Jakie słuchawki do xboxa i PS42C450

jmind

New member
Witam zastanawiam się nad kupnem słuchawek, które będę mógł podłączyc do xboxa i plazmy samsunga PS42C450. Oba urządzenia maja wyjścia optyczne. Znalazłem w sieci słuchawki Creative HQ-2300D jednak nie można ich już chyba nigdzie kupic. Zależało by mi na dekoderze w zestawie, tak jak w HQ-2300D.
Słuchawki będą używane do grania na xboxie, oglądania filmów hd i dvd.
A moje pytanie, jakie polecacie słuchawki w cenie powiedzmy do 400zł?
 

houdini2008

New member
Witam, pozwolę się podpiąć pod temat, ponieważ również stoję przed wyborem słuchawek.
Podobnie jak kolega, do gier (PS3), i muzyki, może czasem jakiś film. Posiadam amplituner, a słuchawek potrzebuje do nocnych wariacji, ewentualnie do muzyki w dzień. Tych słuchawek Creativ o których pisze poprzednik już nigdzie nie idzie dostać, wiem że były też Philipsy z dekoderami DTS i DD - HD 1500u, bardzo chwalone na sąsiednim forum, lecz niestety również z nimi ciężko jeśli chodzi o dostępność. Mam na oku pewne słuchawki, ale chciałbym zasięgnąć opini bardziej doświadczonych forumowiczów, ewentualnie kogoś kto posiada i może o nich coś powiedzieć.
Chodzi mianowicie o SENNHEISER RS 180, podobno mają przetwornik DSP i dobrze radzą sobie z dźwiękiem przestrzennym, a także z normalnym. Jak myślicie dobry wybór?

Pozdrawiam
 

jmind

New member
No właśnie że nie gdybym myślał o zwykłych stereo to bym pewnie już jakies wybrał. Ale nigdzie nie mogę znaleźc artykułu o słuchawkach z dolby headphone w cenie do 400zl które można gdzieś kupic. Gdyby można było gdzieś kupic creative HQ-2300D problem miałbym rozwiązany.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
wolałbym dobre stereo z takich senków czy grado niz kulawe pseudo 5.1 i marne stereo, ucha są dwa i takie powinny być tez słuchawki :)
 
Ostatnia edycja:

jmind

New member
Nie wiem czy w moim przypadku warto dac 400zl za słuchawki stereo. Muzyki słucham tylko w formacie mp3, filmy oglądam XviD czasem DVD, bardzo rzadko HD. Więc według mnie takie słuchawki nie pokażą tego co potrafią na tych formatach, a może się mylę?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Nie wiem czy w moim przypadku warto dac 400zl za słuchawki stereo. Muzyki słucham tylko w formacie mp3, filmy oglądam XviD czasem DVD, bardzo rzadko HD. Więc według mnie takie słuchawki nie pokażą tego co potrafią na tych formatach, a może się mylę?

Wcale się nie mylisz. Do mp3 i divx naprawdę nie tyle nie warto co lepiej nie kupować z najwyższej polki... bo uslyszysz rzeczy i dźwięki jakich wolalbys nie słyszeć. Naprawdę wiem co pisze, bo sam przez to kiedys przechodzilem.
Obowiązuje tu stara zasada o najsłabszym ogniwie - tu formaty mp3 i divx. To są bardzo stratne formaty (stad mały rozmiar pliku) ale i wnoszą sporo znieksztalcen. Kupisz za dobry sprzęt... i albo się zawiedziesz bardzo słysząc wszystkie braki... albo zaczniesz zmieniać wszystko na HD.... czego Ci życzę :)
 
Do góry