Jakie są różnice pomiędzy la620s la640s la660s ?

mak777

New member
Witam, czy ktos z Was moze wypunktowac podstawowe roznice pomiedzy modelami z tematu? Wiem ze im wyzszy, tym lepszy, ale co konkretnie? Bo nie moge nic ciekawego wygooglac. A jestem tuz przed zakupem 47la620s i nie wiem czy warto dokladac do wyzszych?
 

Disto

New member
Bez reklam
Od 660, matryca jest real 100Hz. To zasadnicza różnica.Reszta to pewnie wygląd, ilość gniazdek i takie tam duperele.
 

Krk

New member
Bierz większy. Cali nigdy za wiele :)
Ja ma 55LM620S i jest gitara. Dobrze, że nie wziąłem 47 ale wyższy.
I koniecznie po włączeniu zamknij oczy, ustawienia te co na forum i dopiero oglądaj:p
Inaczej możesz się zrazić. Ustawienia fabryczne obrazu są masakryczne.

pozdr
 

tdx

New member
Bez reklam
Od 660, matryca jest real 100Hz. To zasadnicza różnica.Reszta to pewnie wygląd, ilość gniazdek i takie tam duperele.

Ciekawe co piszesz czemu kaurat od 660???? :)



ale raczej tak nie jest...
100Hz zaczyna się od LA620 (czyli TV z funkcją kompensacji ruchu Trumotion)
 

enforces

New member
Różnice są takie:

LA620 i LA640 w wersji 42" mają MCI 200, głośniki 2x10w i nie ma subwoofera, nie ma dual play

LA640 ma dodatkowo NFC (w 620 możesz dokupić dodatkowo)

LA660 ma dodatkowe doświetlenie matrycy ledami, więc jest jaśniej. Głośniki 2 x 12 W, jest subwoofer, jest dual play, jest NFC, magic remote w zestawie. Matryca ma MCI 400
 

actchris

New member
Miałem ten sam dylemat czy brać 690 czy oszczędzić 900zł i brać 620 no i kupiłem 47LA620s i jestem zadowolony choć wydaje mi się że czasami obraz nie wyrabia za akcją ale może to tylko złudzenie za to różnicę w cenie można przeznaczyć na inne nową konsolę PS4 :)
Co do różnic to 620 ma zwykłego pilota co mi pasuje a nie magica jako 660/690. 660 i 690 mają też dodatkową parę okularów do grania dual play o raz naklejkę tag do tel/tabletu choć w opisie na stronie jest że 620 też powinna mieć i sprzedawca mnie też zapewniał że jest ale w opakowaniu brak co już zdążyłem przeczytać na forum że nie ma.
 

enforces

New member
W 690 miałbyś nieco szybsze odświeżanie. W LG 620 masz NFC ready więc dlatego pewnie nie jest dołączany tag do zestawu z telewizorem. :)
 

empiryk_pl

New member
Ciekawe co piszesz czemu kaurat od 660???? :)



ale raczej tak nie jest...
100Hz zaczyna się od LA620 (czyli TV z funkcją kompensacji ruchu Trumotion)

Na stronach sklepów internetowych nie znalazłem informacji o True Motion. Natomiast na jednej z aukcji na popularnym serwisie aukcyjnym znalazłem taką informację:

"Współczynnik Motion Clarity Index (MCI) łączący w sobie technologie TruMotion, Local Dimming, skanowanie podświetlenia i inne, udoskonalające płynność ruchu obiektów na ekranie telewizora. Wyższy wskaźnik MCI to obraz o większej wyrazistości idealnie odtwarzający dynamiczne sceny akcji".

oraz

"Optymalizacja obrazu Motion Clarity Index 200 Hz"

W takim razie ile ma ten telewizor Hz? 50 / 100 / 200 ?

Mam jeszcze pytania:
- Czy LM620S odtwarza napisy i polskie znaki?
- Czy napisy są dobrze widoczne?
- Czy ma HbbTv, Flash?
- Czy umożliwia nagrywanie na USB oraz ustawienia nagrywania?
- Czy pod gniazdo optyczne audio można podłączyć wieżę stereo (2.0)?
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak tylko kwestia tego że były modele np LM615 który miał CMI 200Hz a nie miał trumotion i obraz skakał i rwał, LA620 też ma CMI 200Hz ale ma trumotion na testowych obrazach widać że obraz jest płynny...

W tym roku to samo było z Sonym np W65x który ma XR 200Hz ale nie ma motionflow...

Ruskie na swoich stronach piszą o rzeczywistej 100Hz matrycy dopiero od LA740S

Ale tak jak piszę testy płynności tego nie potwierdzają.
Zresztą ja się nie upieram, kwestia tylko jak na 50Hz matrycy dodano trumotion :)
 

empiryk_pl

New member
Tak tylko kwestia tego że były modele np LM615 który miał CMI 200Hz a nie miał trumotion i obraz skakał i rwał, LA620 też ma CMI 200Hz ale ma trumotion na testowych obrazach widać że obraz jest płynny...

W tym roku to samo było z Sonym np W65x który ma XR 200Hz ale nie ma motionflow...

Ruskie na swoich stronach piszą o rzeczywistej 100Hz matrycy dopiero od LA740S

Ale tak jak piszę testy płynności tego nie potwierdzają.
Zresztą ja się nie upieram, kwestia tylko jak na 50Hz matrycy dodano trumotion :)

Częstotliwość jest dla mnie sprawą zagadkową. Widziałem w sklepach telewizory 400 czy nawet 600MHz i chyba mój wzrok tego nie przyjął, ponieważ jest przyzwyczajony do kineskopowych (tutaj chyba było 50MHz). Jednak kupienie za około 1,8k telewizora z rzeczywistą częstotliwością 50Hz jest nieporozumieniem. Dlatego zadałem jasne pytanie w poprzednim poście:

"W takim razie ile ma ten telewizor Hz? 50 / 100 / 200 ?"

Chodzi o telewizory serii LA620S, konkretnie 32LA620S na rynku polskim. Jeżeli są różne podtypy, różniące się częstotliwością to wolałbym wiedzieć wcześniej.

Siostra ma Samsunga ue32d6500 i tam też jest 200Hz, jednak ile wynosi realna częstotliwość - tego nie znalazłem w dołączonej do telewizora instrukcji typu biblia w 50 językach.

Generalnie rozchodzi się o to czy jakość obrazu tego LG nie będzie pokroju kineskopowego.
 

tdx

New member
Bez reklam
Mylisz pojęcia matryce są 50/60Hz 100/120Hz 200/240Hz
Natomiast wszelkiego rodzaju dopiski typu CMI/CMR/XR to już jest sumowanie i nie ma co na to patrzeć.
Nie ma też co porównywać 50/100Hz w kineskopach do 50/100Hz w lcd, bo to służyło zupełnie 2 różnym celom
 

tdx

New member
Bez reklam
Ponieważ posiada trumotion jest to 100Hz elektronicznie pobita do 200Hz.

Nie spotkałem się dotąd w żadnym TV z matrycą 50Hz i funkcją trumotion/motion plus/motionflow/icf
 

empiryk_pl

New member
Teraz już rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie.

Pozostają pytania szczegółowe.

- Czy LM620S odtwarza napisy i polskie znaki?
- Czy napisy są dobrze widoczne?
- Czy ma HbbTv, Flash?
- Czy umożliwia nagrywanie na USB oraz ustawienia nagrywania?
- Czy pod gniazdo optyczne audio można podłączyć wieżę stereo (2.0)?
 

Disto

New member
Bez reklam
Pozostają pytania szczegółowe.

- Czy LM620S odtwarza napisy i polskie znaki?
- Czy napisy są dobrze widoczne?
- Czy ma HbbTv, Flash?
- Czy umożliwia nagrywanie na USB oraz ustawienia nagrywania?
- Czy pod gniazdo optyczne audio można podłączyć wieżę stereo (2.0)?
1,2 nie korzystam, więc się nie wypowiem.
3 Mój LM640 ma, to pewnie i ten też ma HbbTV
4 Tak
5 Jak wieża ma wejście optyczne, to tak. Jak nie. to pozostaje wyjście słuchawkowe czy scart w tv.

Jesteś pewien, ze chodzi o lM a nie o LA ?
 
Ostatnia edycja:

kicior83

New member
- Czy LM620S odtwarza napisy i polskie znaki?
- Czy napisy są dobrze widoczne?
- Czy ma HbbTv, Flash?
- Czy umożliwia nagrywanie na USB oraz ustawienia nagrywania?
- Czy pod gniazdo optyczne audio można podłączyć wieżę stereo (2.0)?

1 tak
2 dla mnie tak
3 ma HbbTv, flasch w przeglądarce działa,
4 tak
5 tego nie wiem - mam podłączone głośniki przez minijack
 
Do góry