Jakim kablem PC z LCD Samsung 40"A451 HD Ready.

broda1725

New member
Bez reklam
Witam mam pytanko chce podpiąć kompa pod LCD jakim kablem to najlepiej zrobić ? mam w kompie GF 9600GT są tam dwa wyjścia DVI, czy lepiej kupić kabel DVI --> D-SUB (a dźwięk jack-jack) czy DVI --> HDMI (ale nie wiem czy dźwięk będzie) i jaką rozdzielczość da się ustawić na tym trybie. Bo na D-Sub to można 1360x768 sprawdzałem na laptopie przez D-Sub --> D-Sub.

Chce podłączyć w celu grania z kompa na tv.
Potrzebne mi jest kabel ok. 3-5m.

Proszę o pomoc.
 

nagi

New member
Witam
Mam 32a451. Podłaczony z kompem 10 metrowym kablem HDMI jako drugi ekran bo pierwszy po VGA monitor. Dzwiek też po HDMI ale ja mam płytę główną ze zintegrowanym radkiem HD1250. Działa O.K. U Ciebie z DVI dzwięk tylko osobno nie ważne z jaką przejściówką. Rozdziałkę mam ustawioną na 1920x1080. Moim zdaniem filmy sd ładniej wyglądaja ale to sprawa gustu. Telewizor i tak to skaluje do rozdzielczości natywnej matrycy. Kiedyś bawiłem się i po VGA tez chodzi na 1920x1080
 

broda1725

New member
Bez reklam
A czy na hdmi jest możliwość ustawiania dowolnej rozdzielczości ? jak na przykład w D-Sub ? czy tylko np. 1080i/p lub 720p ? bo jeśli tak to wtedy obraz jest chyba gorszy. Jak jest u ciebie ?
 

bemx2k

New member
Wprawdzie mam calkiem inny TV ale w moim wypadku po HDMI
to mam istne jaja , moge ustawic tylko rozdzialke 720p
czyli 1280x720 kurna co za idiotyzm , po DVI>D-SUB (VGA)
moge ustawic spoko 1360x768

jedyny plus puszczenia sygnalu po DVI>HDMI to mozliwosc uzywania doubleframe engine 100Hz
niestety po kablu D-Sub ta opcja nie dziala :/
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czyli zostaje DVI - DSUB potrzebuje ok 3-5m na allegro nie mogę znaleźć czy zna ktoś namiary na taki kabel ? i jeszcze jedno pytanko czy ten kable jest kierunkowy czy w obie strony ?
 

mase

New member
Dlaczego zostaję DVI - DSUB, :hmm: jak Nagi napisał, że po kablu DVI-HDMI można ustawić dowolną rozdzielczość. Mam od paru dni 32a451 i kompa mam podłączonego właśnie takim kablem DVI-HDMI 5m na allegro za 40zl i mogę ustawić każdą rozdzielczość od 1280x1024 do 1920x1080.
 

nagi

New member
DVI czy HDMI to prawie to samo. To prawie różni się tym że w dvi nie ma dzwięku ale może mieć analogowe VGA. Dlatego możliwość przejściówki DVI-VGA albo DVI-HDMI ale nie VGA-DVI czy VGA-HDMI. Poza tym wszystkie sygnały są te same w obu cyfrowych złączach. Różnica tylko w rodzaju złącza (kształt). Bardzo dużo zalezy od konfiguracji komputera i sterowników. Sam to przetrenowałem u siebie na kompie. Pawne opcje działają lepiej albo gorzej w różnych wersjach sterownika grafiki. Tylko eksperymentalnie możecie znaleść swoje optimum. Ja wpewnym momencie miałem efekt przyspieszonego odtwarzania filmów w rozdziałce poniżej 1920x1080 :roll: Efekt nie z tej ziemi. I tylko usunięcie komplety oprogramowania ,sterowników od grafiki i nowa instalacja dała efekt. Z reguły sterownik po wykryciu monitora (rónież TV) umożliwia ustawienie rozdziałki tylko takiej jaka obsługuje ten monitor ale zawsze istnieje możliwość wymuszenia innej. A najlepsze jest to że niektóre monitory potrafią więcej niż podaje producent .
 

broda1725

New member
Bez reklam
Wiec dobra panowie jaki najlepiej kupić ? Czy DVI - D Sub (ciężko znaleźć taki na necie) czy DVI - HDMI (ale widzę w instrukcji że jedyna rozdzielczość jak będzie to 720p czyli nie pujdzie piksel w piksel 1360x768).
Co radzicie i gdzie taki kabelek kupic na allegro nie ma takiej długości jak chce, a potrzebuje tak aby nie był napięty 3,2m.
 

nagi

New member
Nie widzę powodu dla którego twoja grafika nie miałaby wypuścić 1360x768 .Mój prymitywny ,wbudowany radek to potrafi zarówno po VGA jak i po HDMI lub DVI. Powtarzam zawsze możesz wymusić potrzebną rozdzielczość w opcjach grafiki.
Jeśli upierasz się przy VGA to kup przejściówkę z DVI na VGA i dalej kabel odpowiedniej długości VGA-VGA. Dzwięk oczywiście osobno.
Jeden obraz wart tysiaca słów. Jak widać na załącznikach moja karta potrafi . Proponuję powalczyć ze swoja.
 

Attachments

  • 1360x768.JPG
    1360x768.JPG
    76,8 KB · Wyś: 504
  • pozostałe.JPG
    pozostałe.JPG
    87,6 KB · Wyś: 513
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Ok dzięki ja mam GF ale na lapku mam ATI więc sprawdze. A nie wiesz czy da się zrobic tak że ekran główny był by LCD monitor na 1280x1024 a na TV 1360x768 i grać na nim czy musi być tv ustawiony jako ekran główny ?
 

nagi

New member
Czy grać to nie wiem. Ja głównie dla filmów. Natomiast rozdziałki mam różne. Na głównym (LCD 22 cale po VGA) mam 1680x1050 a na drugim (TV) 1920x1080 po HDMI. Drugi pracuje w trybie powiększania wideo na cały ekran. Córka ogląda bajki w sypialni a ja moge spokojnie "pracować" na kompie. Dzięk z filmu idzie tylko na TV a na kompie mogę nawet odpalić drugi film z dzwiękiem tylko na glośniki przy monitorze.
 
broda1725 napisał:
Ok dzięki ja mam GF ale na lapku mam ATI więc sprawdze. A nie wiesz czy da się zrobic tak że ekran główny był by LCD monitor na 1280x1024 a na TV 1360x768 i grać na nim czy musi być tv ustawiony jako ekran główny ?
Nie da się tak, w każdym razie w moim przypadku a mam ati 2600xt i jvc p80.
Jeśli chcę grać na TV to muszę go ustawić jako ekran główny na rozdzielczość 1360x768, bo innej rozdzielczości nie przyjmie.
 
nagi napisał:
Czy grać to nie wiem. Ja głównie dla filmów. Natomiast rozdziałki mam różne. Na głównym (LCD 22 cale po VGA) mam 1680x1050 a na drugim (TV) 1920x1080 po HDMI. Drugi pracuje w trybie powiększania wideo na cały ekran. Córka ogląda bajki w sypialni a ja moge spokojnie "pracować" na kompie. Dzięk z filmu idzie tylko na TV a na kompie mogę nawet odpalić drugi film z dzwiękiem tylko na glośniki przy monitorze.
nagi mam pytanie do ciebie
Mam podobne ustawiony sprzęt jak ty, tylko że monitor 17cale mi idzie po kablu dvi, a tv szedł po kablu dvi-vga. Do tej pory był to hd ready, wiec maksymalna rozdziałke jaką mi przyjmował to było 1360x768.

Teraz się przymierzam do jakiegoś full hd (najprawdopodniej będzie to samsung 40b650) i się zastanawiam czy pójdzie mi 1920z1080 po vga?? Masz może jakieś doświadczenia w tej materii?? Czy też potrzebna będzię inwestycja w jakiś kabel hdmi?? W moim przypadku 10 metry ;-))

Pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ok lolek czyli rozumiem że tylko da się jak się ustawi tv jako ekran główny wtedy można mieć większa rozdzielczość niż na monitorze. Bo u mnie jest niestety problem, monitor mam 5:4 ustawiony na 1280x1024 a tv jest HD Redy 40" gdzie myślałem że ustawie na nim 1360x768 a gre puszcze na 1280x720 na tv a na monitorze nic nie będzie wyświetlało albo z niekształcony. Bo rozumie że jak gre włącze na kompie to obraz z dry musze mieć na obu ekranach nie da się wyłaczyć ekranu monitora aby nie wyświetlał gry.
 

nagi

New member
Wszystko zależy od konfiguracji: typu karty , sterowników , TV. W trybie rozszerzonego panela dla windy mnie nie udało się uzyskać różnych rozdziałek ale dla klonowania owszem. Ja oglądam filmy gdzie okno wideo z głównego ekranu powiększane jest na drugim na cały ekran a rozdziałki mam różne. W moim przypadku nie mogę jednocześnie użyć dwóch wyjść cyfrowych (DVI ,HDMI). Karty graficzne mogą mieć różne ograniczenia. Dla gier nie wiem bo nie gram. Ale logiczne byłoby że głównym powinien być ekran na którym gramy ? Trudno mi jest pomóc w tematach kart których nie znam. Proponuję eksperymenty.
 
broda1725 napisał:
Ok lolek czyli rozumiem że tylko da się jak się ustawi tv jako ekran główny wtedy można mieć większa rozdzielczość niż na monitorze. Bo u mnie jest niestety problem, monitor mam 5:4 ustawiony na 1280x1024 a tv jest HD Redy 40" gdzie myślałem że ustawie na nim 1360x768 a gre puszcze na 1280x720 na tv a na monitorze nic nie będzie wyświetlało albo z niekształcony. Bo rozumie że jak gre włącze na kompie to obraz z dry musze mieć na obu ekranach nie da się wyłaczyć ekranu monitora aby nie wyświetlał gry.
ja dokładnie tak robiłem, jeśli chciałem zagrać w gierkę na TV LCD:
- odpalelem gre i w opcjach ustawialem rozdzielczosc 1360x768 (bo taka byla kompatabilna z moim TV LCD),
- ustawiałem na monitorze rozdzielczość 1360x768,
- przełączałem ekran tylko na TV LCD, bez żadnego klonowania czy pulpitów rozszerzonych (karta ati i LCD jvc p80)
 
Do góry