Jakość 3D LG vs SAMSUNG - Dramat..

Deimos

Banned
Ekran 100" można kupić nawet za 500pln. ale do tego jeszcze trzeba dołożyć projektor. I nie chodzi o to kto ile może wydać na sprzęt, tylko o to aby tępić wszelką kompresję. Wystarczy spojrzeć co robią nadawcy platform cyfrowych i to nie tylko z obrazem, ale i z dźwiękiem. Na 95% materiałów zamiast DD 5.1 wciskają stereo.
Skoro oni czytają, że użytkownicy są zadowoleni z jakości skompresowanego mkv, to też się nie wysilą i dalej będą bylejakość wciskać u siebie na platformach!
 
Ostatnia edycja:

tomek976

Member
tylko niektóre filmy 3D mają fajne efekty wychodzenia z ekranu.
Ściagnałem chyba z 10 róznych probek i tylko w 2 filmach efekt 3D był powalający
Reszta to wrazenie przestrzennosci ale efekt nie zachwyca.

Fajnie wyglada "This Is It Thriller 3D (SBS) 1080p Side-by-Side" oraz "LG 3D Demo 1080p Half-SBS AC3" we fragmencie z rybami
 

Podpucha

New member
Dobra wracając do tematu :)

Dzisiaj byłem w sklepie i porównywałem obraz 3D na LG i Samsungu
porównanie na próbce z USB
I wyszła cała prawda jedno i drugie wygląda praktycznie identycznie, i wcale wrażenia super nie było.
Tylko w samsungu co mi przeszkadzało to migający obraz.
W sumie żadnej rewelacji nie było, stwierdzam że obecnie 3D jak dla mnie to dodatek i trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać.
Oglądałem próbkę Panasonica 3d golfa. Nie chodziło o jakość 3d tylko o efekt 3d, raczej słabo to wyglądało


To jest moja opinia i tyle :)

Pozdrawiam

Dobrze ze porownales okulary aktywne w pelnym oswietleniu sklepowym :) i moge sie załozyc ze patrzac na obraz w TV nic nie mrugalo tylko to mrugalo co widziales katem oka poza TV.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Ekran 100" można kupić nawet za 500pln. ale do tego jeszcze trzeba dołożyć projektor. I nie chodzi o to kto ile może wydać na sprzęt, tylko o to aby tępić wszelką kompresję. Wystarczy spojrzeć co robią nadawcy platform cyfrowych i to nie tylko z obrazem, ale i z dźwiękiem. Na 95% materiałów zamiast DD 5.1 wciskają stereo.
Skoro oni czytają, że użytkownicy są zadowoleni z jakości skompresowanego mkv, to też się nie wysilą i dalej będą bylejakość wciskać u siebie na platformach!


..jedno..ALE :oops:..gdyby nie kompresja...to nie miałbym takiej kolekcji pozycji w *avi..bo i
objętościowo i cenowo poza zasięgiem.. a teraz Matroska ratuje mnie przed tym samym :D
odnośnie gigantycznej pojemności i kosztów BD !!

I jeszcze przez kilka lat dotyczyć to będzie większości zainteresowanych w kraju :)

Nie korzystam z polskich platform cyfrowych ani kablowych :-|
 

Podpucha

New member
Nie wiem co złego w mkv np jest do sciagniecia Tron Legacy 3D Matroska 40GB i co bedzie on duzo gorszy od oryginału ?

Żaden film ktory sciagnolem w 3D nie mial mniej jak 17GB i uwazam ze jakość nie była najgorsza.
 

Redundantor

New member
Dobra wracając do tematu :)
I wyszła cała prawda jedno i drugie wygląda praktycznie identycznie, i wcale wrażenia super nie było.
Tylko w samsungu co mi przeszkadzało to migający obraz.
Pozdrawiam

Dokładanie o tym pisałem...

Co do komentarzy dotyczących kinomaniaków - może będę okrutny, ale kinomoniaka nie poznaje się po tym, że ogląda film w kinie, a nie w civixie, komórce, czy innym mkv. Kinomaniak to osoba, ktora ogląda film dla treści, a nie dla płaszczyzny, na którym jest wyświetlana. To o czym piszecie to jakość obrazu i dźwięku. Nie mieszajcie tego z niczym więcej.

To tak samo jak uważam za szczyt obciachu nazywanie się "audiofilem" w tym sensie, że muzyka którą słucham na kablach za 7 tys. jest lepsza niż ta słuchana na sprzęcie za 500 zł :).

Poza tym, jeżeli ktoś pisze w tym wątku to znaczy, że interesują go telewizory, być może ma co najmniej jeden i być może coś na nim ogląda. Jeżeli jednocześnie produkujecie się na temat tego, ze film tylko w kinie to co za przeproszeniem k... tu robicie? Do kina! bo to hipokryzją trąci na kilometr...
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Wystarczy spojrzeć co robią nadawcy platform cyfrowych i to nie tylko z obrazem, ale i z dźwiękiem...
Skoro oni czytają, że użytkownicy są zadowoleni z jakości skompresowanego mkv, to też się nie wysilą i dalej będą bylejakość wciskać u siebie na platformach!

racja, choć chciałbym aby chociaż jedna platforma puściła coś co chociażby zalatywało nawet tym skompresowanym mkv....
 

pc4you

New member
Jestem posiadaczem 42LW5500 (wcześniej testowałem LG 47LW5500 i Samsung 46D6500) i wg mojej opinii technologia LG CINEMA 3D zdecydowanie lepiej radzi sobie z z wizualizacją efektów 3D. Pomijam już szybsze zmęczenie wzroku z uwagi na efekt migotania w technologii aktywnej i redukcję do 50Hz obrazu widzianego przez okulary aktywne.

Co do filmów 3D, polecam - głównie produkcje dla młodszej widowni -

G-Force Załoga G 2009 - szczególnie efekty lotu muchy Plujki i głębia obrazu w całym filmie
Yogi Bear Miś Yogi 2010
 
Ostatnia edycja:
Do góry