JAKIEKOLWIEK zintegrowane?

kurakne

New member
witajcie! moja sytuacja wyglada tak, ze urzadzam salon w mieszkaniu. salon 15 m2, tv sony 40nx800 i mam problem z kinem. bo niestety nie stac mnie juz na wydanie wiecej niz 2000. a poskladanie profesjonalnego sprzetu to jednak wydatek co najmniej 3000.
dodam, ze kino ma byc pod konsole ps3 i sadze, ze w wiekszosci muzyka bedzie szla (muzyka:film - 65:35). no i nie mam pojecia co wybrac. czy w ogole zestaw 5.1 czy nie lepiej 2:1 ,bo mam problem z rozstawieniem kolumn tylnych.
wiem, ze pewnie spora wiekszosc forumowiczow gardzi integra, ale moze jednak ktos moglby pochwalic jakis gotowy zestaw...
pozdrawiam serdecznie!
 

Monkin

New member
Bez reklam
To już lepiej kupic Denona avr 1611 i do tego jakieś jamo i mieścisz się w budżecie, a zagra lepiej niż plastikowa integra.
 

phil711

New member
Za 2 tysiące nic porządnego nie kupisz ale może być to dobry dźwięk skoro zamierzasz słuchać w większości muzyki to kup wzmacniacz + 2 kolumny jak chcesz mieć w miarę dobry dźwięk stereo, a w ogóle trza więcej kasy jak chcesz mieć porządny sprzęt audio jak już zamierzasz kupować 5.1 to kup tylko drewno nie plastiki. moim skromnym zdaniem dozbieraj jeszcze 1000zł żebyś miał 3000zł i wtedy kupiłbyś dobry amplituner i w miarę przyzwoite kolumny z subwooferem wtedy więcej zestawów można by powybierać, ale póki co trochu ponad

2000zł doradzę Ci do 15m2 co powinno wystarczyć poszukaj taniej w google Denon DHT-1312XP
5.1 + amplituner

http://www.sklep.rms.pl/index.php?p...estaw-kina-domowego-5-1-amplituner-i-glosniki

jeszcze jedno nie będziesz miał takiej jakości muzyki w systemie 5.1 choć da rady przełączyć do trybu 2.1 ale nigdy się tego nie uzyska czystego dźwięku w amplitunerze tak dobrze jak we wzmacniaczu stereo + para kolumn :) służące do słuchania muzyki, gdyż muzyka nagrywana jest w systemie dwu kanałowym, natomiast filmy już pięć lub więcej kanałów także wybór będzie należał do Ciebie.

Dodam od siebie że osobno mam kino domowe z amplitunerem i osobno wzmacniacz z 2 kolumnami i to na 10m2 aczkolwiek najlepiej podłączyć tak że wzmacniacz mam podpięty do amplitunera przez pre-out stąd nie traci na jakości jak słucham muzyki :)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

phil711

New member
będziesz zadowolony jak na początek to Denon wystarczy znana firma i nie jest zła :),ale są lepsze pozdrawiam i przejdź się gdzieś na odsłuch najlepiej w twoim domciu, żeby była taka możliwość to się przekonasz czy dźwięk Ci odpowiada i czy opłaca się kupić rozłożysz odpowiednio i tu masz nawet kilka stów taniej

http://www.oleole.pl/zestawy-kina-domowego1/denon-avr-1312bk-sys-5-1.bhtml?from=skapiec
http://www.oleole.pl/zestawy-kina-domowego1/denon-avr-1312bk-sys-5-1.bhtml?from=skapiec
 
Ostatnia edycja:

kurakne

New member
jasne, denona znam bardzo dobrze, tym bardziej, ze aktualnie korzystam na co dzien ze sluchawek dokanalowych Denon AH-C 560 R. lubie dobre, dokladne brzmienie i prawde mowiac- ta firma mi to zapewnia od lat. troche na sluchawkach sie znam, natomiast na kinach domowych nie za bardzo, a nie chce isc na totalna latwizne i kupic najprostsze kino domowe sony. z drugiej strony dopiero zaczynam prace zawodowa, wiec ograniczone fundusze, zeby wejsc w sprzet w pelni zapewniajacy najwyzsza jakosc... wielkie dzieki za pomoc:)
 

Jawosz

Member
a jakiej wielkości masz pokój bo od tego w miarę możliwości dużo zależy ogólna akustyka pomieszczenia jak do 15m2 to będzie ok

Kilka postów niżej napisałem ale pozwolę sobie przytoczyć :

Warunki:
Pokój:

4m x 4m (z częściowo otwartą na niego kuchnią)
Co będzie podłączone:
TV - 3D - Sharp 46LE830 (zakupiony z od naszego Forumowego doradcy i dostawcy sprzętu KIKI'ego :p)
POCORN HOUR A210
Cyfrowy Dekoder TV (póki co Aster później prawdopodobnie Vectra albo UPC)
PS3 (nie ukrywam że tutaj bardzo zależy mi na braku opóźnienia dźwięku w względem obrazu w grze Singstar)
W przyszłości planuję podłączyć dodatkowo Komputer po HDMI i na wyjscie projektor (ale chyba tutaj zaspokoję potrzeby innym złączem niż HDMI)
Procentowo użytkowanie :
Kino i TV 50%
PS3 35%
Muzyka 15%
Cena:
Ok 2000 zł
Dodatkowe uwarunkowania:
Niestety ze względu na brak miejsca i żonę muszą to być małe głośniki.
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
Jestem zadowolony :) nie spodziewałem się jakiejś rewelacji po sprzęcie za 1,8 k. O słuchaniu muzyki w stereo można zapomnieć bo glosnoczki są poprostu za słabe. Natomiast po puszczeniu na wszystkie głośniki jest ok, bo subwoofer nadaje głębi. Przy filmach i grach naprawdę bardzo dobrze. W grach nie wystepuje zadne opoznienie. Do odbioru FM oczywiście musiałem dokupić antenę.
 
Do góry