Jakie widełki / wtyki do Onkyo 608

adresmail1

New member
Witam,
Dzięki wypowiedzią na waszym forum jestem szczęśliwym posiadaczem amplitunera Onkyo 608 i kolumn Jamo 606. Do frontowych kolumn mam kabel 2x4mm z dodatkową żyłą "Bass Conductor" a do centralnego i tylnych 2x2,5mm, o ile do kolumn można było wkręcić kabel i trzyma się bardzo dobrze to do amplitunera nie jest prosta sprawa podłączyć bez wtyków. Tutaj mam pytanie czy odpowiedni będzie Wtyk widełkowy Prolink Premium model TSP 080
Kod:
h t t p ://allegro.pl/wtyk-widelkowy-prolink-premium-model-tsp-080-i1222609613.html
Proszę o opinie czy warto inwestować w tego typu złącza.
Z góry dziękuję,

Pozdrawiam
 

pkomp

New member
a po co?ja wsadziłem druty i zakręciłem - no chyba że bedziesz przepinał z raz na tydzień to warto - a jak chcesz podłączyć raz i przez rok czy dwa nie tykac to sobie głowy tym nawet nie zawracaj
 

MMrozo

New member
Czasami się przydaje ale faktycznie jak ktoś raz ustawi i nie planuje zmian czy przełączania to nie ma potrzeby stosować bananków.
 

lysy25

New member
Witam,
Dzięki wypowiedzią na waszym forum jestem szczęśliwym posiadaczem amplitunera Onkyo 608 i kolumn Jamo 606. Do frontowych kolumn mam kabel 2x4mm z dodatkową żyłą "Bass Conductor" a do centralnego i tylnych 2x2,5mm, o ile do kolumn można było wkręcić kabel i trzyma się bardzo dobrze to do amplitunera nie jest prosta sprawa podłączyć bez wtyków. Tutaj mam pytanie czy odpowiedni będzie Wtyk widełkowy Prolink Premium model TSP 080
Kod:
h t t p ://allegro.pl/wtyk-widelkowy-prolink-premium-model-tsp-080-i1222609613.html
Proszę o opinie czy warto inwestować w tego typu złącza.
Z góry dziękuję,

Pozdrawiam

Mam pytanko otóż powiedz jak ci gra ten zestaw ? Pytam dlatego ze chciałem kupić dokładnie taki zestaw.
 

Pr3dator

New member
nie chcac nowego tematu otwierac czym sie rozni ONKYO TX-SR608B od Onkyo TX-SR608 co daje ta magiczna literka B bo widze ze roznica w cenie na poziomie +300 na rzecz 608B. Z gory dziekuje

up...
ok mam postu nie bylo widze ze to roznica w kolorze...
 
Ostatnia edycja:

adresmail1

New member
Mam pytanko otóż powiedz jak ci gra ten zestaw ? Pytam dlatego ze chciałem kupić dokładnie taki zestaw.

Jestem zadowolony z zakupu. Pokój w jakim słucham to 4m x 5m. Jak narazie nie szaleję z głośnością bo głośniki mają 3 tygodnie, ale z brzmienia i basu jestem zadowolony, przy basie ustawionym na +4 drgają szyby w drzwiach na korytarzu;)
Amplitunerem jeszcze się nie bawiłem za dużo i nie obczaiłem jego możliwości.

Choć mam jeden problem nie wiem czy jest to wina kabla czy amplitunera, gdy mam podłączony tuner satelitarny kablem hdmi do ONKYO i z ampli kabel hdmi do TV, to nie zawsze ale często po włączeniu TV zacina głos, obraz leci normalnie i nie ma dźwięku przez kilka - kilkanaście sekund po czym na kilka sekund jest i tak w koło przez jakieś 3 minuty i w tym czasie na wyświetlaczy ONKYO mruga światełko HDMI. Po podłączeniu tunera bezpośrednio do TV nigdy nie miałem takiego problemu a użytkowałem go w takiej konfiguracji 2 lata.
 

Bucek

Banned
hej,

moze mi ktos powiedziec jak sprawuja sie takie terminale scienne do wpinania kabli glosnikowych? taki jeden chcialbym tuz za amplitunerem i od niego do poszczegolnych kolumn kable, tzn. do mniejszych terminali, po jednym przy kazdej kolumnie w scianie i dopiero z terminali osobny kabelek do kolumn ....

zdaje to egzamin? sa jakies degradacje w jakosci?
 

lysy25

New member
Jestem zadowolony z zakupu. Pokój w jakim słucham to 4m x 5m. Jak narazie nie szaleję z głośnością bo głośniki mają 3 tygodnie, ale z brzmienia i basu jestem zadowolony, przy basie ustawionym na +4 drgają szyby w drzwiach na korytarzu;)
Amplitunerem jeszcze się nie bawiłem za dużo i nie obczaiłem jego możliwości.

Choć mam jeden problem nie wiem czy jest to wina kabla czy amplitunera, gdy mam podłączony tuner satelitarny kablem hdmi do ONKYO i z ampli kabel hdmi do TV, to nie zawsze ale często po włączeniu TV zacina głos, obraz leci normalnie i nie ma dźwięku przez kilka - kilkanaście sekund po czym na kilka sekund jest i tak w koło przez jakieś 3 minuty i w tym czasie na wyświetlaczy ONKYO mruga światełko HDMI. Po podłączeniu tunera bezpośrednio do TV nigdy nie miałem takiego problemu a użytkowałem go w takiej konfiguracji 2 lata.

Wczraj miałem taki sam objaw tez mrugalo mi hdmi z prawej strony u góry na wyświetlaczu ( mam onkyo 708 ) ale jak niechcący nacisnalem jakiś przycisk na pilocie ( było ciemno w pokoju a chciałem sciszyc trochę ) niestety nie wiem co nacisnalem, na pewno któryś na górze pilota. W każdym bądź razie wylaczylem i wlaczylem ponownie i jak ręka odjal. Wszystko ok
Wydaje mi się ze to nie wina kabla.
Daj znać jak poradzisz sobie z tym ja tez spróbuje poszukać o co chodzi z tym mruganiem
 

pkomp

New member
problem jest po stronie tunerów - jest to słaby sprzęt poprostu - wystarczy włączyć i wyłączyć tuner ewentualnie zmienic i na chwile wejście w ampli i problem znika
 
Do góry