczego nie chcesz wykorzystywać pełnej
mocy tego urządzenia (AVCHD na DVD) a godzisz się na degradację ?
Są tanie playery które grają AVCHD - Samsung 1500 za 900 pln. a przy
okazji HD z płyt Blu-Ray jak i bardzo dobry player DVD .

Mam nadzieję, że ktoś poprowadzi Cię za rękę, bo efekt o jakim piszesz,
to conajmniej błąd w ustawieniach programu .
 

magik

New member
BoDeX napisał:
btw - mnie dziwi tylko jedno, dlaczego nie chcesz wykorzystywać pełnej
mocy tego urządzenia (AVCHD na DVD) a godzisz się na degradację ?
Są tanie playery które grają AVCHD - Samsung 1500 za 900 pln. a przy
okazji HD z płyt Blu-Ray jak i bardzo dobry player DVD .

Mam nadzieję, że ktoś poprowadzi Cię za rękę, bo efekt o jakim piszesz,
to conajmniej błąd w ustawieniach programu .

Jak możesz powyżej przeczytać... napisałem że nagrywam sobie te filmy w formatach AVCHD i Blueray także.
Ale potrzebuję także zgrać je do formatu DVD-Video gdyż nie zmuszę całej rodziny aby nagle zakupili sobie nowe odtwarzacze. Zresztą nie jest to potrzebne.
W Nero staram się ustwić maksymalną możlwią jakość i staram się tesowo nagrywac jeden niezbyt długi fragment aby wykluczyć pogorszenie jakości związane z tym że za długi film chciałbym nagrywać...
 

pxl666

Member
Bez reklam
magik napisał:
Witam,

Posiadam kamerę Sony HDR-SR11 na której nagrywam bardzo ładnej jakości filmy w HD.
Z tej kamery mogę także zapisywać filmy w formacie AVCHD na płyty DVD
lub także na płyty Blueray.
Wszystko to robię za pomocą Nero Vision z pakietu Nero 8.

Mam jednak problem z jakością tych filmów gdy zapisuję je za pomocą programu Nero 8 na płyty DVD w formacie DVD-Video..- przekonwertowany film jest naprawdę kiepskiej jakości.
Zdaję sobie sprawę że konwertuję do mniejszej rozdzielczości i to musi być widoczne, ale obraz przypomina mi jakość jak bym oglądał najgorszej jakości proramy, np. TELE-5 lub podobne.
Wydawało mi sie że konwertując z jakości HD do formatu DVD uzyskam przynajmnie jakość orginalnych filmów DVD.
Czy słusznie myślę ?
Czy coś robię nie tak ?
Może powinienem zmienić proagram, lub jakieś kodeki ?

Proszę o pomoc, bo cała rodzina czeka na filmy na płytach DVD...:)

neron musi miec dupiaty transkoder
ja kompresuje do dv vegasem a potem dvd architectem i efekt jest bdobry
zainteresuj sie mediacoderem - gogiel
 

Gucio50

New member
Bez reklam
magik napisał:
... ... ... Nero staram się ustwić maksymalną możlwią jakość i staram się tesowo nagrywac jeden niezbyt długi fragment aby wykluczyć pogorszenie jakości związane z tym że za długi film chciałbym nagrywać... ...

W Nero 8 nie tylko konwersja do DVD jest "słaba" :confused: . Pliki z kamery odtwarzane na Tv wygladają znacznie lepiej niż te same plik AVCHD nagrane przez Nerp 8 jako projekt AVCHD na płycie DVD. :p
Nie wiem dlaczego tak jest, ale właśnie dlatego uzywam Pinnacle Studio 12, który daje "produkty" wg. mnie lepsze od Nero 8. Jest nieco bardziej skomplikowany od Nero, ale daje też więcej mozliwości. :)
 

magik

New member
Zdecydowałem że musze mieć porządne narzędzie.
Kupiłem Nero to kupię jeszcze drugi, ale nie chciałbym tym razem źle wybrać:
- musi w bardzo dobrej jakości nagrywać w formatach Bluray i AVCHD
- musi w bardzo dobej jakości nagrywać DVD-Video
- Edycja - podstawowe możliwości, raczej drobna obróbka i "wypalanie"

Co powinienem wybrać i w jakiej wersji...Pinnacle czy Vegas ?

Nie chciałbym oczywiście także przepłacić za niepotrzebne dla mnie bajery, których nie wykorzystam.
Priorytet to jakość - na tym pkt jestem przewrazliwiony
Z góry dziękuję.
 

vector

New member
Ja zawsze przygotowuje płyty DVD w nero8 metodą Smart Render odkąd miałem kamerę nagrywającą w DVD najprościej i najszybciej robi się menu itp.
Teraz tak samo przypadku plików AVCHD tylko ze pliki mpeg2 robię za pomocą TMPGEnc 4.0 XPress.
Niestety, nie wiem jak u was, ale nero8 źle skaluje mi obraz do 720x576 tzn. zostawia małe kilka pixelowe czarne paski po lewej i prawej stronie ponadto jakość kompresji do mpeg2 daje wiele do życzenia, dlatego uważam ze najlepiej kompresuje TMPGEnc 4.0 XPress.
Obraz przekompresowany do 720x576 mpeg2 jest bardziej ostry niż w przepadku pinacle11 i nero8. Tym programem można osiągnąć już dobre rezultaty przy 5000kbps metoda 10bit (DC komponent precision) i Motation serch ustawiona na highest.

Polecam TMPGEnc 4.0 XPress.
 

januszpe

New member
podobny problem

staram sie narazie rozwiązać koprzystając z doświadczeń forumowiczów. Moje doświadczenia sa takie. Posiadam kamerę DVD i zgrywałem materiał na DVD przy pomocy Pinnacla 9 a teraz 11. Obraz prezentowany na tv tradycyjnym 100Hz cyrowym był , jak dla mnie wspaniały, teraz na HD pomijając fakt braku rozmiaru 16:9 (grubaski na filmie) to rzeczywiście obraz przypomina może nie TV5 ale coś w tym stylu. Co najdziwniejsze że włączając w ten sam film zdjęcia 1600x1200 są one prawie idealne, natomiast film już nie, a przeciez wszystko robię tą samą rozdzielczością DVD, tym samym programem. Myślałem że to tylko chodzi o rozdzielczośc kamery. Jeśli moja kamera ma 0,8 MP to HD co najmniej 3,3MP. Ale widzę że problem tkwi chyba w czymś innym. Zresztą prezentacja zdjęć o podanej rozdzielczości robiona w nero 8 też jest do przyjęcia. I tego właśnie nie bardzo rozumiem, dlaczego zdjęcia są dobrej jakości a film już nie? Nawet jak piszecie nagrywane z rozdzialczością HD?
 

emigrant

Member
Ja materiał z kamery AVCHD(canon HF10) zgrywam w Final Cut Pro codeciem ProRes 422 jako post-produkcje, później przygotowuje Compressorem +Qmaster( tworzy oddzielną ścieżkę audio i oddzielną video) dla DVD Studio Pro i tam w DVD Studio Pro praktycznie od zera tworze płytę DVD, pełen mastering/authoring. Jakość jest idealna jak na DVD jakość.
 

huling

New member
magik napisał:
Posiadam kamerę Sony HDR-SR11 na której nagrywam bardzo ładnej jakości filmy w HD.
Z tej kamery mogę także zapisywać filmy w formacie AVCHD na płyty DVD
lub także na płyty Blueray.
Wszystko to robię za pomocą Nero Vision z pakietu Nero 8.

A próbowałeś konwertować filmy do SD programem dołączonym do kamery?
Może jakość będzie lepsza przez PMB niż przez Nero.
 

nerewer

New member
O widzicie, mam ten sam problem tyle że w Vegasie. Nagrywam na kamerze AVCHD Panasonica. Plik zapisany jest w .MTS, 1080i . Dla siebie zostawiam w HD, ale dla rodziny w do DVD- Video w .VTS . Zapis na kamerze bardzo ładny. Montaż w SONY VEGAS MOVIE STUDIO 9 PLATINUM do .m2t (obraz i dźwiek również bardzo ładny). Przy konwersji do .mpeg2 zaczynają się problemy. Utrata ostrości, jakieś duchy goniace za przedmiotem szybko poruszajacym się, drżenie bialych krawędzi i ogólnie krawędzie rozwarstwiają się w poziome linie jakby poszarpania. W przypadku tworzenia płyty z menu w DVD Architect Studio wady powyższe obrazu pojwiają się. Sęk w tym, że na zwykłych TV obraz z DVD jest cudowny. Na plaźmie też. Na TV LCD istna tragedia - wymienione wyżej wady pojawiają się bardziej lub mniej, a na pewnym LCDku obraz w poziomie pływał jak na tafli jeziora. Nawet Sony Bravia nie dawała sobie rady. Sam juz nie wiem co z tym zrobić i załamuję ręce. Ostatnio naczytalem sie o przeplocie i zmianie rozdzialczości do PAL i czym więcej czytałem tym bardziej glupiałem tyle sprzecznych informacji się pojawiało. Tymczasem potrzebuję bardzo prostej odpowiedzi typu "zlap za rączke i pokaż".
PS: Tak jak wczesniej powiedziałem sobie zostawiam w HD, ale kuzynka która mieszka 350 km odemnie nie zgram slubu do HD bo na zwykłym DVD tego nie odtworzy, wiec musze do DVD-Video w .VOB lub .VTS , a tego na LCD nie da sie oglądać. POMÓŻCIE, PROSZĘ :(
 
Do góry