Jakie zestaw kolumn do pokoju 20m2 ?

jeanaxel

New member
Jaki zestaw kolumn do pokoju 20m2 ?

Planuje zakup amplitunera onkyo 607 lub Denon 1910.....i chciałbym waszej porady jaki zakupić zestaw 5.0 do tych ampli na pokój 20m2 (kino-30%,muzyka Dance Techno-30%,"N" TV 30%, 10%-Gry). Zależy mi na uzyskaniu naprawdę czystego dźwięku z zestawu 5.0 (cena od 2 do 3 tyś.) chciałbym słyszeć tzw. syczenie wysokich i średnich dzwięków i dobry głęboki bas z całego zestawu 5.1( subwoofer kupię osobno możecie też poradzić jaki sub do zestawu niekoniecznie z tej samej marki do około 700 zł ).

Rozglądam się za takimi zestawami:
-Dali Concept 6 (5.0) ; KEF C5,C6, C1(5.0) ; Quadral Quintas 700(5.0);

Rezerwowe:
Koda SL-600 (5.1 Koda F,C,S i SW-1000) - polecane przez kolegę co o nich myślicie w porównaniu do reszty?????
Jamo 606 - chyba nie zagrają tak jak oczekuję


Z zebranych na razie informacji bez odsłuchu polecają mi onkyo 607 + Dali Concept 6.......czy to najlepszy wybór do moich preferencji????? jaki sub do tego zestawu?

Proszę o wasze porady???? Dzięki
 
Ostatnia edycja:

masonn

New member
Jeśli chcesz miec czysty dźwięk to zapomnij o Kodach SL-600 i przepędź kolegę.Jesli już Koda to świetnie gra Koda K-5000 tylko wychodzi w dośc słabych kolorach.Dali conept 6 to dobra kolumna , dośc jana i wyrazista tylko nieco kuleje w niej basik.jest go niewiele i jest mało agresywny.
Polecam zestaw Monitor Audio BR5/BR1/BRLCR - spory bass, niezła szczegółowość, super wygląd.Jamo S606 raczej też odradzam
 

jeanaxel

New member
a jak na tle Dali Concept 6, Kody SL600 i Jamo 606 wypadają te KEFy c5,c6,c1 lub Quadrale Quintas 700 ????Warto sobie nimi zawracać głowę? Jak mają mało basu te Dali Concept 6 to faktycznie mogą mi nie pasować.....
 

marecki6

New member
Bez reklam
w s606 na brak basu napewno narzekac nie bedziesz jednak nie wiem jak bedzie ci lezalo ich brzmienie w ujeciu calosciowym .... quintasy700 jezeli dobrze pamietam odsluchiwalem ale w niekorzystnych warunkach ( MM) i mnie jakos nie przekonaly ... co by nie pisac i tak powinienes wybrac sie na odsluch bo kazdy ma inne preferencje
 

JaCkyLL

New member
jeanaxel ...
w poście o głośnikach do HK260 napisałem kilka słów na temat moich wrażeń z odsłuchu kilku głośników, które mogą Cię interesować:

"Mam kilka informacji dla Ciebie gdyż dwa dni temu słuchałem kilka głośników, które Ciebie interesują:
- Dali Concept 6
- KEF C7
- JBL ES80 - nie było E80, różnią się bass reflexem i mniejszą ilością wysokich tonów
- MonitorAudio BR 5

Odsłuch stereo miałem zorganizowany na odtwarzaczu CD Denona z ampli HK460 ( tak chciałem, chciałem choć trochę zbliżyć się ampli do mojej wersji ).

Wnioski:
- JBL ... porażka, po 15 tu minutach poprosiłem by je Panowie wynieśli, totalna porażka
- MA BR5 ... dużo niskich tonów, mniej wysokich, trochę mi dźwięk nie leżał
- KEFy i Dali ... oba zestawy fajnie, każdy nieco inaczej. bas dość żwawy ale bardzo mały, płytki. w dali concept 6 wysokie tony rewelacyjne, dokładne, lepsza scena ( przynajmniej dla mnie ). Jednak wciąż mało basu. W kinie basu dołożył SUB Dali Concept - dał mocno po niskich tonach. Niestety trochę kosztuje.

Dla mnie najlepiej zagrały Dali Concept, z racji małej ilości basu w modelu 6 sugeruję przejść na model 8 - dwa nisko tonowe głośniki, jeden średni + wysokotonowy. Powinno nieźle grać. ALE !!! Trzeba to samemu posłuchać, naprawdę. Sam podchodziłem do odsłuchu sceptycznie, ale teraz szanuję sugestie forumowiczów. Wiem jak to wszystko gra bo słyszałem :)
"

Pozdrawiam !
 

hawk11

New member
Posłuchaj Quantum 605 (szczegółowość i przestrzenność) , o reszcie kolumn dopowiedzieli inni. Koda K5000 faktycznie graja dobrze. C7 dla mnie nie to, więc po odsłuchach zostały u mnie Q605. Pozdrawiam.
 

jeanaxel

New member
To faktycznie się potwierdza to że dali concept 6 graja dobrze tylko ten basik ale może na te 20m2 wystarczy basu, bo 8 jest dużo droższa więc odpada w moim przypadku.........do tych dali 6 myślicie że jaki subwoofer za okolo 700 zł dobrze by zagrała, ale żeby był tańszy niż ten dali .......
 

JaCkyLL

New member
słuchałem Dali Concept 6 w małym - 20 metrowym pomieszczeniu. Basu naprawdę nie jest za wiele. W kinie z SUBem DALI Concept było naprawdę fajnie, ale on drogi jest, niestety ... :)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Posiadałem Dali Concept 6 w pokoju 18m2 do tego przypadkowo;) w dobrej cenie zakupiłem subka Onkyo SKW-204 i w kinie grał ten zestaw jak dla mnie dość dobrze.
 

Kaszan

New member
Ja u siebie z Dali C6 mam do kina JBL ES 150 i sprawuję się to znakomicie. Pomieszczenie mam też ok 20m2. Dobrze powinien się też spisać Jamo sub 300. Oba kosztują nieco powyżej 700zl ale zdecydowanie warte są swojej ceny.
 

jeanaxel

New member
to może jednak zacznę rozglądać się za innymi głośnikami niż dali 6 bo boję się że jak będę chciał puścić muzykę w stereo to będzie brakować basu...który zestaw proponujecie żeby zagrał czysto a jednocześnie więcej było basu????
 

Kaszan

New member
Wszystko zależy od muzyki- jeśli słuchasz muzyki z cyklu "umcyś, umcyś" to rzeczywiście będzie brakować:) Sub dosyć dobrze sobie akurat z tym radzi, ale jeśli chcesz coś o lepszych parametrach basowych i przynajmniej tak samo dobrej górze i średnicy to rozejrzyj się za Monitor Audio BR5. Swoją drogą to najlepszy wybór w tej klasie cenowej. Jeśli muzyka jest dla Ciebie ważnym aspektem to odpuść tańsze rozwiązania, bo zadowolenie z nowego nabytku bardzo szybko minie.
 
Do góry