Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Dzioba92

New member
Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze telewizora.

Zastanawiam się nad Panasonic TX-L42E6E lub jakimś Philipsem.
Tylko te dwie firmy wchodzę w grę, a cena to do 2000 zł.
Wielkość 42-46 cali.

Przeznaczenie: 75% Xbox 360 i 25% Sport/Film

Internet i reszta bajerów jest co najmniej zbędna najważniejszy jest obraz i jakość wykonania.
 

malitos

New member
TV do 2000 zl UPC i Xbox

Witam,

Czytałem wiele postów na forum i już znalazlem pare telewizorow ktore mnie interesuja ale chciałem zapytać jeszcze o inny modem.

Telewizor będzie służył głównie do oglądania telewizji dostarczanej przez UPC i do gry na konsoli Xbox
Dodatkowo, oglądania filmów z UBS będzie plusem

Wybor padl na :

Philips PFL 4007H -nie wiem, czy mieści się w 2000 zł.
Sharp LC-40LE540E
TOSHIBA 40RL933
i również mam pytanie o TV
Sony KDL40R471-Znalazłem go w cenie 1999 PLN w Saturnie na raty 0%, czy moglbym prosic o opinie na temat tego Tv bo nie udalo mi sie jej nigdzie znalezc?
Oczywiście, jeśli macie jakieś inne sugestie będę wdzięczny.

Dzięki z góry za szybkie porady, bo jutro chciałbym dokonać zakupu:)

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczow, miłego weekendu!

I dołączył do niektórych parametrów pokoju:
1 Odległość od ekranu: ~ 2-3 metrów
2. Pokój jest dość ciemny
3. Jak duży jest pokój: 3x3.5m
4 korzystna technologia: LED "
5. Jaki jest Twój obecny TV: Duży 20-letni Sony
6. Jakie programy są oglądane najbardziej: Przeważnie mecze w TV + gra dla konsoli Xbox 360
7 Przedstawiamy dzień lub wieczorem: Zazwyczaj w godzinach wieczornych / noc
8. Wieczorem oglądając światła czy wolisz bez: bez światła lub światło
9 Wolisz pikantny lub łagodny obraz: wydaje mi się, że ostre
10-ga Matrix Glossy lub Matte: dowolny
11. Preferowana wielkość telewizora: 37-42''
12. Preferowana marka: Toshiba, Sony.
13th jakie urządzenia są podłączone: UPC i Xbox 360
14-ci% Ile do telewizji a ile% innych urządzeń 70% TV, 30% z gry
15-sza Siedzisz przed telewizorem lub po stronie katów: i tak, i tak.
16-ty Czy ważne jest wifi: może być, nie musi
17-gi Używasz widgetów: nie
18-ta Chcesz korzystać z Internetu na ekranie telewizora: to może być, nie jest warunkiem koniecznym
19-gie Czy chcesz korzystać z serwisu umowy IPLA, IPLEX, tvscreen-VOD: raczej nie
20-te Ma mieć 3D: nie
21-gie Ma mieć slot na karty SD: byłoby miło, gdyby miał, ale nie jest to konieczne.
22. Ma mieć DVB-S: Myślę, że tak?
23. Jakie połączenia i co chcesz podłączyć HDMI, UPC, Xbox 360
24-ta Jaki masz sygnał: UPC HD
25-sza Ile programów HD: Myślę, kolor 30
26-cia Stało hang: stać
27-te Rozdzielczość: Full HD
28-ty DVB-T: opcjonalnie
29-szy Co jest dla Ciebie zależy od: kilka wejścia HDMI, USB, miło było oglądać filmy z USB
30-sze Ile godzin dziennie ma grać telewizor: To zależy, zwykle 3-4 godzin.
 

Dzimi

New member
Witam

Ja również chciałbym prosić o pomoc w wyborze TV. Będzie to mój pierwszy telewizor i nie ukrywam, że liczy się dla mnie jakość obrazu. Ma też mieć WiFi i dobre skalowanie obrazów w niższej rozdzielczości oraz poprawę jakości nagrań z niższym bitrate, bo takie będą często uruchamiane (YouTube itp). Budżet jakim dysponuje to 2500 do 2700 zł max, ale im taniej tym lepiej ;-)

W pokoju obok stoi LCD 32" Samsung rodziców (za 1900zł trzy lata temu), i obraz jaki reprodukuje to jakieś nieporozumienie. Sztuczność, szary zamiast czarnego, obraz pełen szumów i artefaktów, drgań, brak płynności i smużenie. Wiem, że taki problem charakteryzuje wiele TV Samsung, może poza tymi z wysokiej półki, dlatego ta marka dla mnie z góry odpada. Tutaj też Samsung wypada blado, i to z raczej nie ten z dolnej półki: hdtv polska .com/topic/25776-mega-test-lcd-sony-bravia-kdl-40ex720-40ex725-kontra-samsung-smart-tv-d6000-d6100/ (usunąć spacje)

Ja natomiast wolałbym mieć obraz jak Sony z powyższego testu, bez szumów i z pełnią gwiazd na niebie :smile: Wstępnie zawęziłem wybór do następujących modeli:
- Sony KDL-W655A (procesor X-Reality Pro z chyba świetnym skalowaniem i poprawą jakości, ale jak z płynnością obrazu?)
- Philips 42PFL5008 (ma ambilight, ale czy poradzi sobie ze słabszymi materiałami tak dobrze jak Sony? płynność też chyba słaba)
- Philips 40PFL5527k (tu mamy 100 Hz, nie ma ambi, ale jak z jakością obrazu w stosunku do wcześniej wymienionych?)
- LG LA641S (nie mam pojęcia jak się ma ten model do wcześniej wymienionych Sony i Philipsa)
- LG LA660S (analogicznie)

Odrzuciłem Panasonica ET60E bo nie podoba mi się desing i błyszcząca matryca, ale jeśli ktoś przekona mnie, że jest lepszy od wyżej wymienionych, to zmienię zdanie.


Od tego wyboru głowa mnie już boli, dlatego czy ktoś mógłby pomóc i porównać te telewizory np, uszeregować je od najlepszego do najgorszego według jakości reprodukowanego obrazu, oraz opisać w sposób np taki - Sony jest lepszy od Philipsa pod tymi względami, ale słabszy pod tymi. Z góry dziękuje za podpowiedzi. I jeszcze standardowa ankieta:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2 (4x5m)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - różnie, od 2 do 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - różnie, głównie jedna ale często kilka.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? -stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okno z południa, nie to ma znaczenia bo TV będzie oglądany wieczorami
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - nie mam, ale w pokoju obok stoi 32" LCD Samsung
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz, dobre skalowanie SD do HD, poprawę jakości materiałow z internetu/MPEG, dobre kąty widzenia, wbudowane WiFi i Internet.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - DVB-T + PC, może kiedyś (za ~rok) również NC+
10.Jakie urządzenia ? amplituner z zestawem głośników 5.1 (Yamaha + JBL)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 2-4 godzin, w weekendy dłużej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy, sport (piłka nożna) oraz muzyczne tv (teledyski)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak, ale tylko aby odtwarzać materiały wideo (YouTube itp).
15.Czy zamierzasz grać w gry? - nie zamierzam
16.Preferencje co do marki? - LG, Panasonic, Sony, Philips
17.Preferencje co do wielkości? 40-42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - słaba czerń, słaba redukcja szumów i drgań, artefakty obrazu itp.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczór i ewentualnie późne popłudnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2700 zł max.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie potrzebuję 3D
 
Ostatnia edycja:

sebool

New member
Witam
Stoję przed wyborem telewizora i mam już mały mętlik w głowie...

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Od prawej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Min. 3 HDMI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+, PC, możliwa konsola
10.Jakie urządzenia ? odp. 9
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie, najlepiej jakby nie było podobnych funkcji w TV
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ok 1-2h
16.Preferencje co do marki ? Nie
17.Preferencje co do wielkości ? 37-40
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wszelkie dodatki typu SmartTV oraz 3D
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Późne popołudnie i wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1800 - 2000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie? Nie ma mieć

Z góry dzięki za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sebool
Jeśli musi być matryca matowa aktywna to tylko Sharp 46 LE540.
Sprawdź też Panasonic 42E6.
Przy dużej ilości grania to zdecydowanie albo Philips 42PFL 4007 ,a jeszcze lepiej 42PFL5008 . Będziesz miał extra granie , świetną płynność i ambilight.

================================================
Dzimi
Do Twoich potrzeb albo Panasonic 42ET60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
albo Philips ale.... model 42PFL 6008
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html

================================================
malitos
Jeśli tyle do gry to tylko Philips 42PFL 4007 ale nie wiem czy go dostaniesz.
Jeśli nie to ten Sharp 40le540 będzie extra.
 

Dzimi

New member
@ Kiki

Dziękuje za sugestie. Philipsa 42PFL 6008 znam, widziałem test, ale przekracza mój budżet, stąd zainteresowanie modelami 5527 i 5008. Skoro już wymieniłeś PFL 6008, to miałbym pytanie, czy warto do niego dopłacić, a jeśli tak to dlaczego? W czym poza Ambilight jest lepszy od wymienionego Panasa?

Co do Panasonica ET60E. Czy jest on dostępny w wersji z ciemną obudową czy tylko srebrną? I jak radzi sobie ze skalowaniem obrazów w niskich rozdzielczościach oraz redukcją szumów, przeplotów i innych artefaktów (test 10 Pionnera) w porównaniu do Soniaczy z X-Reality Pro? Z tego co widziałem w teście, to z niektórymi rodzajami błędów obrazu radzi sobie dość przeciętnie. Z góry dzięki za doprecyzowanie.
 
Ostatnia edycja:

hunkyz

New member
Szukam Tv do grania na konsoli i mam pytanie ponieważ wszystkie testy w necie mówią o modelu W653 lub W654 czy to ten sam model z ta samą matrycą co modele dostępne w polsce tj.W655.?
 

piorek

New member
Telewizor do sypialni

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 16m2 (4x4m), sypialnia ze skosami
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? -wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okno z zachodu, nie to ma znaczenia bo TV będzie oglądany wieczorami
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - w sypialni mam obecnie 21 CRT, a główny telewizor w salonie Pioneer 5090
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najważniejszy jest b. dobry obraz i dźwięk.
Mógłby dobrze wczytywać zdjęcia bo Pioneer nie jest taki multimedialny
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - zwykła antena dachowa chyba, że będzie słaby obraz to przełączę nc+ z innego pokoju
10.Jakie urządzenia ? raczej żadne
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 2-4 godzin,
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie znam się
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - nie wiem
15.Czy zamierzasz grać w gry? - nie zamierzam
16.Preferencje co do marki? - Panasonic, Philips, Sharp, Toshiba
17.Preferencje co do wielkości? 40-42 cale niestety większy rozmiar mi nie wejdzie. Telewizor będzie dość blisko grzejnika.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - słaba czerń, zła jakość obrazu. Teściowie mają Panasonica 40 E5 obraz z UPC i jakość jest dla mnie nie do przyjęcia. W ogóle jestem pod tym kątem wypaczony bo jak na razie obraz z Pioneera bije na głowę wszystkie LCD z jakimi się spotkałem u znajomych.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczór i ewentualnie późne popłudnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2000-2500 zł max.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie mam zdania.

Prosiłbym o wskazanie plazm i LED. Czy będzie plazma w tej cenie, która będzie górowała nad obecnymi LED-ami, natomiast obawiam się w przypadku plazmy bliskości tego grzejnika. Plazma sama w sobie wytwarza dużo ciepła i boję się żeby nie było przegrzania. Słyszałem, że obecne Philipsy mają dobrą jakość skalowania i czerń? Prosiłbym o podpowiedź w zakresie segmentu telewizora do 2000 zł i 2500 zł.
 

piorek

New member
Do tematu telewizor do sypialni

W nawiązaniu do postu powyżej mam pytanie o takie propozycje Panasonic 42x60 jak widzę tani i dobry, Panasonic 42 st60 pl droga plazma ale ze wszystkim, panasonic 42et60 drogi ale dobry, Sharp 42 le830 drozszy od budżetu, Philips 40
pfl 5008 lub 5007 moze dam radę finansowo, 42pfl6008 czy warto dopłacić.
 

piorek

New member
Telewizor do sypialni

A jak bym się jednak uparł do tej kwoty 2000 zł to co byście polecili. Niestety musi być max 100-105 cm szerokości bo większy mi nie wejdzie, czyli max 42 cale ( 50 jak widzę mają ok. 118 cm ). Zapoznałem się z LG i widzę, że mają dobre opinie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę myślisz że jak ktoś ma Pioneera i doświadczenie przebywania z nim przez lat to dobrą ofertę jest LCD LG ?
Masz Pioneera w domu ?
 
Do góry