jakie WiFi pod viera connect ew. DLNA

hiena

New member
Witam,

Mam pytanie do użytkowników Panasonic'ów.
Mam możliwość podpięcia telewizora tylko za za pośrednictwem WiFi.

Czy wystarczy do tego sieć w standardzie G czy niezbędne jest N?
Nadmienię że to G30 czyli odpadnie 3D

Początkowo oglądanie filmów czytanych z PC'ta, jakieś rzeczy z VieraConnect.
bez szaleństw.


Z góry dziękuję
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam,

Mam pytanie do użytkowników Panasonic'ów.
Mam możliwość podpięcia telewizora tylko za za pośrednictwem WiFi.

Czy wystarczy do tego sieć w standardzie G czy niezbędne jest N?
Nadmienię że to G30 czyli odpadnie 3D

Początkowo oglądanie filmów czytanych z PC'ta, jakieś rzeczy z VieraConnect.
bez szaleństw.


Z góry dziękuję

jak WIFI to proponuje router z funkcją klienta np. NetGear WDA3100 około 140zł na Allegro lub oryginalny Panasonica za ok. 300 :eek:k:ja mam do G30 podłączony ten pierwszy i działa jak trzeba.

Instalacja banalna TV sam go wykrywa trzeba tylko hasło sieciowe wprowadzić - uwaga Panasonic nie obsługuje tamże znaku @
 

hiena

New member
Samego WNDA3100 dokupię.
Zastanawiam się na ile będzie mi potrzebna zmiana samego routera, bo teraz mam przedpotopowy w standardzie G
 
Ostatnia edycja:

hiena

New member
Wydaje mi się że Kolega się myli.
Mi chodziło o wNda3100, a ten chyba działa w N.
Generalnie czy przepustowość G jest wystarczająca do obsługi Viera Connect czy filmów w HD za pośrednictwem DLNA
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Wydaje mi się że Kolega się myli.
Mi chodziło o wNda3100, a ten chyba działa w N.
Generalnie czy przepustowość G jest wystarczająca do obsługi Viera Connect czy filmów w HD za pośrednictwem DLNA

:twisted: nie mylę się, właśnie wróciłem z pracy trzymam box od NetGar w ręku i spisuje z pudełka WNDA3100-200PES:

Standarts: IEEE 802.11 A/B/G/N 2.4/5 GHz

Czy wystarczy nie wiem u mnie się czasami tnie na filmach z netu ale mam łącze tylko 4 Mb/s a przepustowość teoretyczna WIFI to 54 Mb/s - tak mi się wydaje :) Nie jestem jedynym użytkownikiem netu w domu raz się tnie raz nie cóż mam powiedzieć kabel jest najlepszy ale nie zawsze się da :hmm:

PS. nA pudełeczku napis: Connects to HDTVs Panasonic Co. and others :)
 
Ostatnia edycja:

hiena

New member
Gdzież bym śmiał powątpiewać w wiedzę kolegi. :)
po prostu nieporozumienie. WDA, WNDA :)

Z powodu tego napisu zapewne kosztuje 30% więcej

Tak czy inaczej kupie jutro podłącze u siebie i zobaczymy. Najwyżej zainwestuje w porządny router.

Jeszcze raz dzięki za informacje
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Gdzież bym śmiał powątpiewać w wiedzę kolegi. :)
po prostu nieporozumienie. WDA, WNDA :)

Z powodu tego napisu zapewne kosztuje 30% więcej

Tak czy inaczej kupie jutro podłącze u siebie i zobaczymy. Najwyżej zainwestuje w porządny router.

Jeszcze raz dzięki za informacje

:krol::krol::krol:
 

numion

New member
Wydaje mi się że Kolega się myli.
Mi chodziło o wNda3100, a ten chyba działa w N.
Generalnie czy przepustowość G jest wystarczająca do obsługi Viera Connect czy filmów w HD za pośrednictwem DLNA

Filmy w hd spokojnie pójdą ale w full hd już będzie ciężko. Wiem z doświadczenia, że porządnej jakości film akcji w full hd, kodeku x264 z dźwiękiem wielokanałowym potrzebuje miejscami nawet 40Mb i wifi się zatyka. Tylko kabel :)
 

mmiodek

New member
WiFi do TX-P42ST30E

A ja nic z tego nie rozumiem... Potrzebuję urządzenia podłączonego do telewizora które umozliwi mu łączność przez WiFi z routerem który mam - (mamy internet z Plusa z routerem WiFi). I nie mogę znalaeźć informacji co za urządzenie mam podłączyć... Na stronie Panasonica nie znalazłem... A szczególnie że najlepiej jakby to było coś nie "Panasonicowskiego" (cena). Czy ktoś mógłby mi jasno powiedzieć co podłączyć?
 
Do góry