Jakie wybrać głośniki 5.1 i amplituner?

Pietruszex

New member
Witam. Na początku mówię że nie znam się kompletnie na tym dlatego postanowiłem się tu zarejestrować i trochę się dowiedzieć:eek:k:. Zamierzam kupić głośniki 5.1 i amplituner do nich i podłączyć je do telewizora Samsung LE40B620 (dałbym link ale się nie da) lub ewentualnie jeśli by się nie dało do PS3 FAT. Jakie głośniki i amplituner polecacie? Cena do 5000zł, głośniki będę używał do filmów i gier bo z tego co słyszałem do muzyki trzeba mieć głośniki stereo prawda? Jeszcze chciałbym wiedzieć czy do tego telewizora da się podłączyć taki zestaw? Z góry dziękuje :) .
 

Pietruszex

New member
Pokój mam ok. 50m2, kolumny mają być duże, stojące. Potrzebuje odpowiedzi do jutra bo jutro jadę do Opola. Nikt nic nie poleci?
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Nie za bardzo jest taki zestaw, który sobie poradzi na tak duże pomieszczenie, bo ampli pochłonie około połowę z tych 5000, a kolumny za 2500 nie dadzą rady na tak duże pomieszczenie, bo najbardziej na tym ucierpi bas, którego może brakować, a więc też efekty w kinie domowym i grach. Poza tym jeżeli głównie chcesz pod filmy i gry to obowiązkowo czeka Cię zakup subwoofera tak jak napisałeś więc tym bardziej się nie za bardzo da.

Muzyki też się da posłuchać na amplitunerze, natomiast faktem jest, iż na zestawie stereo jest 1000% lepiej. Wszystko jest kwestią tego jakie masz oczekiwania wobec muzyki.

No ale żeby nie było, że nie odpowiadam na Twoje pytanie, bo w sumie je zadałeś, to w tym budżecie najlepsze zestawienia to:

* Denon AVR 1611 + Dali Concept 6 + SUB Jamo SUB300 (wyższy model bardziej wskazany, ale poza budżetem)
* Onkyo TX-SR509 + Klipsch Synergy F1 + Jamo SUB 300 (to samo co wyżej)
* Yamaha RX-V571 + Monitor Audio M4 + Jamo SUB 300 (to samo co wyżej) - to i tak raczej poza budżetem
 
Ostatnia edycja:

Venbar

New member
Jak chcesz duże głośniki to polecam Ci zestaw Jamo S608, albo jak mi polecili głośniki Master Audio M6 (chyba tak to szło) lub polskiej produkcji Tonsile które są bardzo duże i bardzo mocne. Można kupować je na sztuki więc mógłbyś dobrać do Twoich potrzeb. Miałem okazje posłuchać tych Tonsili i naprawdę przy dobrej jakości sygnału wejściowego jest dobrze a po komfiguracji ampli pod swoje ustawienia jest bardzo dobrze :)

PS. Nie mam ucha audiofiulskiego, na konsoli gram przy starym technicscie i filmy też przez niego oglądam i dla mnie dźwięk jest jak najbardziej OK :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kolega ma rację , to Duży pokój do nagłośnienia .
Jeśli do kina domowego to ok ,jeszcze pociągnie
Jeśli trzeba uśredniać wszystko to zestaw
Harman 260 plus kolumny Paradigm Fantom
Marantz 505 plus Kefy c5
Yamaha 671 plus monitor audio M 6
A o ceny lepiej pytaj na Pw blackninja
 

Pietruszex

New member
Napisałem "ok." 50m2 bo mój pokój ma wcięcia itp. więc bardziej będzie 40m2 ale raczej to nie wiele zmienia ;p .No cóż pojadę jutro do Opola i popytam o te zestawy, a jak będzie z podłączeniem? Da się do telewizora Samsung LE40B620?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Takich cen jak u blackninja nie dostaniesz .
Ale jeśli pokój jest mniejszy to jakość będzie rewelacja . Oczywiście że się da podłączyć do tv
 
Do góry