Jakie stereo godne polecenia do Metalcore (ciężkie brzmienia i precyzja)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie ma kolumn bez sredniotonowego ;) Skad Ty to wziales? To ze mają dwa przetworniki tej samej wielkosci wcale nie znaczy ze nie maja sredniotonowego. Jeden robi za niski, drugi za sredni, a z tego co pamietam, te kolumny sa 2,5 drozne, wiec jeden z nich obsluguje zarowno basy jak i srednie tony ;)

Elektroniki stereo jest cala masa, Mozesz poszukac Harmana, Denona, Yamahe, Rotel, Cambridge Audio, NAD, Marantz, najlepiej posluchac juz z danymi kolumnami.
 
Ostatnia edycja:

chaarls

New member
na stronie producenta widnieje specyfikacja a w niej:
HIGH FREQUENCY DRIVER: 1" (2.54cm) Aluminum diaphragm compression driver mated to 90° x 60° square TractrixŸ Horn
LOW FREQUENCY DRIVER: Dual 6.5" (16.5cm), magnetically shielded IMG woofers

Tak to zrozumiałem że jest wysoko tonowy i dwa niskotonowe.

No jest tej elektroniki więcej niż powinno być bo tylko ludziom trudniej wybrać :) dopytywać w sklepie co dobrze zagra z tymi kolumnami czy już warto o coś zahaczyć? jakieś modele?

Ja się pytam gdzie są wszyscy fani metalu/ metalcore ? niema żadnych na tym forum ? :)

Jeśli mógłbym prosić o tą informację z zużyciem prądu to będę wdzięczny :bober:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
He, a na polsiej stronie pisze juz tak:

Głośnik wysokotonowy: aluminiowa kopułka 1" (2.54cm) z komorą kompresyjną i tubą Tractrix® 90° x 60° o wylocie kwadratowym

Głośnik niskotonowy: 2 niskośredniotonowe 6.5" (16.5cm), membrana z IMG (domieszka grafitu), ekranowany magnetycznie
;)

Z tego co iwem, to HK tez fajnie napędza te kolumny. Mozesz popytac Krzyska1980, on słuchał wielu wzmaków
 
Ostatnia edycja:

gooru2

New member
Muzyka w cale nie jest mało popularna, bo znam i czasem słucham ;) Słuchałem też Cantonów i wg mnie kompletnie nie podołają (dlatego koniecznie wybierz się na odsłuch). Chyba za dużo też wymagasz za tą kasę. Nadal twierdzę, że nie drogo i z łupnięciem sprawdzą się lepiej Klipsche z odpowiednim wzmakiem.
Katowice:
Audiostyl i obok Kino Domowe.pl na Rozdzeinskiego, Studio HiFi u Belga, przemysłowa 2, oraz Mega Herc na Słowackiego 39 i top Hifi na warszawskiej 34.
Zabierz ze sobą ulubione płyty i posłuchaj na jakich kolumnach brzmią najlepiej stopy i ciężkie rytmiczne riffy.
Widzisz ja różnie odbierana jest muza. Inna sprawa, że nie słuchałem metalcore, a to co podałem i na Cantonach brzmiało to naprawdę ok. A poziom skomplikowania podobny. Podstawa to odsłuch.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, często jest tak, że zasłyszy się, że to i tamto fajnie gra, a na odsłuchu wychodzi porażka i podejmuje się zupełnie inny wybór, króry w ogóle nie był brany pod uwagę ;)
 

gooru2

New member
Słuchałem też Twoich kolumn i mimo niezłej klasy po prostu ich brzmienie do mnie nie przemawia, acz słychać wysoką jakość. Podobały mi się w muzyce klasycznej i klasycznym roku, ale w innych gatunkach nie przemawiały do mnie.No i poza moim budżetem.
Najważniejsze - odsłuchy. Zresztą sam wciąż zastanawiam się co odsłuchać jeszcze przed zakupem. Pewnie na dniach założę wątek.
Ja skoro kolega chcę oszczędzić poszedł bym w inne rozwiązanie. Kupił monitory aktywne do salonu. Ewentualne Pianocrafta. A do tego jakiś fajny tor słuchawkowy.Zmieści się w cenie 3k. A do grania w tle Piano to bajka. Z kolei wysoką jakość będzie miał na torze słuchawkowym.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pianocraft to minisystem, nie sprawdzi się za bardzo w pomieszczeniu chaarlsa. Poza tym tez kiedyś chciałem PianoCraftów i dość wysokich modeli. Powiem ci ze się rozczarowałem brzmieniem. Dla mnie nic specjalnego. W tej muzie potrzeba mocnej rytmicznej podstawy basowej, wyraźnej perkusji, potrzeba bardziej wyrazistych i pelnopasmowych kolumn. Mysle tez, ze Ikony również nie są przewidziane do tego gatunku. Mimo iż wychowałem się na ciężkim brzmieniu teraz po latach słucham nadal, ale już mniej, stad taki wybór. Dlatego tka jak piszesz, odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch. Najlepiej wybrac sobie 2-3 opcje i jeśli jest możliwość zabrać do domu. Wtedy zagra jeszcze inaczej.

A ty gooru2, jakie masz zalozenia przed zakupem?
 
Ostatnia edycja:

gooru2

New member
Budżet na ampli plus fronty to max 3700-3800. Już mam upatrzone Tagi Platinum/gle470/quantum 655 Do tego Pionek 922. A to za racji tego, że nie wiem jeszcze czy pójde w stero czy kino/nie chcemy z żona zagracać salonu. A powierzchnie mamy podobną jak Charris. Chyba, że znajdzie się jakiś wzmak z hdmi. W rozsądnej cenie. Chyba, że na razie wybrać coś z preout. Ale raczej nie zmieszczę się w budżecie. Do tego musi to być uniwersalny
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W takim razie postaw na Pre Out, ale to podwyższy budżet. Z tych kolumn sluchalem tylko Cantonów. Nie są złe (ale raczej nie do tego co Chaarls ;) ). Kiedys też się na nie napalałem, ale przegrały. Mimo to uwazam je za niezle.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Budżet na ampli plus fronty to max 3700-3800. Już mam upatrzone Tagi Platinum/gle470/quantum 655 Do tego Pionek 922. A to za racji tego, że nie wiem jeszcze czy pójde w stero czy kino/nie chcemy z żona zagracać salonu.
Dorzucę tylko od siebie że Tagi Platinum sprawdzają się w muzyce i kinie :) jest to niewątpliwie kompromis - oczywiście kompromis z żoną ;)

Chyba, że znajdzie się jakiś wzmak z hdmi. W rozsądnej cenie. Chyba, że na razie wybrać coś z preout. Ale raczej nie zmieszczę się w budżecie. Do tego musi to być uniwersalny
Albo jakiś amplituner 2.0/2.1 i podłączyć dźwięk po kablu optycznym od BluRay'a a obraz do TV po HDMI. Zawsze to lepiej mieć 2 porządne końcówki mocy niż 5/7 przeciętnych a wykorzystywać tylko dwie :) Np. HK 3490 czy Onkyo TX-8050 (zaznaczam że nie słuchałem ich).
Bo wybrać słaby ampli 5.1/7.1 tylko do kina (do zestawu 2.0/2.1), to należy zadać pytanie jak to zagra w kinie. Dokładając po pre-out wzmaka to trzeba zadać pytanie o ile wzrośnie nasz budżet zakładany a i trzeba mieć osobne miejsce, gniazdko, prąd, dodatkowe kable - wbrew pozorom nie każdy ma w zapasie te luksusy. Trzeba rozważyć za i przeciw każdego rozwiązania i wybrać najlepszy kompromis ;)
 

chaarls

New member
Muszę przyznać że zainteresowałem się głośnikami firmy TAGA, wezmę je pod uwagę na pewno :)
Do tego elekto. z możliwością rozbudowy systemu i byłoby super.
Co do pre out to nie bardzo kumam o co chodzi.
Ktoś słuchał głośników tagi z nowszych modeli coś ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Amplitunery z gniazdem pre out pozwalają połaczyc do niego wzmacniacz stereo. Podpinasz wtedy fronty do wzmaka stereo, a central, tyly i sub zostają wpiete w amplituner kina domowego. Wtedy bez przepienania kabli mozesz cieszyc sie jednoczesnie lepszym dźwiekiem ze wzmaka stereo (wtedy nie wlaczasz amplitunera), a z kolei przy filmach wzmak napedza fronty (zarowno ampli jak i wzmak musza byc wlaczone przy filmach, ale fronty rowniez graja wtedy lepiej.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Muszę przyznać że zainteresowałem się głośnikami firmy TAGA, wezmę je pod uwagę na pewno :)
i bardzo dobrze :)
Do tego elekto. z możliwością rozbudowy systemu i byłoby super.
Co do pre out to nie bardzo kumam o co chodzi.
No przecież napisałeś, elektronika z możliwością rozbudowy systemu :) pre-out w ampli pozwoli podłączyć wzmacniacz z wejściem main-in, co przy niższej klasie amplitunerów znacząco podnosi brzmienie frontowych kolumn, w muzyce stereo zwłaszcza.
Ktoś słuchał głośników tagi z nowszych modeli coś ?
A co byś chciał dokładniej wiedzieć? :) Bo jeśli chodzi o serię Taga Harmony Platinum jest kilka już wątków, sporo osób dość obszernie podzieliło się swoimi wrażeniami. Co do wyższych nowych serii Coral i Platinum SE to trochę wyższa klasa cenowa, raczej tylko recenzje w gazetach są.
 

chaarls

New member
No napisałem że z możliwością rozbudowy ale raczej miałem na myśli dokupienie ew. kolumn :)
myślałem że to będzie jedno urządzenie co "pociągnie cały system" a tu się okazuje że wzmak stereo a prócz tego ampli :/ kurde..

TAGA HARMONY F100 v2 zebrała naprawdę dobre opinie od ludzi z podobnym upodobaniem muzycznym co ja :) więc może być nieźle.
Klipsy i cantony również bardzo chwalone, zostaje po testować.

Ktoś ma radę jak przygotować się do takiego testowania ? Na pewno wybiorę jeden konkretny utwór który bardzo znam i wiele potrafi zobrazować. Jak to nagrać na płytkę czy pena ? We flacu czy w mp3 ? Nigdy nie byłem testować audio więc doradźcie coś jak możecie.
 

gooru2

New member
Płytka CD z ulubionymi utworami. Jeśli masz tłoczone to również możesz brać, ale to więcej żonglowania. Bierz muzę, którą lubisz, niekoniecznie z głównego gatunku, ale z tego co słuchasz. Warto iść w dobrej formie fizycznej, bo nawet lekki ból głowy niekiedy zaburza odbiór. I musisz dobrać interesujące Cię zestawy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Chaarls, a naj lepiej wez Audio CD. Z Plikami bedzie wiecej zabawy, a na odsluchach nie zawsze jest na ta czas ;) Kiedys coś takiego wysmarowałem:

http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/98369-kef-iq70-czy-kef-iq90.html post 15

Nie przejmuj sie tym tak za bardzo. Masz byc zadowlony - to jedyna wskazówka.

To nie tak, ze ampli nie zagra, ale ze wzmaka jest duzo lepiej. Wszystko zalezy od potrzeb. Jednym wystarcza amplituner za 1 tys, inni potrzebują wzmaka stereo za 50 tys. ;)
 
Ostatnia edycja:

chaarls

New member
Z tym przejmowaniem się to nie tak do końca :) po prostu lubię wiedzieć. Wiedza nic nie kosztuję więc warto ;)
Mam zdrowy rozsądek i wiem po sobie że nie ważne jak ktoś będzie zachwalał dany sprzęt to jak mi się nie spodoba to i tak nie kupie :p więc jest pewna granica słuchania ludzi :) Zdrowy rozsądek i własne upodobania przede wszystkim.
Muszę po testować jak to jest z tą "słyszalną" różnicą miedzy wzmakiem a ampli. Ile ja z tego usłyszę i czy będzie to taka różnica w którą warto zainwestować.
W tv inwestuję sporo więcej niż założyłem początkowo ale wiem że zawsze czepiam się co do obrazu i żona mi to wypomina więc to na pewno dobra inwestycja. Z audio (domowym) nie miałem za dużo do czynienia więc muszę sam sprawdzić jak to wyjdzie w moim przypadku.
Już się serio nie mogę doczekać tych testów bo ciekawość mnie zżera :) niestety muszę czekać na auto od mechanika i chwilę wolnego czasu, czyli pewnie w next sobotę pojadę.

Więc puki co zasięgam "języka" :) hehe
 

chaarls

New member
odświeżam kotleta ponieważ czas na kolejne zakupy, po odsłuchach zdecydowałem się ostatecznie na zakup Mnitor Audio BX6 oraz NAD C326BEE, w tym zestawieniu najbardziej korzystna scena i brzmienie jak dla mnie. Jak widać mocno przekroczyłem budżet ale jestem zadowolony.

Teraz chciałbym powiększyć zestaw, przede wszystkim potrzebuję odtwarzacza, ponieważ zestaw który obecnie posiadam mocno definiuje jakość źródła z którego odtwarzam muzykę.

Na pewno też będę poszerzał zestaw z biegiem czasu, i teraz pytanie co tu wybrać co by się naprawdę opłaciło w stosunku cena/jakość/funkcjonalność.
Na pewno nie chciał bym iść drogą "jeśli chodzi ci o jakość to kup osobno odtwarzacz do muzyki, amplituner do kina itp.." na pewno jest jakiś sprzęt warty uwagi w dobrej klasie cenowej.
Podobają mi się odtwarzacze sieciowe strumieniowe, (NAD C-446) radio, radio internetowe, sterowanie android było by super, usb podstawa.
Jednak było by super jakby było to wszystko w ampli tak żeby można było wszystko w jednym urządzeniu zdobyć.
Jak ktoś coś ma i poleca to piszcie proszę co było by ok.
 
Do góry