Jakie Ustawienia H/K 245

pawlak42

New member
witam
od jakiegos czasu jestem posiadaczem ampli H/K 245 + jbl NORTHRIDGE E80+25+20+150
mam pokuj okolo 20m.. i nie wiem czemu ale nie moge nigdy uslyszec glebokiego miesistego basu:-(
znaczy sie bas jest tylko ze wedruje on jakos w okolicy scian a nie w miejscu w ktorym ja siedze:-(
odleglos fotela od frontowych glosnikow to jakies 2,5m i 1.5-2m za soba mam juz okno(przy oknie jest juz bas)
mam nadzieje ze jest to wina ustawien ampli...
jakie uawienia powinny byc przy takim zestawienu???????
dodam ze jestem troszke slaby w tym temacie..:)
pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Wszystkie głośniki na LARGE, odcięcie ustaw na 40Hz, sub w ustawieniach na L/R sub (czy coś takiego bo nie pamiętam). Z tyłu suba daj na połowe, nie więcej. W menu OSD na +4. Uwierz mi- mam 347 i tak mi wali że ja i sąsiedzi słuchamy razem basu, u mnie pokój 22 mkw i jest zaj....ście :grin: .
Pozdrawiam
 

pawlak42

New member
dzieki za wszytkie odpowiedzi..:))
fizycznie głośniki mam ustawione tak jak powinno byc wedlog instrukcji
dzisiaj bede sie bawil w ustawieniach..
z racji tego ze nie jestem najmocniejszy w tych sprawach to w razie niejasnosci bede jeszcze pisal ale to dopiero pod wieczor jak bede probowal ustawiac...
jeszcze raz wielke dzieki i pozdrawiam
 

pawlak42

New member
no dobra wiec tak....
w menu SPEAKER SIZE ustawilem na
fronty na LARGE
subwoofer na LFE
bass mgr na GLOBAL (nie wiem co to oznacza:)))
innych nie pisze o chodzi mi głównie o stereo

w menu X-OVER
odciecie frontow na 40
LFE na LEFT/RIGHT

w menu CHANEL ADJUST
fronty mam na -2dB (EzSet tak mi ustawil)
i suba wedlug zaleceń na +4dB

i mam jeszcze tylko dwie zeczy mnie męczą...
1 czy powninienem miec TONE IN czy TONE OUT mam na TONE IN
2 jak ustawic te pstryczki z tylu suba?? jeden mam na PHASE i drugi na LFE i oczywiscie FREQUNCY na 50Hz....
dobrze dobrze ?????????
 

gilek1975

New member
Bez reklam
blackninja - z tyłu jest takie coś jak crossover (jest on od 50Hz do 150Hz). Twierdzisz że to ma być na max? Co to w ogóle oznacza? Ja teraz mam na jakieś 75Hz. Ja u siebie nie mam takiego czegoś w subie jak FREQUNCY. To jest to samo tylko inna nazwa w seri E do ES ?
Pozdrawiam
 

pintr

New member
Witam.Według mnie nie potrzebnie odcinasz w przednich głośnikach tak nisko,nie ma takiej potrzzeby,na 80 w zupełności wystarczy(te głośniki i tak nie przenoszą tak niskiego pasma)z tym basem to musisz polatać sobie z subem po pokoju gdyż E150 ma to do siebie ze nie wszędzie będzie grał tak jakbyśmy sobie tego życzyli(miałem to samo i pomogło przestawienie suba)
Do Glitek crosovwer to jest zwrotnica częstotliwośći,(czyli jak ma odcinać pasmo przenoszenia )sub jest tak skonstruowany ze nie odtwarza wysokich tonów i nie ma potrzeby męczyć go takimi częśtotliwościami,mozna go ustawić na min.czyli 50 lub trochę powyżej,kwestja kto co lubi.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
No właśnie ja tak mam, tuż powyżej 50Hz, tylko zasugerowałem się tym co napisał blackninja. Co do odcieńć to automatyczne ustawienie mi tak zrobiło czyli na 40Hz, jeśli będzie na 80 tak jak piszesz to jaka będzie różnica? Bo jak miałem fabrycznie na 100 to była porażka jak słuchałem. Przy cichej muzyce w ogóle nie miałem basu. A dla mnie chodzi o to że jak jest cicho to ma być ładnie bas słychać :).
Pozdrawiam
 

pintr

New member
Nie wiem jak u was ,ale ja musiałem trochę polatać z subem zeby było ok.Ja mam ustawione w ampli w ezset activate na yes,speaker size przednie na large reszta na smale a subwofer na L/R LFE,w x over odcięcie mam na ,przednie na 100 reszta na 120 LFE na L/R.W subie głośność mam prawie na maxa,tak z centymetr moze trochę mniej od maxa.Basu przy tym ustawieniu mi nie brakuje automat ustawił go na - 2,takze jakby co można go sporo dołożyć
Glitek pytałeś jak będzie różnica między odcięciem 40 a 80 ,jesli chodzi ci o głośniki przednie to jak za nisko odetniesz to możesz nie mieć basu w pewnej granicznej wartości ,za bas odpowiada sub a głośniki przednie powinieneś ustawić wyżej(popróbuj ,powyłączaj wszystkie inne głośniki włącznie z subem w ampli ,zostaw tylko przednie i odcinaj je pokolei i zostaw tak jak tobie najbardziej pasuje).
Pawlak42 pytałeś jak ustawić tone in czy out -jak ustawisz out nie masz możliwośći regulacji sopranów i basu (przynajmniej w avr 240,nie wiem jak w waszych)
 

pawlak42

New member
wiec ustawiam na tone in...
a co do odciecia to o ile sie nie myle E80 przenosza az do 38....
dobry pomysl z tym wylaczeniem suba i szukaniu odpowiednich ustawien:) jutro lub po jutrze bede testowal
i jeszcze jedno apropo tego ustawienia(fizycznego) suba: jakos w moim przypadku nie mam za bardzo mozliwosci postawienia go gdzie indziej:-( ale bede sie starlal cos wykombinowac
pozdrawiam
 
Do góry