Jakie opinie o tym modelu 42PFP5332/10

zn21

Member
RGB < componen => na 42PDP5332

Oczywiście, że miałem podłączony scartem RGB (do tej pora na TV kineskopowym te wejście wykorzystywałem bo lepszego nie było) ale obraz mi nie odpowiadał, poprostu jest nie do przyjęcia!!! Component pokazuje swoją wyższość na tej plazie. Jak pisałem nie próbowałem po HDMI. Ja masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało. :-D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przeglądałem ostatnio trochę opinii na temat tego telewizora zamieszczanych przy wyszukiwarkach cenowych. Zaintrygowało mnie to, że kilka opinii zawierało wręcz niegatywną ocenę jakości dźwięku w tym telewizorze. Ktoś określił dźwięk jako stłumiony. Porównał to do sytuacji, gdy ma się wrażenie, że mamy przytkane uszy. Czy ktoś z właścicieli tego telewizora mógłby się odnieść to tego "zarzutu"?

ArtS :)
 

zn21

Member
dźwięk jest ok. Z tym stłumieniem to ktoś coś nie tak napisał. Możesz mi zaufać bo na punkie dźwięku mam bzika (jestem umiarkowanym audiofilem). Nie wymagaj niewiadomo czego bo TV nigdy nie zagra jak oddzielne zespoły głośnikowe. W tym przypadku jest dobrze i możesz spać spokojnie
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dzięki. Wiem, że dźwięk z telewizora nie dorówna temu z mojego kina domowego, ale chodziło mi o to, czy można w miarę komfortowo oglądać (słuchać) wiadomości, czy publicystyki. Dziękuję za odpowiedź.

ArtS :)
 

roger269

New member
Witam!
Potwierdzam - dźwięk jest OK i jest różnorodność nastaw. Użytkownikom tego telewizora polecam odtwarzacz dvd Ferguson HX780 HDMI z upscalerem 1080i. Większość filmów Divix (dobrze zrobionych ) jest lepsza w odbiorze niż kanały SD z tunera satelitarnego - nawet tunera HD.
 

roger269

New member
Witam!
@zn21 - miałem podłoczony Component Alpharda DaVinci i obraz był świetny - ale jeszcze lepszy okazał się po Hdmi na kablu Dragona do konsol PS i xBox.
 

roger269

New member
Witam !
@zn-21 :Opis z aukcji na allegro:
cena: 49,99zł
High-endowy pozłacany kabel HDMI
w najnowszej specyfikacji (version 1.3)


Oferuje wszystko co najlepsze i możliwe do wyciśnięcia z PlayStation3 w grach i filmach
Blu Ray.

W pełni cyfrowa, niespotykana dotąd jakość obrazu, 48-bitowa głębia kolorów (wszystkie odcienie kolorów rozpoznawane przez ludzkie oko) oraz najnowsze standardy dźwięku cyfrowego
( Dolby-HD i DTS-HD).

Producentem jest DRAGON, jeden z dwóch największych azjatyckich producentów akcesoriów do gier video, o wieloletnim doświadczeniu i ustalonej renomie.

Kabel z najwyższej półki, doskonale wykończony, wytrzymały ,wydajny oraz funkcjonalny – oferuje kompletne oraz najlepsze rozwiązania HD na dzień dzisiejszy.

Do produkcji użyto najlepszych materiałów do ekranowania przewodów dla uzyskania maksymalnej redukcji zakłóceń i doskonałej transmisji obrazu.

Doskonały stosunek jakości do ceny (importujemy prosto od producenta!)

HDMI
(High Definition Multimedia Interface ) umożliwia przesłanie jednym kablem sygnału cyfrowego wizji bardzo wysokiej jakości oraz cyfrowego 8-kanałowego dźwięku. Prędkość przesyłu danych w standardzie wynosi 5 Gb na sekundę.

Najważniejszą cechą nowej wersji interfejsu HDMI ( version 1.3) jest zwiększenie palety wyświetlanych kolorów – funkcja „Deep Color” oraz szybkości transferu sygnału z 165Mhz do 340Mhz.

Deep Color to możliwość przesyłania koloru 30-, 36- i 48-bitowego (w poprzednich wersjach był 24-bitowy)

Poszerzono przestrzeń barw o standard xvYCC , który znosi obecne ograniczenia przestrzeni kolorów i umożliwia wyświetlenie każdego odcienia, jaki rozpoznaje oko ludzkie

SONY wyposażyło konsolę Playstation 3 w kompletną funkcję obsługi 'Deep Color' (interfejs HDMI v 1.3) – różnica w obrazie będzie zauważalna na dobrym sprzęcie HDTV.

Zwiększono liczbę przesyłanych pixeli ze 165 do 225 milionów na sekundę.

Nowy HDMI w wersji 1.3 współpracuje z najlepszymi obecnie standardami dźwięku przestrzennego: Dolby True HD i DTS-HD Master Audio.

Są to udoskonalone odmiany obecnych Dolby Digital 5.1 i DTS , które oferują bezstratny przesył dźwięku (dostępny w formacie Blue Ray).

Specyfikacja techniczna kabla:

- 100% Mylar wielokrotnie ekranowany -
perfekcyjna transmisja obrazu oraz skuteczna
eliminacja wszelkich zakłóceń sygnału

- Wielowarstwowy, kilkukrotnie ekranowany,
wielożyłowy kabel grubości 9mm produkowany
przy użyciu procesu HTF (High Melting Point)

- Ręcznie montowane końcówki dla zapewnienia
optymalnej transmisji sygnałów video i audio

- Końcówki pokryte 24 karatowym złotem (nie
utleniającym się), zabezpieczone ochronnymi
nakładkami.

- Cyfrowa jakość obrazu i dźwięku

- Obsługa dźwięku cyfrowego Dolby True HD,
DTS-HD Mater Audio, Dolby Digital oraz DTS 5.1

- Obsługuje wszystkie dostępne na
PlayStation3 rozdzielczości HD :



720i, 720p, 1080i, 1080p

- Kompatybilny ze wszystkimi typami odbiorników
HDTV, wykorzystujących HDMI:

(Plazma – LCD TV– HDTV- Monitory –Projektory)

- Obsługa najlepszego sygnału obrazu: Cyfrowego
Video Komponent (YUV 4:4:4)
Sprzedawca: GAMESHOP. Gliwice, ul.Raciborska 1

Byłem sceptyczny kupując go, ale sprawił mi miłą niespodziankę.
 

ciupaga

New member
Witam,

noszę się z zamiarem zakupu tego modelu - z uwagi na jego obecną cenę w RTV AGD i korzystne raty.
TV nie ma 100 hz więc czy nie występuje "smużenie"?
Jak się ten TV sprawuje przy sygnale z kablówki (analog)?
Co się psuje? ;-D
 

ichtiander

New member
i stało się

właśnie zakupiłem w/w model philipsa i pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Długo szukałem odpowiedniego tv, na początku był panasonic potem lg i samsung aż wreszcie zdecydowałem się na niego. Dużą pomoc w wyborze udzielił mi roger269 i za to mu dziekuję.
vbmenu_register("postmenu_141764", true);
Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.:-D
 
Ostatnia edycja:

kolbi123

New member
oglądałem tv wrażenia ok, po za tym na sklepie niewiele mozna zobaczyć, co do duszków to nie zauważyłem najmniejszych pozostałości a np w lg u mnie znikają ale widać je po zmianie kanału.
 

aruncio

New member
złącze PC (VGA)

Witam
Od pewnego czasu szukam plazmy ze złączem PC (VGA) i zauważyłem, że przy LCD problemu większego z tym nie ma, a plazm z tym złączem jak na lekarstwo.
Czy omawiany tutaj model Philipsa posiada owe złącze? Jeśli nie, to czy jest jakaś możliwość podłączenia komputera, który nie posiada wyjścia TV OUT (zaznaczam również brak możliwosci zainstalowania karty graficznej z TV OUT).
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

kosso

New member
Niestety ten telewizor nie posiada wejścia komputerowego VGA,
można podłączyć go do kompa jeśli w karcie graficznej masz wyjście cyfrowe DVI.Zapomocą kabla DVI- HDMI
 
Ostatnia edycja:

adam.c

New member
Philips

Dzięki waszym opinią nabyłem tą plazme , gdyż w maro cash była nawet dobra cena , pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne .
Posiadam normalną kablówkę z Upc i nie oczekiwałem żadnych cudów , mówiąc szczerze zakupiłem go tylko ztego powodu że mój dotychczasowy telewizor padł i trzeba było go zamienić na coś innego i dlatego wybór padł na Philipsa.
Jakość obrazu zaskoczyła mnie jak najbardziej pozytywnie , kolory spoko ,ogólnie warto było go kupić / zastanawiałem się jeszcze nad Panasonikiem ale
różnica była 600żl i to przeważyło / , ogólnie nie żałuje i chciałbym podziękować za wypowiedzi na forum , dla mnie były bardzo pomocne.
Pozdrawiam Adam Ciepał
 

facet

Member
Bez reklam
Napisz cos więcej o tym tv.
Chcę kupić na Święta jakiś tv.
Mam upatrzony model lcd philipsa 42pfl7332, ale nie wykluczam możliwości zakupu plazmy, a w/w model pfp5332 stoi w realu na 3 stawach w Katowicach.

Napisz jakie ma "polepszacze obrazu" i jak wygląda obraz z anteny, a jak z tunera bądź dvd podpiętego przez scart ??
Czy stosujesz "docieranie" telewizorka ?? (parametry na pół gwizdka itp.)
 
Ostatnia edycja:

zn21

Member
ja nie stosowałem docierania. O duszkach po 3 miesiacach ani znaku!
Na łączu scart obraz jak dla mnie nie ciekawy (dla mnie totalna porażka!!!). Obraz zaczyna żyć na componencie lub HDMI. A tak naprawde to na HDTV np. z satki. Choć muszę przyznac, ze na kanałach niemieckich z Astry obraz jest super, także niekiedy na polsacie sport (wrażenia na podpiętym tunerze pod component lub HDMI). Na kablówce to nie to ale pewnie można przywyknąc z tym, ze ja nie zamierzam. Jak wcześniej wspominałem ekrany 42'' i więcej wymagają dobrego źródła. Co do ulepszaczy to wyłączyłem większość bo psują obraz.
Porównywałem na stoisku Philipsa 5532 i Samsunga C91 bo stały obok siebie i różnic za bardzo nie ma. Byłem tym faktem zdumiony ale to ta sama klasa sprzętu wiec raczej nie dziwota, he he. A prądu pobiera o ponad 100W mniej
 
Do góry