jakim LCD zastąpić Sharpa32LE600

us21

New member
no własnie, wczoraj kupiłem (nie dla siebie) tv jw.
fatalne kolory, w zasadzie dominuje czerwony, sygnał słaby analogowy - kablówka w bloku,
bardzo zróżnicowany obraz zaleznie od programu, nie chcę rodziców narażać na stres związany z kalibrowaniem itp., pomyślą jeszcze, że nowy a już trzeba naprawiać,
zatem, czym go zastąpić, niech nie będzie superwodotrysk ale niech działa poprawnie, chodzi tylko o wyskalowanie fabryczne i w miarę ładny obraz,

PS
w przyszłości spróbuję ich namówić na cyfrowy polsat lub cyfrowy sygnał w kablówce ale póki co jest analog
 
Ostatnia edycja:

us21

New member
TV miał kosztować 2000 zł, później cena doszła do 2500, zaraz dojdzie do 2700-2800 a idąc tym tropem będzie o 50% więcej,
 

digitalus

Banned
witam
jesli jest taka mozliwosc to wymien telewizor ktory kupiles na 37 calowa plazme panasonic TX-P37X10Y .telewizor plazmowy zdecydowanie lepiej sprawdza sie niz lcd. na pewno gdy zrodlem sygnalu bedzie telewizja kablowa.
Nie wiem dlaczego jeszcze ktos kupuje lcd jesli plazma zapewnia lepsza jakosc obrazu sd. wystarczy zajrzec do internetu aby sie przekonac. jesli chcesz miec bardzo dobra jakosc obrazu sd kup lub wymien na plazme panasonic, samusung, lg hdready do 42 cali. najlepiej 37 calowa plazme panasonic
zajrzyj tutaj
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=45241
najgorsza plazma ma lepsza jakosc obrazu od lcd za 6000 zl
prosze to dowod. nie jest potrzebna kalibracja, wlaczamy telewizor i ogladamy
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24864&page=6
mam daewoo i kupilem ostatnio 37x10y.dlatego zdecydowanie polecam x10y bo ma bardzo dobra jakosc obrazu z telewizji kablowej.nie trzeba tez wydawac duzej sumy aby uzyskac dobra jakosc obrazu z tunera satelitarnego.wystarczy zwykly pioneer 1430,1530 albo ferguson 7600 za okolo 300zl.
ferguson 7600 ma bardzo dobra jakosc obrazu przez wyjscie component.moge tylko napisac ze jakosc obrazu z 7600 przez wyjscie component jest jeszcze lepsza niz z 1430 widoczne na zdjeciach. przez wyjscie euro z 7600 jakosc obrazu jest gorsza niz z tunera pioneer. czy mozna oczwkiwac wiecej po telewizorze za 2000 zl ? tyle kosztuje x10y. uwazam ze wybor moze byc tylko jeden 37x10y.
podpisuje sie obiema rekami pod tym co napisal kolega.
Na LCD wszystko wygląda plastikowe, brak płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi barwami, kolory jakieś takie jak z kreskówek, ruchome napisy rozmywają się, a gdy pojawia się jednolite tło (np. nieostre ujęcie trybun, podczas gdy ostrość skupiona jest na pierwszym planie), tło przyjmuje postać wielkich kostek - obrzydliwe.
 
Ostatnia edycja:

us21

New member
digitalus napisał:
witam
jesli jest taka mozliwosc to wymien telewizor ktory kupiles na 37 calowa plazme panasonic TX-P37X10Y .telewizor plazmowy zdecydowanie lepiej sprawdza sie niz lcd. na pewno gdy zrodlem sygnalu bedzie telewizja kablowa.

ta opinia do mnie trafia, doszedłem do podobnych wniosków po przeczytaniu kilku innych postów,
jest problem z zakupem TX-P37X10E czy literki E i Y na końcu mają duże znaczenie ?

PS
w menu Sharpa LC32LE600 nie doszukałem się mozliwości regulacji poszczególnych kolorów, czy tak jest rzeczywiście?
 
Ostatnia edycja:

us21

New member
digitalus napisał:
witam
jesli jest taka mozliwosc to wymien telewizor ktory kupiles na 37 calowa plazme panasonic TX-P37X10Y .telewizor plazmowy zdecydowanie lepiej sprawdza sie niz lcd. na pewno gdy zrodlem sygnalu bedzie telewizja kablowa.
Nie wiem dlaczego jeszcze ktos kupuje lcd jesli plazma zapewnia lepsza jakosc obrazu sd. wystarczy zajrzec do internetu aby sie przekonac. jesli chcesz miec bardzo dobra jakosc obrazu sd kup lub wymien na plazme panasonic, samusung, lg hdready do 42 cali. najlepiej 37 calowa plazme panasonic
.

dzięki Tobie kupiłem ostatecznie Panasonica TX-P42S10E i muszę przyznać, że to był dobry wybór a różnica jakości obrazu pomiędzy nim a Sharpem jest dość duża, generalnie polecam plazmę,
w sumie nie mam pojęcia dlaczego rozpatrywałem LCD, swoim postem pomogłeś mi dobrze wybrać,
 

digitalus

Banned
juz wyganiali mnie do dzialu plazmy:)
dziekuje ze potwierdziles moje slowa ze plazma to zdecydowanie lepszy wybor i jestes zadowolony z telewizora.
TX-P37X10E to telewizor bez tunera dvb-t mpeg4
TX-P37X10y z tunerem dvb-t mpeg4

TX-P42S10E z tunerem dvb-t mpeg4
 
Ostatnia edycja:

wooytek6

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam

jestem tutaj nowy i tez sam mam problem czy wybrać lcd i plazmę. Jednak jak czytam posty takie jak od kolegi orange to krew mi się gotuje ... skąd się tacy ludzie biorą ...
kolega us21 szuka TV do 2,5k a taki orange wylatuje z porównaniem do Sharpa za 5,5k twierdząc że jest zadowolonym, jak tu nie być wywalając tyle siana ... jak takie forum ma pomagać ?... koledze aby pocieszyć swojego ego proponuje zrobić fotke i wsadzić na Naszą Klasę .... i czekać na komentarze :p takie posty po prostu nic nie wnoszą.

Uważam, że czepianie sie digitalusa jest nie na miejscu. us21 jedzie na analogu i wiele razy na tym forum pisano o tym ze plazmy radzą sobie lepiej z tego typu sygnałem ... us21 pyta digitalus pomaga ... jeżeli w którymś momencie skłamał pokażcie mi to ....
 
Do góry