Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

rybaxx12

New member
Witam !!
Jestem na etapie zakupu TV i prosiłbym o pomoc w wyborze .
Oto moje warunki :
Wymiary pokoju: 3,3 x 3,4 m
Preferowana wielkość matrycy: brak ( najlepsza do tych warunków )
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: Samsung, Sharp, Sony, Toshiba, Philips
Jaki sygnał: Dekoder Cyfrowy Polsat
Jaka odległość od ekranu: ok. 2,5 metra
Jakie urządzenia do podłączenia: DVD, PC ( ale tylko do fimów ) , dysk przenosny
Jaka klasa cenowa: 2-3 tys.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: slabe (jedno okno z ciemna roletą )
Ile osób zasiada przed telewizorem: najczęściej 1 - 2 osoby
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost niekiedy z boku
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy,sport,koncerty
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: po ciemku lub przy slabym swietle
Ma stać czy wisieć: wisieć
Czego oczekuję: swietnej jakosci filmow i TV HD
Full HD czy HD ready: FullHD
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rybaxx12
wickerman767

do takich potrzeb :
Sony 40 ex 500
Toshiba 42 XV 635
JVC 42 S 90
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/27285-jvc-lt-46s90bu-tv-lcd-full-hd-test.html
=========================================
tgrzebien-
zmieniłbym w ogóle myślenie . Do Twoich warunków powinieneś rozglądać się za 46" .
I to model 46XV 635 Toshiby będzie dobry do zaspokojenia potrzeb.
Jeśli to sprawa gabarytów ze za duży i nie wejdzie - to przynajmniej 40 -42":
Sharp 40LE 705 - LED lcd
42 JVC DV1
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/403...v1bu-test.html
Toshiba 42 ZV 635.
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/44330-toshiba-tv-lcd-42zv635dg-test-otwarty.html
001_P1210588.JPG


=========================================
viper-ek
Tu w ogóle nie powinieneś myśleć inaczej jak o 46" :
Toshiba 46 XV 635
Sharp 46 DH 55
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/32130-sharp-37-lc-37d65e-test.html
JVC 46S90
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/27285-jvc-lt-46s90bu-tv-lcd-full-hd-test.html
Ale jeśli mniejsza przekątna i widziałeś JVC P80 - to 42DV1 mieści się w przedziale i jest znacznie lepszy.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/40313-jvc-lt-42dv1bu-test.html
017_P1180861.JPG
 

tgrzebien

New member
ja raczej wolalbym telwizor 32" poniewaz az tak duzy mi nie potrzebny, dlatego napisalem ze potrzebny mi 32", a nie wiekszy. Zreszta te tv ktore podales przekraczaja moj max cenowy. Czy moglbys mi jednak poradzic w granicach do 3500zl telewizor, ktory bedzie mial 32"? Slyszalem rowniez ze samsungi sa dobre?
 

Adam tv

New member
Witam wszystkich.
Mam zamiar kupić tv 32 cale ,lecz tak do końca nie jestem pewny czy takiej wielkości tv da się w miarę komfortowo oglądać z prawie 2m od ekranu, mój wybór to na 80% samsung LE32B650 lub coś podobnego .Prosze o info czy ok 2m to nie za blisko i czy ten tv to dobry wybór? ( lub inne propozycje )
 

hdtsl

Member
Wymiary pokoju: 4.4 x 3.5 = 15.4m2
Preferowana wielkość matrycy: 46-47"
Preferowana technologia: LCD 100 hz
Preferowane marki: ???
Jaki sygnał: HD mkv 720/1080p, bluray, tv analog+cyfra, w przyszłości HDTV
Jaka odległość od ekranu: 2.6 metra
Jakie urządzenia do podłączenia: Popcorn Hour A-200 (mkv 720/1080p --- 90% udziału), Pioneer DVD (DVD-video + xvid --- 10% udziału)
Jaka klasa cenowa: 4000-4500 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: i w dzień i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: sporawe (popołudnie i zachód), rolety są
Ile osób zasiada przed telewizorem: najczęściej 1-2 osoby
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: bez większego znaczenia
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przy słabym lub średnim świetle
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: stawiam w 90% na filmy 720/1080p z .mkv + ew. bluray
Full HD czy HD ready: FullHD

zależy mi praktycznie wyłącznie na filmach hd 720 i 1080p + od czasu do czasu bluray z popcorn hour. podłączanie do lcd komputera/laptopa jako przyszłościowa opcja, poki co nie. kablówka sd czy tez hd w najmniejszym stopniu. zestaw kina domowego ampli+głośniki 5.1 jest, więc dźwięk z lcd nie musi mieć znaczenia. lcd będzie stał bokiem do wpadającego do pokoju słońca.

proszę o pomoc w doborze, dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tgrzebien -
w tej klasie cenowej to będziesz miał naprawdę dobre:
Sharp 32 LE 700
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
Samsung 32 B 6000
Pioneer 32KRL
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/28765-pioneer-lcd-krl-32-v-full-hd-100-hz-test.html
Loewe 32 Xelos
Panasonic 32 G 10

=================================================
hdtsl -
to masz prosty wybór
Toshiba 47ZV 635
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/44330-toshiba-tv-lcd-42zv635dg-test-otwarty.html
jeśli po HDMi to jeszcze
Sharp 46 Le 700
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
JVC 47DV1
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/40313-jvc-lt-42dv1bu-test.html

=================================================

Adam tv-
odległość ok.
Za mało danych aby ocenić jakość do potrzeb. Jaka klasa cenowa ?
 

goriusz

New member
:(
Witam,jestem niestety innej niż rtv-tv specjalności i proszę o pomoc,
dotychczas mieszkałem z rodziną w bloku i byłem użytkownikiem Tv SONY KDL 32V2000 + nagrywaraka DVD sony RDR HX 722 + kablówka z Multimedia BEZ opcji HD
Aktaulnie przeprowadzamy się do domku i.... muszę nabyć:
1) jakąś platformę TV sat - głównie chcę filmy HD, kanały ogólne i dla dzieci, usługę VOD, oraz (chyba to też przez platfomę?) radio RMF Classic. Jeżeli dałoby radę (mam rozporowadznie z centralki domu) to możliwość podzielenia i niezależnego odbioru 2-3 sygnałów, może być nie do końca zgodne z abonamentem :mrgreen:
2) zestaw Tv + blue-ray + coś (amplituner?) do odtwarzania muzyki + glośniki - ALE nie zależy mi na funkcji kina domowego (kilka głośników), pewnie może być 2 (ew.sub-woffer) - głośniki spróbuję - po uzyskaniu propozycji wybrać z żoną (do mebli :-?) oraz dziećmi/młodzieżą - szkoła muzyczna itd-niech wybiorą ze słuchu

Mam głównie prośbę pomoc w wyborze powyższych bo znam się ale na czymś zupełnie innym (tak mówią), wiem, że należy podać swoje preferencje:

Jakie masz warunki --- Pokój ok 25 m2, odległość siedzenia od TV to zwykle ok. 5 m ale najbliższa ("najbliżse" miejsce na kanapie) to 3 m, chcemy aby tv było na szafce z kółkami lub ramieni utak aby mozna bylo oglądać siedząc w innym miejscu pokoju - to tzw. salon z otwartą kuchnią, okno balkonowe z wyjściem na taras jest za tv ale sam tv częściowo przynajmniej na tle ściany, pokój jasny, dużo okien
Preferowana wielkość matrycy --- 40 - 46 cali
Preferowane marki --- nie mam takiej, słyszałem dobere opinie o Sharpie LC 40LU 700 - podobno trzeba kupić kalibrację, Toshibie 42ZV635DG,Sony KDL 40NX700, LG 42 LH 7000, Philipsie 42 PFL 8404H ale zgłupiałem,
myślę że wolałbym z technologią podświetlenie LED ale nie tylko na "krawędziach" ale rozmieszczonych na całej szerokości matrycy - być może piszę głupoty ale nie znam fachowych terminów, proszę o zrozumienie dla Lamerka
Jaki sygnał--- cyfrowy, mam nadzieję z satelity +blue-ray
Jaka odległość od ekranu --- 3 - 5 m
Jakie urządzenia do podłączenia --- satelita, mam nadzijeę na sygnał HD, Blue-Ray jak mi pomożecie wybrać, DVD, PC, żadko konsola typu PS2
Jaka klasa cenowa ---- do max za tv 4000-5500zł, a za inne elemnty - szczególnie dotyczące muzyki też bez szaleństwa (cokolwiek to znaczy..),ale chciałbym kupić taki sprzęt aby mi "wystarczyło" na 5-6 lat
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? --- tyle samo w dzień i w nocy, tzn. ja noc, dzieci i żona dzień
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - -- światło z tyłu i trochę LEWEJ strony TV ze sporego okna
Ile osób zasiada przed telewizorem? --- 1-5
Jaki masz ulubiony program? --- dotychczas filmy dvd, HBO itp, dzieci kreskówki,żona TVN-style
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła --- nie ma znaczenia bo w salonie jest mnóstwo, zróżnicowanych źródeł światła
Jaki masz telewizor? - -- ale ten co mam "pójdzie na ścianę" do sypialni - SONY KDL 32V2000
Ma stać czy wisieć? --- jeszcze nie ustalone, ale albo na wysięgniku ze ściany (800-1500zł) albo na lekko przesumwanej szafce
Czy ma być HD Ready czy Full HD ? - --- full HD (chyba?)
Co cię wkurza w telewizorach? --- nie daję sobie rady z kalibracją, wolę jak najprostsze rozwiązania,ale tv to tv

No to chyba tyle, pozdrawiam goriusz:oops:
 

Mumin34

New member
Wymiary pokoju: 4,5x7
Preferowana wielkość matrycy: 37-40-42"
Preferowana technologia: w zasadzie brak, zastanawiam się nad LCD i plazmą
Preferowane marki: Toshiba/Samsung dla LCD, Panasonic - plazma :)
Jaki sygnał: polsat cyfrowy, może być cyfra+
Jaka odległość od ekranu: od 2,5 do 3,5 metra
Jakie urządzenia do podłączenia: dekoder polsatu/cyfry, komputer (sporadycznie), filmy divx, w przyszłości być może konsola (99% x360),
Jaka klasa cenowa: maks 2 tys.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: w tygodniu popołudnia i wieczory, w weekendy także dzień
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: pokój południowy-zachodni, telewizor prostopadle do dużego okna
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost, jedna osoba pod lekkim kątem
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: film, dokumentalne (przyrodnicze), sport, tvn24
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: delikatne źródło światła w dalszej odległości
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: dobrej jakości obrazu z SD, dobrej jakości filmów w divxie, jak najmniejszy input lag w grach, zachwytu rodziców:)
Obawiam się: powidoków na plazmie, odbijającego się słońca z okna, pikselozy, mrugania obrazu
Full HD czy HD ready: pz uwagi na konsolę fullhd, nie doczytałem w trakcie poszukiwań jednoznacznych pozytywnych opinii nad połączeniem konsoli z plazmą, poza tym powinno wystarczyć hd ready
Jaki masz telewizor: 21" kineskop, zabytek.

Uzupełniając: telewizor głównie dla rodziców, dla mnie okazjonalnie do oglądania F1, tvn24, trochę filmów dokumentalnych, filmów z komputera, ew. dvd, z czasem także do weekendowego grania na konsoli w exlusive'y typu forza. jedna osoba zwykle ogląda tv centralnie na wprost w odległości 3-3,5 m, więc mógłby być 42cale (plazma), ale druga 2,5 (takie rozmieszczenie mebli, nie przeskoczę tego), więc optimum to 37 cali. dla rodziców na pewno nie będzie za mały, bo już ten rozmiar ich przeraża. jestem bliższy plazmie, ale obawiam się powidoków (możliwość wystąpienia oglądając przez 2h f1 w postaci licznika okrążeń, wskazywane na tym forum pasek z tvn24 i inne), lustrzanego odbicia, póki co nie widzę szans założenia rolet, rodzice nie lubią zaciemnionych pomieszczeń.

z tego co wyczytałem:
1. toshiba 37vx635d
2. panasonic tx-p37x10/tx-p42x10y

innych pomysłów brak, za wszelkie porady będę niezwykle wdzięczny. pozdrawiam serdecznie.
 

masinek

New member
telewizor lcd

czesc.
czytam, czytam, czytam, i w tej chwili zostaly na placu boju 2 modele: toshiba 42zv635 i sony 40ex500. sprzet ma sluzyc do codziennego ogladania sd z UPC (oczywiscie przyszlosciowo hd), sporo pilki noznej, ps3. pokoj bardzo jasny, 25m2.

dodatkowo czy toshiba odczyta zapis z kmaery sony w zapisie avchd ?

co radzicie, na jakie jeszcze ewentualne pytania mialbym sobie odpowiedziec w takim wyborze ?

Pzdr
masinek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
goriusz -
to spokojnie zmieścisz się dla swoich potrzeb z LCD LED Sharpa 46 le700 w cenie 4850 .
Musisz jedynie pamiętać o kalibracji obrazu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
========================================================
Mumin34 -
zdecydowanie Na oświetlenie, ostrość i skalowanie - Toshiba XV 635.

========================================================
masinek -
Do SD skalowanie w algorytmach nowej generacji ma Toshiba ZV 635
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/44330-toshiba-tv-lcd-42zv635dg-test-otwarty.html
 

masinek

New member
thx kiki. z tym avchd nie bedzie problemu zeby odtworzyc na Tośce ?

pzdr
masinek

========================================================
masinek -
Do SD skalowanie w algorytmach nowej generacji ma Toshiba ZV 635
 

viper-ek

New member
Panowie na moim placu boju zostały mi tylko te modele . Chodzi głównie o jak najlepsze skalowanie SD, ostrość, płynność przy oglądaniu sportu i filmów. No i nie chciałbym żeby mi się za wiele pokój nie odbijał w ekranie.

Thoshiba 42 XV 635,
JVC 42DV1,
Toshiba 42 ZV 635,
Sony KDL 40ex500
Samsung LE40B650

Tak ostatnio zwróciłem uwagę na tego samsunga, może nie jest jak dla mnie bardzo ładny, ale wydaje się bardzo sensowny i cena jest bardzo atrakcyjna, co prawda model z 2009 roku, ale chyba nie jest taki zły :) Co sądzicie?

Ps. Odnośnie warunków post #4011
 

Andreww

New member
Witam wszystkich,
Ja się zastanawiam nad LCD, który będzie podłączony do kompa, na którym głównie oglądam filmy czasami gram w jakieś RPG. Przekątna 32", jestem prawie zdecydowany na LE32B650, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać czy sony lub toshiba to nie lepszy wybór? Proszę o podanie najlepszego tv do 2800zł do kompa i cyfry+. Pozdrawiam
 

nikosLBN

New member
witam, jest to mój pierwszy post na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość.
Planuje w ten weekend kupic telewizorek LCD, waham sie miedzy Sharpem a Sony 32cale max 37 do ceny 2500zł.

Telewizorek ma mi sluzyc do ogladania meczy przede wszystkim :) zamierzam wziac też Cyfre+.

Odleglosc ogladania od 2,5m do 3.

Prosze o w miare szybka odpowiedz

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nikosLBN-
ale mecze oglądasz w SD czy w HD ?
W skalowaniu SD lepie radzi sobie Sharp
===============================
 
Do góry