Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Crazylazy

New member
Szanowni,
Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze telewizora zgodnie z poniższą ankietą:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać, konieczna stopa/nóżki na środku, szafka pod TV ma jedynie 80cm
6. Jak słońce świeci w pokoju? Światło rozproszone, 100% czasu zaciągnięte rolety, zasłony
7. Jaki tv obecnie posiadasz? Samsung UE32D5000PW
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV (obsługa wszystkich platform streamingowych oraz iptv)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Tv od Netii, Xbox Series X
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5h dziennie
12. Aplikacje: netflix, hbo, amazon, iptv
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jedynie streaming
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 20/80
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50-55''
18. Co cię denerwuje? Zacinanie się obrazu, wolne działanie
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 +/- 10%.

Po małym researchu, rozważam następujące modele:
TCL 55c735
Samsung Q77B

O ile tcl to raczej wybór z gatunku oczywistych, o tyle mało słyszę o Q77?

Czy jest coś godnego uwagi jeżeli chodzi o modele 50'' (zakładam, że słabsze bebechy w TCLu c735 go eliminują)? 55 cali to absolutny max jeśli chodzi o miejsce w salonie. 50 cali wręcz byłby lepszy, ale jestem świadomy, że producenci nie do końca już szanują mniejsze modele... :)


Z góry dziękuję!
K
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie TCL 55C735 - za 2999 zł plus dodatkowy pakiet gratisów o wartości 500 zł- spełni najlepiej potrzeby.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chcesz bez pakietu, kalibracji, sprawdzenia to kupuj gdzie uważasz.
Jak zamówisz kalibrację to od stycznia płacisz 750 zł.
 

Holyfire

New member
Cześć wszystkim,

Jako, że obecny TV Philips 55'' wyzionął ducha (55PUS6561 - padło podświetlenie..czarny ekran.) to poszukuję czegoś nowego i jak to zwykle bywa, większego i lepszego :)

Poniżej cyferki

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć, może też stać na szafce
6. Jak słońce świeci w pokoju? od ok.14.00 latem wchodzi do salonu i zachacza o ścianę TV ale to mało istotne (główne użytkowanie w nocy lub pomagają zasłony)
7. Jaki tv obecnie posiadasz? Philips 55PUS6561 (padło podświetlenie matrycy) i obecnie używam starszego TV (Sony KDL-55W805A - świetna jakość obrazu jak dla mnie ale tylko full hd + brak funkcji smart (nadrabiam konsolą))
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? AndroidTV, Google TV - generalnie system smart z dobrą responsywnością
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k i HD (streaming)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox Series X + w przyszłości soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok.4-5h dziennie
12. Aplikacje: netflix, hbo, amazon, disney
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tylko Konsola XboxSeriesX czyli 4k + ewentualnie GeforceNOW
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 75"
18. Co cię denerwuje? Poświaty, smugi, clouding, bleeding itp. - Stary Sony został skalibrowany jak był nowy i po blisko 10latach dalej zachwyca :)
19. Preferencje co do marki ? Philips przez Ambi
20. Czy telewizor ma mieć 3D - Zdecydowanie NIE - a są jeszcze w ogóle takie?
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000-6500 brutto?

Internetowy research wskazuje na 1 model który spełnia moje kryteria = Philips 75PUS8807 ale duże ale...przejrzałem cały wątek tu na forum i trochę się podłamałem co ta matrya IPS tam wyprawia...Dodatkowo o co chodzi z tą połowa rozdzielczości w 4k@120hz? Dalej nie ma na to rozwiązania, jest to widoczne?
Większość contentu i tak będzie pewnie 4k@60 albo 1080p@120Hz - takie zwykle jakości są dostępne na konsoli

Z góry dziękuję za polecenia :)
W.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, trzeba sprawdzić telewizor dobrze przed zakupem.
Ten 75 pus8807- to dobry pomysł.
Masz jeszcze dobry 75C735, 75Q80B - wszystkie się zmieszczą w klasie cenowej.
 

cyment

Member
Jezeli denerwuja Cie clouding i bleeding to nie warto zamawiac IPSa, ja wlasnie wczoraj oddalem 75pus8506. Wieczorem tragedia nawet pomimo zmniejszonego podswietlenia i wlaczonego ambilight - jednym slowem tragedia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo obojętnie jaki model jakiej firmy - ale warto sprawdzać przed zakupem.
i czy IPS czy VA - nie ma znaczenia.
Jak jest źle podświetlona matryca - to jest żle i tyle.
Model 8807 jest na VA.
 

tko

New member
Cześć,
rozważam zakup nowego telewizora. Nie jest to sprawa pilna, obecne wciąż dzialaja więc jeśli szykuje się obniżka cen ze względu na wejście nowych modeli, albo jakieś ciekawe premiery, mogę się wstrzymac miesiąc lub dwa.
System operacyjny i głośniki mało istotne. Najważniejsza jakość obrazu w założonym budzecie. Podpięta konsola i sporo sportu oprócz filmów i seriali, więc raczej matryce 100hz.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Od 1 m do 5
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - głównie na wprost, czasami pod kątem ok. 45 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna od poludnia naprzeciwko tv i od zachodu, salon nasloneczniony
7. Jaki tv obecnie posiadasz? LG 50LF652v i Sony 32 EX500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, Dolby Vision, matryce 100hz lub wiecej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PlayStation 5, dekoder Canal+, Fire TV 4K max
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Kilka godzin dziennie, zazwyczaj ponad 5
12. Aplikacje: netflix, hbo, amazon, Disney, canal+. Niekoniecznie poprzez tv może byc za pomocą Fire sticka
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jedynie streaming
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, konsola PS5. Od zera do kilku godzin dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? Min 50 max 55 cali, ogranicza mnie ścianka na której wisi TV
18. Co cię denerwuje? W LG deneruje mnie DSE
19. Preferencje co do marki ? Niekoniecznie, chociaż może trochę Sony, 32EX500 pracuje dzielnie kilkanaście lat i bardzo go lubię
20. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 (max 4000 jesli naprawdę warto doplacic)

Wstępnie rozważam TCL 55C735 (chyba fajnie sprawdzi się z konsolą, ale czy będzie odpowiedni do filmów) obecnie w cenie 2999 i Sony XR-5594J (tu pewnie lepsza jakość obrazu) obecnie 3999. Rok modelowy nieistotny. Bardzo ciekawy TCL 55C835, ale na razie chyba poza zasięgiem (może warto poczekać na jakąś promocję?). Oczywiście chętnie rozważę jakieś inne modele, matryca raczej VA niż IPS . OLED chyba odpada - cena, jasny salon.
Z góry dziękuję za podpowiedz i przepraszam za brak niektórych polskich znaków, klawiatura coś strajkuje :)
 

tko

New member
O, dzięki za info. W takim razie może poczekam i trafi się TCL 55C835 w tej kwocie. Telewizory zmieniam rzadko, więc może warto dopłacić do wyższego modelu lub do tego Sony:unsure:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla członków forum masz już dobrą ofertę i z pakietem.
Jeśli masz na dopłatę to kłania się OLED TV.
 

Holyfire

New member
Bo obojętnie jaki model jakiej firmy - ale warto sprawdzać przed zakupem.
i czy IPS czy VA - nie ma znaczenia.
Jak jest źle podświetlona matryca - to jest żle i tyle.
Model 8807 jest na VA.
Aby na pewno na VA a nie na IPS? W wątku o tym modelu w tym rozmiarze (75") była mowa wyłącznie o IPS i to wzbudziło moje obawy. Sprawdzić to dopiero będę mógł po przyjechaniu sprzętu jak zamówię wysyłkowo. W sklepie (euro/media) i tak mi raczej nie przyniosą nówki z zaplecza i nie zaprezentują...czy się mylę? Zresztą mam 14dni na sprawdzenie i ewentualną rezygnację przy zakupie internetowym co jest zdecydowanie lepszą opcją na podjęcie ostatecznej decyzji

TCL - jakoś nie mam przekonania do tej marki ale Internet ma dobre zdanie o tych TV w zakładanym przeze mnie budżecie
Samsung - tutaj ceny widzę poszybowały w większości sklepów z ~5800 na ~6700 do nawet 7600 i to w promocji oO ale ma Tizena, wolę Androida :)

To jeszcze pytanie - Czy w perspektywie 2-3 miesięcy pojawi się coś ciekawszego, jakieś wyprzedaże na horyzoncie? Kusi mnie to Ambi bo miałem przez klika lat i było to świetne, to przy 75" vs 55" będzie jeszcze bardziej efektowne :)
 

cyment

Member
Aby na pewno na VA a nie na IPS? W wątku o tym modelu w tym rozmiarze (75") była mowa wyłącznie o IPS i to wzbudziło moje obawy. Sprawdzić to dopiero będę mógł po przyjechaniu sprzętu jak zamówię wysyłkowo. W sklepie (euro/media) i tak mi raczej nie przyniosą nówki z zaplecza i nie zaprezentują...czy się mylę? Zresztą mam 14dni na sprawdzenie i ewentualną rezygnację przy zakupie internetowym co jest zdecydowanie lepszą opcją na podjęcie ostatecznej decyzji

TCL - jakoś nie mam przekonania do tej marki ale Internet ma dobre zdanie o tych TV w zakładanym przeze mnie budżecie
Samsung - tutaj ceny widzę poszybowały w większości sklepów z ~5800 na ~6700 do nawet 7600 i to w promocji oO ale ma Tizena, wolę Androida :)

To jeszcze pytanie - Czy w perspektywie 2-3 miesięcy pojawi się coś ciekawszego, jakieś wyprzedaże na horyzoncie? Kusi mnie to Ambi bo miałem przez klika lat i było to świetne, to przy 75" vs 55" będzie jeszcze bardziej efektowne :)
Mozesz poprosic o rozpakowanie w sklepie.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dwa tygodnie temu kupowałem tv znajomej w ME to sami proponowali bezpłatne rozpakowanie i sprawdzenie. Oczywiście zamówienie online żeby mieć możliwość zwrotu gdyby wyszły jakieś kwiatki...
 

Holyfire

New member
Dwa tygodnie temu kupowałem tv znajomej w ME to sami proponowali bezpłatne rozpakowanie i sprawdzenie. Oczywiście zamówienie online żeby mieć możliwość zwrotu gdyby wyszły jakieś kwiatki...
A jak to jest wtedy ze zwrotem 14dni? bo przecież jak online to dostanę towar z magazynu a nie ten konkretny egzemplarz co oglądam w sklepie. Odbiór osobisty w sklepie (tutaj chyba może być dokładnie ten egzemplarz) tylko czy tutaj też mamy prawo do 14dni zwrotu bo 'zamówienie online'? Bo sprawdzenie w sklepie to raczej 'na szybko' jest w pełnym świetle. Nie chcę po prostu wdepnąć na przysłowiową 'minę'. W sklepie będzie 'ok' a potem w domu będzie lipa...

Bo raczej na pewno jestem zdecydowany na Philips 75PUS8807 jak go obejrzę, obmacam z każdej strony + skalibruję po zakupie

@kiki - Jak wygląda zakup u Ciebie? Jak z kalibracją itp.? I jaka cena i forma płatności?
 

tdk76

Member
nie zawsze zamówienie w sklepie online i odbiór w stacjonarnym pozwala na łatwy zwrot - sprawdź dokładnie regulamin sklepu czy nie ma jakiś "kruczków" szczególnie przy zwrocie gotówki.
 

tdk76

Member
ja też robiłem bezproblemowo w me i euro (w euro nawet nie odebrałem tv - wysłali szybciej niż zobaczyli anulację zamówienia :) ), ale regulaminy się zmieniają, a nikomu nie chce się czytać/sprawdzać.
 
Do góry