Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

pavaczek

New member
Staję przed wyborem telewizora do nowego pokoju, im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, czasem również pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno po lewej od TV, z zasłoną
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 32LF5800
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą matrycę, niski input lag (niekoniecznie), ethernet, płynny smart,najlepiej android (może być bez smart i wtedy dołożę np. Mi Box), ambilight
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? HD (naziemna), 4K netflix, PC (full HD)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PC (HDMI) sporadycznie
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? średnio 6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak upodobania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, programy, streamy z gier
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? tak (ipla, player, netflix, youtube, twitch)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie PC
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby dźwięk, zacinające i wolne smart tv
19. Preferencje co do marki? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +/- 2 - 2,5 tys zł. jeśli warto będzie dołożyć to rozważę taką opcję

Z góry dzięki za propozycje.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
grzeskul
Faktycznie pierwszy na świecie model 65X10 z mini Led ma być za 9999 zł
W programie pilotażowym sam ustalasz warunki zakupu. Cena rewelacyjna.
Zapowiada się rewelacyjnie .

pavaczek-
Masz bardzo dobre modele.
- LG 55UK6500 z 1899 zł
- Toshiba 55U78 za 1950 zł
- TCL 55dp660 za 1750 zł
- Hitachi 55HZT66 za 1999 zł
- TCL 55EP680 w specjalnym programie pilotażowym Piątka Loco - gdzie sam ustalasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę.
- LG 55SM8600 w specjalnym programie pilotażowym Piątka Loco - gdzie sam ustalasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę.
- Thomson 55UC64 za 1999 zł
- Sharp 60UI76 za 2099 zł
 

gianbuffon

New member
Posiadam już leciwego Sharp LC-32XL8E i zastanawiam się nad zmianą TV na większy. Przeznaczenie to głównie filmy HD i gry PS4.
Chciałbym na razie zapytać jak się mają te budżetowe TV 50-55" do mojego obecnego? Czasami można upolować jakąś Toshibę, czy TLC za 1000-1500 zł.
Oczywiście w tej cenie nie można spodziewać się cudów, ale czy obraz będzie pod każdym względem lepszy od mojego Sharpa? Dużo mówi się, że ważna jest częstotliwość odświeżania, w tych budżetowych TV jest niska. Ja niby w swoim XL8E mam 100 Hz, ale po włączeniu tej opcji przy dynamicznych scenach, np. lecąca piłka pojawiały się smugi. Czy w filmach i dla niedzielnego gracza jest to aż tak istotna sprawa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie telewizje nadają w 50Hz - więc nie jest już istotna.
Masz modele i masz przesył 1:1 w 50Hz. Gry masz max w 60H i matryca daje radę do 60 Hz.
Masz dobre modele w klasie cenowej dla niebieskich i z pakietem jeszcze:
TCL 55DP600
Toshiba 55U78
 

gianbuffon

New member
Obecnie telewizje nadają w 50Hz - więc nie jest już istotna.
Masz modele i masz przesył 1:1 w 50Hz. Gry masz max w 60H i matryca daje radę do 60 Hz.
Masz dobre modele w klasie cenowej dla niebieskich i z pakietem jeszcze:
TCL 55DP600
Toshiba 55U78

Rozumiem, że te modele to takie minimum, jeśli chodzi o gry i filmy hd?
Te TV za 1000-1500 zł nie warto? Bo myślałem, czy by nie wziąć jakiegoś budżetowca, a za rok wymienię już na coś konkretnego. Nie jestem przekonany, czy jest sens kupować coś z przedziału 2-3k, bo jak np. wyjdzie PS5 to pewnie będzie za słaby.
 

Slaw69

New member
Witam

Zamierzam sie z kupnem TV 65 cala do 5500 max. Teraz użytkuję Panasonica plazma 42 cala 3D (2012 rok). Po przejrzeniu ofert i po przeczytaniu artykułów zainteresowanie padło dalej na Panasonica, zaciekawiły mnie te oferty: Panasonic TX-65GX820E / 830E , przy tym mam pytanie czy im wyższy numer oznacza lepszy model , bo ceny wręcz odwrotnie 830E jest za 4585 zł , a 800E i 820E są prawie o 800 zł droższe. No i zaintrygował mnie model, który znalazłem przed chwilą Panasonic TX-65GXX889 czy wart jest swojej ceny wiem , że przeskoczę budżet ale czy warto? Może jakieś inne jeszcze propozycje.

Co do warunków oglądania oglądanie na wprost ekranu, sygnał TV satelitarny. Sport i Film. Na innym forum zaproponowano mi Sony kd-65xf9005 , ze lepszego TV w tej cenie nie znajdę.Tyle , że jak poczytałem to to jest model z 2018r, a co do Androida to sporo ludzi z opinii narzeka na niego.Te wymienione TV Panasonic z tego roku są słabsze? Więc zaczynam sie gubić :)
 

woytech

New member
prośba o pomoc ok 65 cali

Witam Wszystkich,

parę lat temu dzięki pomocy z tego forum wybrałem kino domowe - mam cały czas i cały czas jestem b. zadowolony (Kiki dziękuje za kolumny - grają wyśmienicie)
Teraz chciałbym wymienić TV więc znowu proszę o Waszą pomoc:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 45m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, ewentualnie pod lekkim kątem (jak 3 osoby)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? generalnie pokój mocno nasłoneczniony (okna z 3 stron) ale czas na TV mam z reguły wieczorem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 48` Samsung (od ok 9 lat)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz (dźwięk puszczę sobie przez kino domowe), 4K (tu bardziej chyba przyszłościowo myślę) absolutnie nie zależy mi na smart Tv ani tym bardziej na tym żeby mnie mój własny TV podsłuchiwał ;)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? cyfrowy polsat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder kablówki, PS3 (może PS5) amplituner Onkyo
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? trudno powiedzieć, w tygodniu ok 2 godziny, w weekend może więcej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam preferencji choć pewnie z racji okien lepsza by była matowa (zdaję się na Waszą opinię)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport (p. nożna, koszykówka)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej nie (kiepskie łącze mam) szansa na światłowód dopiero za kilka lat
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - konsola (raczej okazjonalnie)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, "pikseloza"
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3-3,5 k (max 4k jeśli rzeczywiście warto)

piszę w dziale LCD ale jestem otwarty na inne technologie :) zależy mi generalnie na bardzo dobrym obrazie i żebym niekoniecznie za parę lat musiał szukać nowego TV ;)
Pozdrawiam
Wojtek
 

Slaw69

New member
Panasonic ma najsłabsze multimedia.


Już nie skupiając się zbytnio na multimediach, co do wyboru TV , tak już na max 6000 tys. to co wybrać. Bo na prawdę już od tego śledzenia tematów i czytania recenzji opinii to jestem głupszy niż na początku :? Przy opiniach o tym Sony XF9005 piszą , że ma jakieś migotania obrazu przy szybkich scenach i przy ściemnianiu obrazu są bardzo widoczne, odradzają np.
Cytat :.... Natomiast przeszkadza mi zawsze obecne migotanie podświetlenia przy choćby lekkim przyciemnieniu ekranu, którego nijak nie da się dezaktywować lub chociaż zmniejszyć zakres działania. Po kilku godzinach normalnego patrzenia mam czerwone oczy i boli mnie głowa, jak przy starym monitorze. Jestem więc ekstremalnie rozczarowany i niezadowolony. Sprzedawca twierdził, że przy wyłączonym lokalnym przyciemnianiu i normalnym ustawieniu telewizor na pewno nie używa PWM , a to nieprawda.....
Drugi fragment :.....Okazało się, że test dla PWM przeprowadzili dla 100%, 50% i 0% podświetlenia i wyszło im, że ten odbiornik NIE MIGA, co jest bzdurą, gdy tymczasem on miga w zakresie 40% do 1% jasności, przy 0% nie miga, gdyż to ciemność... Ale trzeba przyznać, że miga z dużą częstotliwością, tak, że większość ludzi tego wzrokiem nie widzi. Nie zauważyli także kompletnie czarnych rogów ekranu przy jasnych scenach, ech... Największą wadą tego odbiornika jest to, że nie ma żadnego wejścia HDMI obsługującego wszystkie formaty....
Dlatego mam takie dylematy bo często ten TV jest zachwalany a tu takie minusy, nie wiem jak mam tym się kierować , czy to jest tylko kwestia złych ustawień czy rzeczywisty feler tego TV.:sad:
 

Slaw69

New member
O jakim migitaniu pisali?
Nie wiem , dlatego sie o to wszystko tutaj dopytuję, może ktoś coś wyjaśni , rozwieje dylemata :D Mam teraz na pokładzie plazmę z 2012 r 42 cale, która kosztowała 2200zł i byłem pewny zakupu bo to druga była plazma panasa :). A tu w grę wchodzi dużo większa kasa,więc nie dziw się , że dopytuję i wnikam.
Pozdrawiam
 

Fux

Member
Poszukuję LCD dla ojca (60+ lat)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, czasem również pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno balkonowe za telewizorem, po lewej stronie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE40D6500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą matrycę, dobry smart, najlepiej android
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? HD (satelita), 4K netflix
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Tuner sat, kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? średnio 10 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak upodobania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? tak (netflix, youtube itp)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby smart bez aplikacji netflixa, zacinające i wolne smart tv
19. Preferencje co do marki? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +/- 3 - 4 tys zł. (im mniej tym lepiej - to emeryt).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie masz bardzo dobre modele .
Nr 1 to Oled 55HL9000 za 3999 zł

Jeśli LCD to:
- Sony 55XF9005 za 3999 zł
- LG 55SM8600 w programie pilotażowym Piątka Loco gdzie sam ustalasz cenny. Podaj maila to CI wyślę
- TCL 55X815 Qled nowy - w programie pilotażowym
- Philips 55PUS9104 w programie pilotażowym
- Samsung 55Q65 za 3299 zł
 

hircik

New member
Witam, poszukuję tv 55 a najlepiej 65 cali do kablówki, netflixa i ps4pro. Już prawie kupiłem oleda lg c8 ale budżet mi się drastycznie zmniejszył. Szukam czegoś najlepiej do 4tys. Nie jestem maniakiem wychwytującym jakieś szczegóły obecnie mam od lat panasa 47et5 i mimo cloudingu nie jest źle. Telewizję oglądamy z odległości 2-2,3m i przy małym świetle. Nie chcę androida więc rozważam lg lub samsunga. Co można rozsądnego kupić do zwykłego oglądania telewizji i seriali/filmów nanetflixie? Na ps4pro gram bardzo mało, może z 6 godzin tygodniowo. Proszę o podanie modeli które są warte uwagi. Dzięki
 

SLAV7

New member
Bez reklam
HIRCIK

SONY 55XF9005 byłby najlepszym wyborem. Tylko niestety ma androida.

SAMSUNG 55Q70 - nowy i b.dobry z matrycą 100Hz

65 cali bez androida. Tutaj matruce 50Hz.
PHILIPS 55PUS6704
LG 55SM7610
SAMSUNG 65RU7402
 

hircik

New member
Chciałoby się 65 cali ale za 4tys. kiepsko. Znalazłem tego samsunga q70 za 4149 w afg z dodatkowym rokiem gwarancji ale niestety tylko do dzisiaj. Zastanawia mnie lg bo magic pilot brzmi nieźle chociaż przy kablówce i tak bym musiał chyba używać dwóch pilotów. Coś jeszcze godnego uwagi do moich potrzeb czy się skupić na 55q70??
 
Do góry