Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica pokrywa różnicę jakości i wyposażenia.
Możliwości też są po stronie Philipsa.
Kiedy planujesz zakup ?
Bo jest jeszcze promocja dla niebieskich.
 

sajny

New member
Różnica pokrywa różnicę jakości i wyposażenia.
Możliwości też są po stronie Philipsa.
Kiedy planujesz zakup ?
Bo jest jeszcze promocja dla niebieskich.

Myślałem na Philipsem bo za TV mam ładną duża jasną ścianę ale 8303 przekracza budżet. Planowałem max 3500 zł. Natomiast 7303 będzie chyba wyraźnie słabszy do sportu od Samsunga UE65NU8002

Zakup planuję już na teraz. Nie wiem jakie są ceny dla niebieskich (info na priv ?). Cena za Samsunga chyba bardzo dobra.

A co do mojego pytania jak z powłoką antyrefleks w Samsungu, lepiej czy gorzej niż w Philipsie ? A względem mojego obecnego Sony ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica powłoki jest nie wielka na korzyść Philipsa.
Oba nowe modele mają wyższą jasność niż Twój, więc powinno być wyraźnie lepiej.
 

roku66

New member
witam.chcialbym nabyć tv nowy.ma to być samsung do 50 ".do tej pory używana plazma.budżet 4 tyś tak około.oled też nie może być( a szkoda).można prosić o jakieś sugestje,żeby po plazmie doło się jakos oglądać tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz jeszcze:
TCL 65DP660za 3199 zł
Sharp 70UI76 za 3799 zł
TCL 65P6046 za 2999 zł
TCL 65C7026 za 3299 zł
Philips 65PUS6703 za 3099 zł
Wszystkie z pakietem gratisów.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam wszystkich, noszę sie z zakupem nowego tv. Po spacerze po markecie byłem zielony, więc zaprzyjaźniłem sie z waszym forum. Generalnie myślałem ze tv są tak tanie, że 2k w pelni starczy na dobry zakup tv 55' 4k. Ale wychodzi na to, że fajny obraz to trochę wiecej cebulionów. Zainteresowałem sie samsungami seri 8, konkretnie ue55nu80xx. Przekonala mnie lepsza matryca 120hz. Nie ukrywam że interesuje mnie jak najlepsza jakość obrazu w przedziale powiedzmy 2500-3000zl. Smart tv i na jakiej platformie będzie działał tv nie ma takiego znaczenia, gdyż posiadam boxa po HDMI, który prawdopodobnie będzie podpięty (chyba, że tv go zmiażdży), plus pewnie zewnetrzny dekoder typu upcowski horizon. Mimo, że tv bedzie głównie wyswietlal obraz to interfejs wskazane aby nie miał tendencji do zawieszania sie, wyłączania/resetowania się, jak to miałem do czynienia w dwóch philipsach.
Dźwięk z głośników mógłby nie być płytki jak z tanich chińskich smartphonów, choć nie jest to głównym priorytetem. Priorytetem ma być możliwość podłączenia tv do amplitunera po chinch (jedyna furtka), czyli mile widziane w tv wyjście słuchawkowe lub jakiekolwiek "audio out", aby po auxie puścić dźwięk.


Niestety samsung może "chyba" tylko audio wyprowadzić bo "optyku".
I w tym momencie mój plan legł w gruzach.
Jakiechs sugestie innyxh modeli tv, ktore niczym nie ustępują omawianemu samsungowi a mieszczą sie w budżecie!?
Rozwiazanie dla samsunga i twojego ampli jest. Wystarczy za pare zlotych kupic przejsciowke optyk chinch.
 

Soyrk

New member
Dzień dobry wszystkim. Ponieważ dwa poprzednie zakupy dokonane dzięki forum spisują się do dziś (32LX85 ma już blisko dziesięć lat) pora na kolejny zakup i w związku z tym moje pytanie. Telewizor 40-43 cale maksymalnie do dwóch tysięcy.
1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor: około 14m2
2.Jak słońce świeci w pokoju? z boku na telewizor, ale oglądam częściej po południu i wieczorem.
3.Preferowana technologia: LED
4. Matryca błyszcząca czy matowa? jestem przyzwyczajony do matowej
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stac
7. Jaki masz obecnie telewizor? LCD Philips 40 cali
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder Horizon UPC kabel hdmi Xbox 360 i komputer stacjonarny ale tylko do filmów bo mam monitor.
9. Wifi: tak
10. Czego nie lubisz w telewizorach? Sztucznych kolorow
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5 godzin
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy oraz filmy z podłączonego komputera
14. Czy zamierzasz serfować po Internecie? Nie
15. Preferencje co do marki? Nie
16. Preferencje co do wielkości? 40-43
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup Max 2000
19. BT – obojętne.

Z góry dziękuję za podpowiedzi
 

bielikk

New member
Bez reklam
kiki jezeli to dla mnie odp to prosilem do 50".wiekszy nie wejdzie.i co z samsungiem.np qled czy warto takiego kupowac

Jeżeli ten rozmiar to tyko Philips 49PUS8303 - obraz b. dobry. łączenie i korzystanie z netu - bez zastrzeżeń, matryca IPS - czerń b.dobra,kolory bajka, kąty widzenia - b. dobre (szerokie) ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Soyrk - masz z bardzo dobrych Philipsa 43PUS7303 za 1899 zł

=================

Roku66 -jak większy nie wejdzie to tylko Philips 49PUS8303 za 3150 zł
Z pakietem .
I masz wszystko czego potrzebujesz na matrycy natywnej 100Hz.
 

polo508

New member
49pus8303/12 czy 43XF8505, Sony 49 raczej odpada mimo lepszej matrycy ale u mnie kąty widzenia raczej są dość istotne, a i dopłata jest znacząca.
Oba telewizory mogę mieć w praktycznie identycznej cenie gdzie głównym zastosowaniem będzie konsola PS4 i TV (UPC z kartą CI+).
Philips ma ciut większy Input lag, ale nie wiem czy 31 względem 27 to w ogóle będzie widać.
 

Soyrk

New member
Kiki dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety jeśli chodzi o rozmiar to więcej niż 43 nie ma szans. Tylko mam pytanie czy jest sens przy takim rozmiarze myśleć o 4k zwłaszcza że obecnie biorąc pod uwagę telewizję materiałów jest mało. Może lepiej pomyśleć o FHD ale za to w wersji 100Hz. Poprzedni Panasonic i obecny Philips działają na takich parametrach. Co do grania to gramy sporadycznie i to na starym Xboxie. Co do budżetu to zawsze można go delikatnie naginać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
polo508 - nie będzie widać.

Soyrk - w klasie 43" nawet jak dojdziesz do 3400 zł za Sony 43" - to nie zyskasz różnicy jakości która potwierdzałaby tyle dopłaty.
 

Tusiu

New member
Witam,

mam problem z wyborem telewizora :)

1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor: około 20m2
2.Jak słońce świeci w pokoju? Od południowego zachodu z lewej strony TV
3.Preferowana technologia: IPS, VA
4. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie mam zdania
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać lub wisieć (ale raczej wisieć ze względu na dzieci)
7. Jaki masz obecnie telewizor? LCD SONY KDL-32S2030
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna, bluray może netflix
9. Wifi: tak
10. Czego nie lubisz w telewizorach? psucia się :)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6 godzin
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? różne, żadne nie przeważają, czyli od informacji, przez bajki, filmy, seriale do dokumentów i programów naukowych
14. Czy zamierzasz serfować po Internecie? Nie wiem
15. Preferencje co do marki? SONY, LG
16. Preferencje co do wielkości? 55"
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, zależy od zmian w pracy :)
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4500 ale im mniej tym lepiej, chyba że to będzie uzasadniony wydatek.
19. BT – obojętne.

Moje wybory (alfabetycznie)
LG 55SK8500
LG 55SK9500
SONY 55XF9005

Przy ewentualnym wyborze LG, czy duża różnica jest w obrazie (w tym w HDR) między 8500 a 9500.

Proszę o pomoc w wyborze (w zasadzie w grę wchodzą tylko te telewizory). Żonie bardziej się podobał LG ... bo bardziej jej pasowała ramka niż w SONY :)
Jakość obrazu w obu markach i tak jest lepsza od tego co prezentuje mój obecny telewizor (zwłaszcza że kilka lat temu padło mu jedyne złącze HDMI, więc lecę na euro złączu :) ).

Pozdrawiam :)
 

Soyrk

New member
Kiki mam jeszcze pytanie bo akurat ten rozmiar Philipsa jest robiony z dwoma matrycami. Myślisz że sklep udzieli mi informacji czy wysyłany model ma VA czy IPS? Ewentualnie czy będę to w stanie stwierdzić zaraz po otwarciu paczki.
 
Do góry