Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

arturdj

New member
Witam.

Proszę o pomoc w wyborze:

odległość od ekranu – 3-3,5 m
jak słońce świeci w pokoju - pokój z oknem na stronę południową, telewizor bokiem do okna
jak duży jest pokój – 18 m2
preferowana technologia – LED
jaki masz obecnie telewizor – nie mam, to będzie mój pierwszy
jakie programy najczęściej oglądasz głównie – sport, filmy, przyrodnicze itp.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – w tygodniu od 17 do wieczora, weekend przez cały dzień
preferowana wielkość telewizora - 40 lub 42
preferowana marka - Sharp, Sony, Philips, Samsung
czego nie lubisz w telewizorach - gdy mnie nie słucha ;)
jakie urządzenia będą podłączone- tuner satelitarny, pendrive, w przyszłości DVD lub BR
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 80% tv, 20% reszta (głównie divixy z dysku przenośnego, DVD, zdjęcia,filmy)
siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych – raczej na wprost, trochę pod kątem
telewizor ma mieć wifi – wystarczy ethernet
ma czytać przez USB filmy – tak
jakimi złączami i co chcesz podłączyć – kino hdmi, amplituner optyczne, pendrive
jaki masz sygnał – TV SAT, C+
ile programów HD - ?
ile godzin dziennie ma grać telewizor – 5-6
ile osób zasiada przed telewizorem - 2
ma stać czy wisieć – bez znaczenia
jaka klasa cenowa – 3-3,5 tyś.

Moje typy to:
Sharp LC40LE810E
Sony KDL40EX700
Samsung UE40C6500
Philips 40PFL7605H

Ideałem wydaje się być Sharp LC40LE814E, ale wykracza poza budżet. Proszę o pomoc!
 

tatu

New member
od początku...jaki TV ?? !!

Niestety im więcej czytam, oglądam tym.....trudniej dlatego postanowiłem wrócic do początku.
warunki :
odległość od ekranu - 2/4 metry
jak słońce świeci w pokoju ?- okno od południowej strony ale są zaluzje
Jak duży jest pokój ? 25 metrów
jaki masz obecnie telewizor? 21 cali CRT
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport, animowane, przyroda, rozrywka
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem lub przy zaciągniętych żaluzjach
preferowana wielkość telewizora? 40/42 cale
preferowana marka ? sony, samsung,sharp,panasonic,philips(kolejność przypadkowa)
czego nie lubisz w telewizorach? słabej jakości obrazu
jakie urządzenia będą podłączone ? samsung SHD85(tp sa) jak się nie sprawdzi to moze z czasem cyfra+ lub Ntv, odtwarzacz dvd z czasem może coś nowszego w stylu odtwarzacz HD czy PS3, z czasem jakis amplituner kina domowego.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? myślę ze 65% tv 35% urządzenia
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? raczej na wprost 1/3 osoby najczęściej
Czy ważne jest wifi ? hmm tu zagadka czy to wykorzystam
czy USB ma mieć czytanie filmów ? kwestia czy wystarczy DVD czy inny odtwarzacz czy jednak np. HD przez usb ma sens tu też liczyłbym na pomoc
jakimi złączami ? HDMI lub scart w kazdym razie takimi aby dawały jak najlepszy sygnał
jaki masz sygnał ? narazie z anteny sat TP SA
ile programów HD ? obecnie 0 ale trzeba przyjac ze w przyszłosci będą
ma stać czy wisieć ? sprawa otwarta ale w obu przypadkach raczej na wysokości oczu lub pod odpowiednim kątem pochylony aby kat pionowy zachować optymalny

Kolejna nie mniej ważna sprawa, któa ma istotny wpływ na wybór czyli cena 2500-3500

Modele , które rozważam po przeczytaniu forum oraz wizycie w saturnie (kolejność alfabetyczna)
panasonic P42G20 (jesli wyliczenia pokazą że plasma sporo więcej pobiera prądu to odpadnie)
samsung C650
sharp LE 810/700/820 814/824 przekraczają budżet
sony EX501

Oczywiście niemile widziane skrzypienie czy też inne odgłosy obudowy w momencie gdy tv jest niedotykany przez kogokolwiek.

Dziekuje z góry za wszelkie sugestie ,uwagi i wyrozumiałość.:niewiem:
 

Misiu777

New member
Witam mam nadzieję, że kiki mi coś doradzi bo się już trochę gubię, a potrzebuję wybrać 2 telewizory:

duży pokój :
mało nasłoneczniony, tv bokiem do okien
jak duży jest pokój – 20 m2
preferowana technologia – każda tj. PDP,LCD (LED)
jaki masz obecnie telewizor – nie mam
jakie programy najczęściej oglądasz głównie – sport, filmy itp.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – w tygodniu od 17 do wieczora, weekend przez cały dzień
preferowana wielkość telewizora - 40 lub 42
preferowana marka - Sharp, Toshiba, Panasonic i inne polecane
czego nie lubisz w telewizorach - wypłowiałych kolorów i marnego skalowania
jakie urządzenia będą podłączone- cyfrowy tuner satelitarny HD, DVD w przyszłości może BR
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 80% tv, 20% reszta (avi z , DVD, mkv - może być z komputera)
siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych – 0-45 stopni od centrum
telewizor ma mieć wifi – nie musi
ma czytać przez USB filmy – nie musi jest DVD
jakimi złączami i co chcesz podłączyć – dvd i tuner hdmi, w przyszłości kino domowe
jaki masz sygnał – TV SAT C+
ile programów HD - na razie z 10 może 13
ile godzin dziennie ma grać telewizor – 5-6
ile osób zasiada przed telewizorem - 1-N :)
ma stać czy wisieć – wstępnie stać potem wisieć
jaka klasa cenowa – do 3,5 tyś.

mały pokój :
mało nasłoneczniony, tv bokiem do okien
jak duży jest pokój – 10 m2
preferowana technologia – LCD (LED)
jaki masz obecnie telewizor – nie mam
jakie programy najczęściej oglądasz głównie – filmy itp.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – w tygodniu od 17 do wieczora, weekend przez cały dzień
preferowana wielkość telewizora - 26
preferowana marka - Sharp, Toshiba i inne polecane
czego nie lubisz w telewizorach - wypłowiałych kolorów i marnego skalowania
jakie urządzenia będą podłączone- cyfrowy tuner satelitarny SD, pendrive
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 80% tv, 20% reszta (avi z pendrive-a)
siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych – głownie na wprost
telewizor ma mieć wifi – nie musi
ma czytać przez USB filmy – miło by było + napisy w jakiś prosty sposób, ale nie jest to konieczność
jakimi złączami i co chcesz podłączyć – tuner sd euro, opcjonalnie zwykłą antenę i komputer
jaki masz sygnał – TV SAT C+ SD
ile programów HD - 0
ile godzin dziennie ma grać telewizor – do 5
ile osób zasiada przed telewizorem - 1-2 :)
ma stać czy wisieć – stać
jaka klasa cenowa – do 1,8 tyś

Dodam, że podobał mi się swego czasu Panas G20 jak i Tosia ZV i Aquos-y, a teraz to totalnie po ponad pół roku się zdezorientowałem, a chce TV kupić w przeciągu 2-3 tygodni. Planuje też chyba na miejscu w Krakowie kupić, bo sklepy internetowe mnie nie przekonują, jak tu sprawdzić przed wydaniem kasy TV :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Misiu777 -
jeśli nie lubisz wypłowiałych kolorów, lubisz dynamikę , ma grać 6 godz. i ma gra 80% TV - to sprawdź
Panasonic 42 G 20
http://www.hdtv.com.pl/forum/video/51661-plazma-panasonica-tx-p42g20e-test.html
Sharp 40 LE 820
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/51930-tv-sharp-46le-820-test.html
Ale za nie wielką dopłatą możesz sięgnąć po
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-w-kategorii-najladniejszy-telewizor-dla.html
img_P-sharp-lcd-led-3d-tv-aquos-LC-46LE925_Full_Frontal_View-Logo-960.jpg

018_P1190978.JPG

http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/lcd-tv-produkty.htm

Sharpa full led 46LE 700
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
Toshibę 46SL 733
Sporo też zaoszczędzisz na energii .

do małego pokoju powieliłeś potrzeby ale zmieniły sie modele:
Panasonic 32 s 10
Sharp 32 FS 520
Samsung 32C650 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...i-32lcd-z-tradycyjnym-podswietleniem-dla.html
Jak dopłacisz starczy na lcd led Sharpa 32 Le 320 który jest jeszcze w extra promocji:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/58174-odbierz-nagrode-i-wygraj-ekskluzywny-zestaw-sharp-3d.html

===========================================
arturdj - masz dużą odległość i albo powinieneś zwracać uwagę na dynamikę obrazu albo sięgać po 46" podobnie jak Misiu 777
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/54831-sharp-46le810-test-otwarty.html
 

Misiu777

New member
Dziękuję, za szybką odpowiedź.
Problem jest jedynie taki, że 46" nie będę miał gdzie postawić za bardzo a 6 godzin może na wyrost napisałem wiadomo, a 3D nie potrzebuję, bo nawet w okularach w kinie nie widzę 3D mimo, że oczy mam zdrowe :)
Podsumowując zostaje mi to o czym myślałem:
P42G20
lub
Sharp 40LE820
Sharp LC-40LE700E

A do małego niestety nie ma gdzie postawić 32" miejsce jest na 26" znajdzie się coś w tym rozmiarze? (10 m2 pokoju to nawet na wyrost tam jest chyba nawet 8m2, odejmując łóżko, komodę i biurko i wiszącą szafkę nad komodą zostaje miejsce na komodzie na 26")
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
a ja mam pytanie co polecacie, bo się naczytałem i juz byłem zdecydowany na toshibe, no ale...;-)

nie pytam o przekątną (bo ona zostaje niezmienna) tylko, którą firmę wybrać?
Przeznaczenie TV: dla dziecka, dvd, kablówka, PS2


Toshiba 22AV733
Toshiba 22 AV 733 - Telewizor LCD, HD ready, DVB-T/C - Toshiba | redcoon Polska

Samsung LE22C450
Samsung LE-22C450 - Telewizor LCD, HD ready, DVB-T/C - Samsung | redcoon Polska

Samsung LE22C350
Samsung LE-22C350 - Telewizor LCD, HD ready, DVB-T - Samsung | redcoon Polska
350/
 

fr4n3k

New member
Prosze o pomoc w doborze TV

odległość od ekranu - 2,5 metra
jak słońce świeci w pokoju ?- okno od południowej strony
Jak duży jest pokój ? 18 metrów
jaki masz obecnie telewizor? 24 cale CRT
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, przyroda, rozrywka
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczory, po godz ~17:00
preferowana wielkość telewizora? 40 cali
preferowana marka ? sharp,sony
jakie urządzenia będą podłączone ? N, kino domowe, laptop, dysk zewnetrzny
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? myślę ze 60% tv 40% urządzenia
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost/1-2 osoby
Czy ważne jest wifi ? moze byc/nie musi
czy USB ma mieć czytanie filmów ? moze miec/nie musi
jakimi złączami ? HDMI
jaki masz sygnał ? N
ile programów HD ? 5-10
ma stać czy wisieć ? bez różnicy
Jaka klasa cenowa ? do 4000 zł

rozważam Sharpa 705,810,820 w 40"
proszę o ewentualne sugestie co do innych modeli.
Pozdrawiam
Sebastian
 

Skurecky

New member
Witam szanownych specjalistów :)

Chcę sprezentować dobry TV moim rodzicom. Poniżej istotne informacje. Nie chcę kupić lipy bo zawsze staram się wybierać jak najlepiej w stosunku cena/jakość/wymagania - jeśli chodzi o elektronikę.

Będę Państwu bardzo wdzięczny za pomoc, poradę i sugestie.
Zaznaczam, że czytałem sporo testów i opinii (również na tym forum) aczkolwiek liczę na pomocną dłoń.

KONKRETY:

odległość od ekranu - 2,5 - 3 m
jak słońce świeci w pokoju? - okno po prawej stronie telewizora (TV wkomponowany będzie w meblościankę,
Jak duży jest pokój ? - 25 metrów
jaki masz obecnie telewizor? - 29 cali Samsung Slim Fit
jakie programy najczęściej oglądasz? - wszystkiego po trochu
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? - popołudnie i wieczór
preferowana wielkość telewizora? - 37 cali (szerokość wnęki w meblościance to 96 cm, więc 37 cali to jest max, 40stka niestety nie wejdzie :()
preferowana marka? - nie sprecyzowana (wybiorę model najlepszy w kategorii cena/jakość/wymagania)
jakie urządzenia będą podłączone? - dekoder cyfrowy Vectry, kino domowe
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? - 75% TV, 25% inne
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? - zazwyczaj TV jest oglądany pod kątem (oglądający ma TV głównie po swojej prawej stronie)
Czy ważne jest wifi? - niewymagane
czy USB ma mieć czytanie filmów? - niewymagane
jakimi złączami? HDMI
jaki masz sygnał? - w trakcie zakładania cyfrowej Vectry (kablówka), czasem SD
ile programów HD? - 4-6
ma stać czy wisieć? - stać
Jaka klasa cenowa? - do 2300 zł


Zastanawiam się nad takimi telewizorami (37 cali, ze względu na szerokość wnęki w meblościance - 96 cm - straszna lipa):

- Sony Bravia KDL- 37EX500
- Samsung LE37 C650 -
znalazłem mnóstwo opinii o "buczeniu/piszczeniu" tego sprzętu z zaznaczeniem, że Samsung nie naprawia tego mankamentu w ramach gwarancji ponieważ dźwięk mieści się w granicy normy do 30 db, nie wiem czy chcę się ładować w taką loterię i kupić rodzicom w prezencie "potworka", który tylko irytuje w nocy
- Philips 37PFL5405H
- LG LED 37LE5300 -
nie wiem czy w ogóle przy takiej kwocie jest sens pakować się w LED

Proszę o pomoc. Który z nich wybrać?
Dziękuję :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skurecky
jeśli 37" to max to z Twoich do tych potrzeb najwięcej do powiedzenia względem jakości ma Sony 37EX 500
A sami użytkownicy wybrali go jako najlepszy telewizor w tej klasie na rynku :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...i-37lcd-z-tradycyjnym-podswietleniem-dla.html

========================================
fr4n3k -
ponieważ zmieścisz się w modelu 40 LE 824 Sharpa - to będzie spełniał wszystkie Twoje potrzeby. Ma bardzo szybkie procesory, świetnie skaluje obraz w SD i ma full wypas.

========================================
raix01 -
dla mnie to różnica dwóch klas na korzyść Samsung LE22C450

========================================
Misiu777 -
to LE 820 - wystarczy w zupełności.
A do tego Lcd LED 26" LE 320 - jesli tylko taka wielkośc wchodzi i bedzisz miał jednej firmy.
 

RiedelS

New member
Witam. Jestem już powoli głupi z tymi TV LCD, LCD-LED. KIKIego i resztę wspólnoty proszę o fachową i obiektywną radę.
Mam budżet max 4000-4200 zł - to dla mnie spora kasa wiec muszę wybierać mądrze.
wielkość 46 cali. Nie więcej nie mniej (odległość do tv to ok 3,5m)
Szerokość pokoju ok 4m długość powiedzmy 5m (tv zajmie sam scianę tą 4metrową)
Myślałem o:
Samsungu
UE46C6000 (tu podoba mi się design i ponoć ma lepszy procesor graficzny od odpowiednika na LE46C650) - net mnie nie interesuje.
LE46C650 - tu kompromis ceny ale strach przed chińską matrycą - nie wiem czy słuszny)
lub
Sony:
KDL-46EX500
KDL-46EX700

Nie brałem pod uwagę Panasonica i Philipsa, nie wiem czy dobrze robie.

1. Nie wiem czy jest sens przepłacać za leda, samo podświetlanie mnie jakoś nie kręci za to ważniejsza jest dla mnei elektronika.
2. Zależy mi na dobrej matrycy to po pierwsze i najważniejsze UNO
3. Rozumiem ze podświetlanie krawędziowe to w tej cenie standard ale chciałbym zniwelować Clouding
4. Odtwarzanie filmów z USB fajne, MKV super ale czy nie można kupić jakiegoś odtwarzacza pod to a tu skupić się na matycy ?
5. Widzę że jesteś w miarę zwolennikiem Sharpa - nic o nim nie wiem ale nie chcę wpływać na opnie.
6. słyszałem dużo negatywnych opinii na temat Samsunga (Clouding) ale i dużo pozytywnych (multimedialność) obawiam się również matryc al la Made In China)
7. Sygnał - głównie N-ka, Filmy z Dysku (opcjonalnie)MKV, DIX, pózniej na pewno jakas konsola typu XBOX, lub PS3

Ze swojej strony kierowałem się ku Samsungowi ale zaczynam mieć wątpliwości. Jestem otwarty na sugestie. Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

sutor

New member
Proszę o pomoc w wyborze Tv

Preferowany rozmiar TV- 42-50
Jakie masz warunki - wielkość pokoju 5m na 4m
Jaki sygnał- kablówka
Jaka odległość od ekranu- 5m
Jakie urządzenia do podłączenia - czasami xbox360 , dvd
Jaka klasa cenowa - do 2400zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy - 40/60
Jakie masz nasłonecznienie pokoju- średnie nasłonecznienie, tv ma stać bokiem do okien
Ile osób zasiada przed telewizorem - 1,2
jaki masz telewizor- Panasonic lcd 32 cale
Przeznaczenie – programy rozrywkowe, filmy, sport
Ma stać czy wisieć - stać
Co Cię wkurza w telewizorach ?buczenie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sutor
w takich warunkach brałbym tylko Panasonica 50 X 20

====================================
RiedelS
Ja skorzystałbym z prezentacji i całkiem dobrze wybrałeś modele do porównania do tych warunków.
Sięgałbym po :
Sony 46EX500
Sharp 46Le 700 ( full led)
Panasonic 46G20

1 i 2. To bardzo dobre podejście.
3. W wymienionych modelach brak
4. Zdecydowanie to jest lepsze podejście.
5. Staram się być orędownikiem tego co najlepsze . Rozwój nowych technologii - na tym opiera się rozwój świata. Sharp wprowadza ciągle nowe rozwiązania. Ale świetnie sobie radzi Philips , Samsung , Sony i LG.
6. Tu masz sporo racji , a wynika to z faktu ciągłego odchudzania telewizorów.
7. Ile % czasu dziennie telewizor ma być wykorzystany do gier ?
=========================================


1. Nie wiem czy jest sens przepłacać za leda, samo podświetlanie mnie jakoś nie kręci za to ważniejsza jest dla mnei elektronika.
2. Zależy mi na dobrej matrycy to po pierwsze i najważniejsze UNO
3. Rozumiem ze podświetlanie krawędziowe to w tej cenie standard ale chciałbym zniwelować Clouding
4. Odtwarzanie filmów z USB fajne, MKV super ale czy nie można kupić jakiegoś odtwarzacza pod to a tu skupić się na matycy ?
5. Widzę że jesteś w miarę zwolennikiem Sharpa - nic o nim nie wiem ale nie chcę wpływać na opnie.
6. słyszałem dużo negatywnych opinii na temat Samsunga (Clouding) ale i dużo pozytywnych (multimedialność) obawiam się również matryc al la Made In China)
7. Sygnał - głównie N-ka, Filmy z Dysku (opcjonalnie)MKV, DIX, pózniej na pewno jakas konsola typu XBOX, lub PS3
 

sutor

New member
Kiki, niestety żona okroiła mi budżet i nie wystarczy mi kasy na 50x20.Doradz jaki tv 40 lub 42 cal kupić.Czy 40 lub 42cale będzie komfortowo można wogóle oglądać z prawie 5 m??
 

tatu

New member
opierając sie na info ze strony philipsa powinieneś szukać 46'' / 50'' jesli chodzi o oglądanie z 4 metrów ale poczekajmy co podpowiedza ludzie będący zawodowo w temacie
 

crimsonclick

New member
========================================
crimsonclick -
do takich potrzeb
Sharp 40 LE 820
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-w-kategorii-najladniejszy-telewizor-dla.html
Sony 40 ex500
Samsung 40 C 650
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ii-40-42-lcd-z-tradyc-podswietleniem-dla.html

=========================================

Dziękuję za podpowiedź, i od razu mam pytanie. Czy wejść w droższy zakup sharp 40 820, czy w zdecydowanie tańszy sony 37 ex 500? Czy tak naprawdę odczuję różnicę w odbiorze, przy tych warunkach użytkowania? Poza tym na horyzoncie pojawiło sie jeszcze kilka opcji, przepraszam, że mieszam, ale zauważyłem jeszcze takie telewizory: philips 37 8605 + BDP 3100, toshiba 40 wl 753 i vl 733, sony hx 800, sharp 814 i 824. Z wszystkimi zmieściłbym sie w cenie, oczywiście najtaniej (chyba nieznaczy najgorzej) wychodzi mi soniacz. Bardzo proszę o ponowną poradę. Z góry dzięki. Pzdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To model zagra lepiej ale nic dziwnego bo jest w znacznie wyższej klasie a że jest w extra cenie to powinien spełnić oczekiwania. Ceny dla niebieskich - wejdź na priw.
 

wizb

New member
Od paru miesięcy przeglądam to forum szukając telewizora który by mi najbardziej odpowiadał i powiem szczerze że mam już spory mętlik stąd proszę o radę . Warunki do wyboru telewizora to:

odległość od ekranu - ok. 3 m
jak słońce świeci w pokoju - duże okna balkonowe na południe, telewizor ma wisieć na ścianie prostopadłej do okien, stąd często po południu słońce może mocno świecić na telewizor
Jak duży jest pokój - 4x4
jaki masz obecnie telewizor - CRT Elemis
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, wiadomości, czasami sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - ja raczej wieczorami i nocą bo późno wracam do domu
preferowana wielkość telewizora - raczej 40-42 cale (skłaniam się bardziej ku 42" ale niestety większość producentów preferuje 40")
preferowana marka - raczej nie mam (może trochę Panasonic bo jestem zadowoly z ich nagrywarki:smile:)
czego nie lubisz w telewizorach - wszelkich odbić na ekranie, pilota którym trzeba celować żeby zadziałał, ciągłej regulacji głośności przy przełączaniu kanałów i przy pojawiających się reklamach, długiego czasu przełączania się kanałów, najlepiej gdyby telewizor pobierał jak najmniej prądu
jakie urządzenia będą podłączone - głównie telewizja (planuje jakąś platformę satelitarna - raczej N), czasami laptop (divx), może kiedyś gry,
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 80% TV, 20% reszta
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych- na wprost czasem z boku
jakimi złączami - EURO, HDMI
telewizor ma mieć wifi- niekoniecznie
ma czytać przez USB filmy - fajnie by było, nie musiałbym podpinać laptopa
jaki masz sygnał - na razie marnej jakości kablówka analogowa ale jak już wcześniej pisałem planuje wymienić na jakąś satelitarną platforme
ile programów HD - o ile będą w miarę dobre promocje to zdecyduje się na N więc około 13 kanałów HD
ile godzin dziennie ma grać telewizor - 4-8h
ile osób zasiada przed telewizorem - 1-3
ma stać czy wisieć - zdecydowanie wisieć
jaka klasa cenowa - 3500 zł ale jeśli naprawdę warto to te parę stówek mogę dołożyć

Do tej pory myślałem m.in. o Panasonic-u TX-L42D25 i PHILIPS 7665 (ze względu na matowe matryce)- tyle że musiałbym przekroczyć budżet.
Z 40 calowych ostatnio zaczynam się zastanawiać nad Sharpem 810E (plus to mały pobór prądu) oraz Samsungiem C750 (3D).
Dzięki z góry za rady
 

RiedelS

New member
Witajcie Ponownie
Wybór padł na SONIAKA KDL-46ex501, mają w SONY CENTER teraz promocje ze dają 5 lat gwarancji i opuszaczają ok 10-20% ceny (i tak mocno zawyżonej)
ale co tam.
Zastanawiam sie czy dopłacać 600 zł do LEDOWEGO KDL-46ex710. Clouding w salonie wygląda nieciekawie, ale z designu wyglada lepiej.
 
Do góry