Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

veqqq

New member
Głównie oglądanie seriali i filmów z komputera lub USB, ważne aby nie było żadnych problemów z odtwarzaniem i jakość była wysoka. Czasem coś z naziemnej, jakiś mecz itp . No i dźwięk aby był dobry. A możesz polecić jakiś inny model?


a no żeby nie było problemów z odtwarzaniem napisów.
 

albetrus

New member
poszukuje 32-37 cali za max 1600

wymagania:
kablówka przez dvb-c z kanałami hd
płynność, często oglądana siatkówka na polsat sport
odtwarzanie plików z pendriva ( divx hd )
dobra czerń, nie jasna szarość

pomieszczenie raczej ciemne, promienie słoneczne do godz 12 później cień
 

Pulsar

New member
Witam,

Już trochę się pogubiłem w mnogości opcji przy wyborze, dlatego prosiłbym o radę

1. Odległość od ekranu? 2-3 metry
2. Jak słońce świeci w pokoju? z boku i z tyłu TV, stosuje rolety
3. Jak duży jest pokój? 4,5x4,5
4. Preferowana technologia: LED, ew. plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor? samsung 32cale LCD, LE32A330
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, seriale, PS3
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 40-47
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia, braku płynności, wyblakłych kolorów
14. Jakie urządzenia będą podłączone? PS3, komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% seriale i filmy z pc, 20% bluray i dvd, 10% gry
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi? TAK
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? są mile widziane, ale niekonieczne
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? NIE
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? TAK, ale nie są konieczne
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie musi
22. Ma mieć 3D? tak,
23. Ma mieć slot na karty SD? niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? przydałby się
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? min 3xHDMI (PC, PS3, w przyszłości dekoder kablówki)
26. Jaki masz sygnał: w przyszłości kablówka multimedia
27. Ile programów HD? -
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: ostry obraz, dobre odwzorowanie kolorów
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 3
33. Jaka klasa cenowa? do 3.000 PLN

Pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
albetrus
- Philips 32PFL 4258 Ma dużo lepszą czerń i płynność niż konkurencja.

===================================================

Pulsar - do Twoich potrzeb najbliżej
Philips 42PFL 6877 z potrójnym ambilightem

===================================================
veqqq - mimo wszystko zostałbym przy LG.
 

Trawka123

New member
Witam to mój pierwszy post, i nie wiem czy w dobrym miejscu, widziałem kilka testów ale wciąż nie mogę nawet znaleźć czegoś dla siebie, więc proszę was o pomoc.

1. Odległość od ekranu?: 1,5 - 2,5 metra
2. Jak słońce świeci w pokoju?; Mam żaluzje ale będę używał prawdopodobnie zasłon po prawej stronie koło oglądającego jest okno.
3. Jak duży jest pokój?: 3x4
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor?: Brak, w domu stoi philips chyba 32 calowy, ale to w innym pokoju.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz?: Jeśli chodzi o programy to filmy i seriale.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Rzadko w dzień godziny wieczorne bardzo często.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: Wole bez.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny?: Ładny i płynny.
10. Matryca błyszcząca czy matowa?: Matowa to nie odbijająca światła, tak? więc raczej wole matową.
11. Preferowana wielkość telewizora?: około 40
12. Preferowana marka?: Nie mam.
13. Czego nie lubisz w telewizorach?: Brzydkich kolorów, przycinania się, słabej jakości.
14. Jakie urządzenia będą podłączone?: Internet wifi/będzie chyba też możliwość przez kabel, PC na pewno i prawdopodobnie kablówka.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?: 20% TV, 40% filmy, 40% gry.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych?: najczęściej na wprost, rzadko będę patrzeć z boku ale duży kont widzenia mile widziany.
17. Czy ważne jest wifi?: I tak i nie.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?: Czasami.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: Tak, ale mogę robić to przez PC więc nie jest wymagane.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD?: To te programy do wypożyczania filmów? Jeśli tak to nie chce.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?: Przydałoby się.
22. Ma mieć 3D?: Miło by było ale nie wymagane.
23. Ma mieć slot na karty SD?: Miło by było ale nie wymagane.
24. Ma mieć tuner DVB-T?: Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?: Internet wifi lub przez kabel, pc i czasem tablet więc HDMI.
26. Jaki masz sygnał: Nie wiem, musiałbym zapytać, dopiszę gdy się dowiem.
27. Ile programów HD?: raczej mało
28. Ma stać czy wisieć?: Stać
29. Rozdzielczość: Full HD na pewno.
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Bardzo zależy mi na jakości i płynnosci ( szczególnie w grach i filmach )
31. Ile osób ogląda:1-3
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: różnie ale mniej więcej po 4-5 godzin
33. Jaka klasa cenowa?: 3200zł i mniej, im mniej tym lepiej. Kupować będę możliwie za miesiąc lub dwa ale chce zapoznać się dobrze z ofertami i teraźniejszym rynkiem TV
 

jaqmd

New member
Witam, proszę o pomoc w wyborze jak największego i najtańszego TV
1. Odległość od ekranu? 3-4 metry
2. Jak słońce świeci w pokoju? z boku i z tyłu TV, stosuje rolety
3. Jak duży jest pokój? 6x8m
4. Preferowana technologia: LED, ew. plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor? samsung 32cale LCD, LCD Samsung LE 32N71bx
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, seriale
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez, lub dyskretne podświetlenie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora? >55-60cali
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? nieodpowiedniej kolorystyki, kontrastu, ostrości
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder N(c+)?, antena naziemna, czasami komputer, jakaś konsola
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80%-90% tv reszta dvd, PC, w przyszłości blue-ray
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? głów, nie na wprost
17. Czy ważne jest wifi? TAK
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? niekonieczne
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? TAK
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? TAK, ale nie są konieczne
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? mile widziane
22. Ma mieć 3D? NIE, na 3D w ogóle mi nie zależy
23. Ma mieć slot na karty SD? niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? TAK
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? min 3xHDMI (dekoder, PC, konsola)
26. Jaki masz sygnał: aktualnie N
27. Ile programów HD? kilkanaście
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: zdecydowanie Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: ostry obraz, dobre odwzorowanie kolorów
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: kilka
33. Jaka klasa cenowa? do 5.000 PLN

Myślę m.in. o UE55ES6900. Myślałem o Sharp LC-60LE635, ale zraziły mnie negatywne opinie o kolorystyce, kalibracjach, nieprzydatnym wifi itp. Cenowo odpowiadałby mi Telewizor PHILIPS 55PFL5507K/12 (nie widziałem na żywo), może też być plazma np. SAMSUNG PS60E530 PLAZMA FULL HD DVB-T, ale chciałbym sprawnej obsługi wi-fi. Nie zależy mi na 3D.
Pozdrawiam.
 

Zapek

New member
Pomocy :p

Witam, to mój pierwszy post tutaj i piszę od razu z problemem ;)
Muszę pomóc w wyborze nowego telewizora do salonu dla rodziców. Obecnie telewizor służy im do typowego oglądania seriali i wiadomości, nie są oni ani kinomanami ani fanami technologii więc głównie zależałoby na ogólnej jakości obrazu i niezawodności ale nigdy nie wiadomo co w rodzicach siedzi więc jakieś fajne opcje multimedialne typu skype, internet, appsy mile widziane, może zaczną korzystać ;)

1. Odległość od ekranu?: 2,0 - 3,5 metra
2. Jak słońce świeci w pokoju? Świeci lekko na telewizor, stoi on jednak w rogu 4 metry od okna i do tej pory to nie przeszkadzało.
3. Jak duży jest pokój?: 4,5 x 7 metra (ale w środku jest filar/kominek więc efektywnie część z telewizorem ma 4 x 4 metry)
4. Preferowana technologia: Brak
5. Jaki masz obecnie telewizor?: Panasonic CRT 100hz 32cale
6. Jakie programy najczęściej oglądasz?: Seriale, kabarety, filmy, programy przyrodnicze
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: W zimę naturalnie że większość wieczorem. W lecie zarówno w dzień jak i wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: Przy świetle.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny?: Nie wiem.
10. Matryca błyszcząca czy matowa?: Obojętne z lekkim skłonieniem ku matowej (jeżeli błyszcząca miałaby już przeszkadzać przy lekkim oświetleniu)
11. Preferowana wielkość telewizora?: 46+
12. Preferowana marka?: Nie mam.
13. Czego nie lubisz w telewizorach?: Kiedy się psują ;)
14. Jakie urządzenia będą podłączone?: Internet WiFi, ewentualnie kiedyś w przyszłości kino domowe/głośniki.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?: 100% do telewizji i ewentualnych opcji multimedialnych telewizora, jakiś skype/internet od czasu do czasu
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych?: Zazwyczaj na wprost, ewentualnie kilkanaście stopni z boku
17. Czy ważne jest wifi?: Raczej tak.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?: Jeżeli będą proste w obsłudze to możliwe
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: Jeżeli będzie to równie łatwe w obsłudze jak surfowanie z komputera to pewnie tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD?: Raczej tak.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?: Zdecydowanie tak.
22. Ma mieć 3D?: Raczej tak
23. Ma mieć slot na karty SD?: Jeżeli będzie się dało podłączyć zewnętrzny dysk/pendrive to niekoniecznie.
24. Ma mieć tuner DVB-T?: Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?: Internet WiFi, w przyszłości jakaś platforma cyfrowa i ewentualnie konsola więc HDMI
26. Jaki masz sygnał: Naziemny (wkrótce cyfrowy dzięki cyfryzacji)
27. Ile programów HD?: Tyle co w naziemnej telewizji cyfrowej
28. Ma stać czy wisieć?: Stać (ale mile widziana możliwość powieszenia na ścianie, do tej pory telewizory nie były wieszalne więc nie ma preferencji)
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Niezawodny, trwały (żeby nie trzeba było wymieniać po gwarancji ;)
31. Ile osób ogląda: 1-3
32. Ile godzin dziennie ma być uruchomiony telewizor: 6-8h
33. Jaka klasa cenowa?: do 5000zł. Będzie kupowany w ciągu najbliższych 2-3 tygodni (w sklepie internetowym albo fizycznym).

Z góry dziękuję za ratunek, pomóżcie mi coś dla nich wybrać żeby mi potem nie wypominali że coś jest nie tak :p
 

Loko9

New member
Witam, to mój pierwszy post, ale trochę czasu spędziłem na czytaniu forum. Niestety jestem w tyle jak chodzi o rozwój tv i proszę o pomoc w wybraniu optymalnego.

1. Odległość od ekranu?: ok. 4m, ale może się zmniejszyć po przemeblowaniu
2. Jak słońce świeci w pokoju?; słabo z boku i z tyłu tv, ale nie bezpośrednio; są rolety
3. Jak duży jest pokój?: ok. 5,5x5,5m
4. Preferowana technologia: LED (ale szczerze to nie wiem dlaczego nie plazma ;) )
5. Jaki masz obecnie telewizor?: LE26B450 (zabrany do tego mieszkania z poprzedniego pokoju)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz?: Filmy, seriale, sport, różne programy tv.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Częściej wieczorami.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: Częściej delikatne światło, czasem bez.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny?: Nie mam porównania; ładny, płynny, ostry nie do przesady
10. Matryca błyszcząca czy matowa?: Nie wiem, może matowa.
11. Preferowana wielkość telewizora?: 40-47"
12. Preferowana marka?: Nie mam.
13. Czego nie lubisz w telewizorach?: Słabej jakości, kiepskich kolorów, nierównego obrazu...
14. Jakie urządzenia będą podłączone?: tuner DVB-T (jeśli nie będzie w tv) - w najbliższym czasie dekoder jakiejś platformy cyfrowej, komputer, WiFi i pendrive lub dysk USB; może jakaś konsola, może kino domowe i jakieś audio, słyszałem też o urządzeniach z Androidem, ale nie rozeznałem tematu
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?: Obecnie 80% tv i 20% to filmy z komputera, ale zmieni się zgodnie z punktem 14.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych?: na wprost, ale w nowym tv może też z kątów bocznych
17. Czy ważne jest wifi?: Przydałoby się
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?: Fajnie by było
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: Tak, ale mogę robić to przez PC więc nie jest wymagane.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD?: Fajnie by było.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?: Tak
22. Ma mieć 3D?: Nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD?: Nie musi.
24. Ma mieć tuner DVB-T?: Przydałby się
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?: Tuner lub/i dekoder - HDMI, Internet - wifi (ew. kabel), laptop - HDMI i przez sieć WiFi (DLNA), telefony (Android, iOS), może konsola i jakieś kino domowe czy lepsze audio.
26. Jaki masz sygnał: Naziemna tv cyfrowa, ale za chwilę też platforma cyfrowa.
27. Ile programów HD?: będzie kilka (obecnie 2) i filmy z zewnętrznych źródeł
28. Ma stać czy wisieć?: Stać, ale opcja powieszenia wchodzi w grę.
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość, funkcjonalność
31. Ile osób ogląda: 1-2 + goście
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: różnie, ok. 6
33. Jaka klasa cenowa?: do 2500 zł, ale jeśli będzie warto to można coś dołożyć, choć wiadomo, że im mniej tym lepiej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Marcin_1979

New member
Witam. Poszukuję telewizora, oto kryteria:

1. Odległość od ekranu?: 3,5 - 3,7 metra
2. Jak słońce świeci w pokoju? właściwie to nie świeci, pokój na zachód przysłonięty domem sąsiada i wysokim drzewem
3. Jak duży jest pokój?: 4,5 x 5 metra, telewizor wisi na ścianie okiennej w najciemniejszym rogu
4. Preferowana technologia: led
5. Jaki masz obecnie telewizor?: toshiba 40xv733 (i cały czas oglądam na ustawieniu auto-view).
6. Jakie programy najczęściej oglądasz?: popularno-naukowe, seriale, sport.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu wieczorami, w weekend różne pory dnia.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: nie mam zdecydowanych preferencji, jak zasiadam do jakiegoś filmu to raczej ciemność.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny?: nie wiem.
10. Matryca błyszcząca czy matowa?: nie lubię się oglądać w ekranie więc mat lub półmat (moja toshiba ma chyba półmat i jest super)
11. Preferowana wielkość telewizora?: optymalnie 50-52" (55 byłoby ciężko upchnąć a 46-47 to mało).
12. Preferowana marka?: Nie mam.
13. Czego nie lubisz w telewizorach?: kiedy odmawiają pracy.
14. Jakie urządzenia będą podłączone?: dekoder n-ki
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?: 100% TV i to co będzie oferował (internet, filmy przez usb).
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych?: na wprost
17. Czy ważne jest wifi?: zdecydowanie tak.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?: wszystko zależeć będzie od obsługi, jeśli to ma tak wyglądać jak np. na dekoderze n-ki to pewnie skończy się na sprawdzeniu możliwości i pójdzie w niepamięć żeby się nie denerwować.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: sporadycznie pewnie tak ale wszystko będzie zależeć od tego czy to wygodne (czuję, że nie specjalnie).
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD?: Nie wiem, jeśli tak to raczej darmowe treści.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?: nie.
22. Ma mieć 3D?: tak, (byle z okularami w zestawie przy aktywnej ale preferowałbym pasywną - niestety zdaję sobie sprawę, że przy poniższej kwocie może być kłopot przy dużym rozmiarze).
23. Ma mieć slot na karty SD?: obojętnie (w sumie karta wygodniejsza niż pendrive jeśli pociągnie z tego filmy).
24. Ma mieć tuner DVB-T?: Tak.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?: dekoder n-ki przez HDMI i oczywiście internet przez wifi.
26. Jaki masz sygnał: j.w.
27. Ile programów HD?: to co oferuje n-ka.
28. Ma stać czy wisieć?: wisieć.
29. Rozdzielczość: Full HD.
30. Na czym najbardziej Ci zależy: trwałość i głos na przyzwoitym poziomie, do tego filmy przez usb.
31. Ile osób ogląda: 1-2
32. Ile godzin dziennie ma być uruchomiony telewizor: czy da się odpowiedzieć precyzyjnie? 0-24 ;)
33. Jaka klasa cenowa?: do 4000zł.
 
Ostatnia edycja:

vviktorek

New member
Cóż dodać poszukuje tv 32-37 cali za około 1300 zł do zakupu zamotywowało mnie pojawienie sie konsoli ps3.


1. Odległość od ekranu?: 2,5-3,5
2. Jak słońce świeci w pokoju? Praktycznie nie świeci TV będzie ustawione bokiem do okna, przysłania też go szafa.
3. Jak duży jest pokój?: 3,6 x 3,2 metra, telewizor będzie wisial na scianie na „wysięgniku”
4. Preferowana technologia: LCD (ze względu na cenę ?)
5. Jaki masz obecnie telewizor?: Philips 21 cali PT5507/58 CRT (MADE IN POLAND :D)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz?: popularno-naukowe, seriale, sport, wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: W dzien jaki wieczorami ale z przewagą raczej wieczórów
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: Raczej przy świetle. Sporadycznie gaszę.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny?: nie wiem.
10. Matryca błyszcząca czy matowa?: nie lubię się oglądać w ekranie więc mat lub półmat
11. Preferowana wielkość telewizora?: optymalnie 32- 37 cali
12. Preferowana marka?: Nie mam.
13. Czego nie lubisz w telewizorach?: Oczekuje bez awaryjnej pracy wiec awaryjności, nie lubię też słabego dźwięku.
14. Jakie urządzenia będą podłączone?: KONSOLA PS3 , odtwarzacz dvd pionier dv-410v (1080p)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?: 55% TV 45% Konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych?: Głównie na wprost.
17. Czy ważne jest wifi?: Obojętna opcja.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?: Obojętne mi są, jeśli będą i mi się spodobaja być może ale nie potrzebuje ich.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: Nie.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD?: Nie wiem, jeśli tak to raczej darmowe treści.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?: Nie koniecznie mam dvd które czyta.
22. Ma mieć 3D?:Nie
23. Ma mieć slot na karty SD?: Obojętnie – raczej nie.
24. Ma mieć tuner DVB-T?: Tak.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?: HDMI ps3 i dvd.
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy.
27. Ile programów HD?: hm około 15(?)? Kablowka plus dekoder livebox.
28. Ma stać czy wisieć?: Będzie wsiał..
29. Rozdzielczość: Full HD ze względu na konsole? (dobrze mysle?)
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Wyrazisty obraz ładne kolory i głos na przyzwoitym poziomie – oczywiście jeśli w tej cenie jest to możliwe.
31. Ile osób ogląda: 1-2
32. Ile godzin dziennie ma być uruchomiony telewizor: hmm 4h-6h
33. Jaka klasa cenowa?: do 1300zł
 

pess

New member
Witam Wszystkich pierwszym postem i od razu proszę o radę, planuję kupić telewizor i powiem szczerze mój wybór padł na LG 47lm960 ale po lekturze niepochlebnych opinii kwestia producenta pozostaje otwarta....

1. Odległość od ekranu?: 2,5-3 metry
2. Jak słońce świeci w pokoju?: pokój na zachód bez drzew czyli w lato bardzo doświetlony (ale są żaluzje)
3. Jak duży jest pokój?: 3,5*4,5 metra
4. Preferowana technologia: led
5. Jaki masz obecnie telewizor?: ok 5 letni LG 42 cale fullHD
6. Jakie programy najczęściej oglądasz?: informacje, sport, przyrodnicze
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w tygodniu wieczorami, w weekend różne pory dnia.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: przy delikatnym świetle z lampki nocnej
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny?: raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa?: obojętne byle nie była uciążliwa (odbicia, refleksy, kurz itp
11. Preferowana wielkość telewizora?: 46-50
12. Preferowana marka?: Nie mam.
13. Czego nie lubisz w telewizorach?: przerostu ustawień
14. Jakie urządzenia będą podłączone?: dekoder c+
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?: 100% TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych?: na wprost, lekko z prawej, z prawej 70-80°
17. Czy ważne jest wifi?: tak.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?: nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD?:tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami?: powinno
22. Ma mieć 3D?: tak
23. Ma mieć slot na karty SD?: obojętnie
24. Ma mieć tuner DVB-T?: Tak.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?: dekoder przez HDMI, internet przez wifi, amplituner przez HDMI
26. Jaki masz sygnał: c+
27. Ile programów HD?: ok 30
28. Ma stać czy wisieć?: stać
29. Rozdzielczość: Full HD.
30. Na czym najbardziej Ci zależy:kompatybilność (aparat, tablet itp) obraz
31. Ile osób ogląda: 2,3
32. Ile godzin dziennie ma być uruchomiony telewizor: ok 6h
33. Jaka klasa cenowa?: ok 6000

dzięki
 

Mms

New member
Szukam małego TV LCD do kuchni o przekątnej 22-24". Na razie będzie podłączona do niego naziemna cyfrówka, a z czasem jakiś dekoder. Co polecacie? Nie wiem czy w tak małych TV są jakieś WiFi, 3D, widgety itp. rzeczy. Ale na tym mi nie zależy. Ewentualnie może mieć port USB z możliwością odtwarzania filmów.
 

Adriamo

Member
Oczywiście nastąpiła pomyłka cenowa (brak zera:)), więc jeszcze raz:

1. Odległość od ekranu? 3 - 3,5 metra
2. Jak słońce świeci w pokoju? telewizor będzie ustawiony bokiem do okna
3. Jak duży jest pokój? 3x4
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic p-tx42x10y
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? sport, bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? płynny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 32
12. Preferowana marka? Nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia oraz matowego obrazu z boków
14. Jakie urządzenia będą podłączone? kablówka
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% tv, 10% bajki z pena
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? I tak i tak
17. Czy ważne jest wifi? NIE
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? NIE
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? NIE
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? NIE
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? TAK
22. Ma mieć 3D? NIE
23. Ma mieć slot na karty SD? NIE
24. Ma mieć tuner DVB-T? NIE - ale musi mieć DVB-C
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?
26. Jaki masz sygnał: cyfrowa tv kablowa
27. Ile programów HD? ok 20
28. Ma stać czy wisieć? WISIEĆ Tak ok.2m od podłogi, patrzenie raczej lekko pod górę
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: płynny obraz w relacjach sportowych
31. Ile osób ogląda: 2-3
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 5
33. Jaka klasa cenowa? do ok.1200zł
34. Obowiązkowe czytanie filmów z pendrive, dobre kąty widzenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
vviktorek
Najlepiej jak buś dozbierał właśnie do podobnego modelu w symbolu
Philips 32PFL 5007 za 1650 zł
Do porównania
Panasonic 32XM6
Sharp 32 LE 244

=============================================
pess -
U Ciebie Philips 55PFL7007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-stawiamy-na-najwyzsza-jakosc.html
Sharp 60 LE 840
Sharp 60le830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Napisz na PW dostaniesz info.
Panasonic 55ET60
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html

=============================================

Mms

Philip 24 pfl 2908

=============================================
Adriamo
Sharp 32LD 135
Panasonic 32B6
 

Reju

New member
Cześć, witam,
jako, że to mój pierwszy post to wypadało by się przedstawić,
Łukasz z okolic Wrocławia. A teraz konkrety,
szukam TV do komputera, Xbox'a no i DVB-T ;]

1. Odległość od ekranu? 1-1,5m - PC, 3m - konsola, tv...
2. Jak słońce świeci w pokoju? ekran na wprost okna ale są rolety
3. Jak duży jest pokój? 3x4
4. Preferowana technologia: LCD/LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? monitor Samsung T200HD
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Tv raczej rzadko...
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? wolę bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? pośrednio
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 32+
12. Preferowana marka? nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia oraz matowego obrazu z boków
14. Jakie urządzenia będą podłączone? komputer, xbox, wieża hi-fi
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 10% tv, 60% komputer, 30% konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? NIE
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? NIE
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? NIE
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? fajnie jakby było ale nie wymagam
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? NIE
22. Ma mieć 3D? NIE
23. Ma mieć slot na karty SD? NIE
24. Ma mieć tuner DVB-T? TAK
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? komputer - HDMI, xbox - HDMI, wieża Hi-Fi - chinch/jack 3.5mm
26. Jaki masz sygnał: DVB-T
27. Ile programów HD? nie wiem co łapie DVB-T w moich okolicach :D
28. Ma stać czy wisieć? stać, planuję postawić na biurku w miejsce obecnego monitora
29. Rozdzielczość: nadające się do komputera i xbox'a, komp obsługuje 1920x1080 max...
30. Na czym najbardziej Ci zależy: w miarę niski czas reakcji ze względu na komputer i konsolę
31. Ile osób ogląda: 1-4
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 5
33. Jaka klasa cenowa? do 1800zł, maksymalne maksimum 2000zł

To chyba tyle, dzięki i pozdrawiam :)
 

Mareczq

New member
Witam,


1. Odległość od ekranu? 2,5 - 3 metra
2. Jak słońce świeci w pokoju? Świecić będzie za telewizorem, ale bardzo słabo oświetlone pomieszczenie i tak.
3. Jak duży jest pokój? 20m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Stary CRT
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy akcji, rysunkowe i wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie mam konkretnie wymagań
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Preferowana matowa, ale bez uparcia
11. Preferowana wielkość telewizora? 37-42
12. Preferowana marka? Nie mam, chodź jakoś nie ufam Samsungowi
13. Czego nie lubisz w telewizorach? szarości zamiast czerni, kiepskiego skalowania SD
14. Jakie urządzenia będą podłączone? kablówka i komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% tv, 20% gry/firmy z Kompa
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? NIE, ale fajnie jak by było
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej nie, chodź kto to wie;)
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej nie jest to koniecznie, bo komp jest obok.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? W kompie korzystam, to jak by było w TV nie zaszkodzi, ale nie jest to koniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? TAK
22. Ma mieć 3D? NIE, ale jak będzie się nie obraże
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie musi, wystarczy USB.
24. Ma mieć tuner DVB-T? nie wiem;P
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Kompa, ale wystarczy HDMI
26. Jaki masz sygnał: UPC + komp
27. Ile programów HD? ok 30
28. Ma stać czy wisieć? Preferuje aby wisiał.
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobre skalowanie SD, aby nieźle radził sobie z akcją i grami
31. Ile osób ogląda: 2-3
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Ok. 3-4 h.
33. Jaka klasa cenowa? Ok. 2000 zł, ale jak naprawdę będzie wyraźnie lepiej to mogę do 2500 dopłacić
34. Preferowany jak najmniejszy pobór prądu i mała wielkość (cienki i lekki). Jednak jak mam mieć dużo lepsze parametry obrazu i więcej opcji to pewnie nie będę się upierał na małe W i Kg.

Z góry dzięki za pomoc.
 
Do góry