Jakie Onkyo do pokoju 15m2?

mtbiker

New member
Witam,

Chciałbym kupić amplituner do pokoju o powierzchni 15m2.
Uparłem się, że ma być to Onkyo, bo do tej marki jestem przyzwyczajony.
Brzmienie mi odpowiada, wygląd też.

Czy dobrym (najlepszym) wyborem, by zachować najwyższy stosunek jakość/cena, będzie model TX-SR608?

Może jest jakaś alternatywa, dzięki której mógłbym zaoszczędzić cash?
Ma to grać z kolumnami Quadral Quintas 5000.

Please help!

No dobra, Denon AVR-1911 też wchodzi w grę :)
Lepszy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rob231

New member
Witaj.

Koniecznie amplituner lub wzmaczniacz z obsluga 1,4. Bo nie chcesz za rok, dwa zmieniac sprzet po zakupie TV 3D:). Mozna kupic co prawda odtwarzacz Blu 3D z dwoma wyjsciami HDMI( majac ampli HDMI 1,3), wowczas jeden kabel do TV ( dla obrazu 3D), drugi do ampli dla dzwieku HD.

Ja mam TX-SR577 Onkyo w pokoku 17,5 m2 i daje rade, glosniki zestaw 5.1 Jamo S606.

Zdaje sie, ze ten 608 ma wsparcie dla HDMI 1,4.
 

mtbiker

New member
W takim razie Denon AVR-1611 lub AVR-1911...?
No właśnie - na czym polega rzeczywista różnica? Jako totalny amator - wyczuję ją?
Od razu mówię, że nie zależy mi na gnieździe iPod'owym ;)
Gdybym mógł załatwić sprawę ampli za 1200zł, byłbym zachwycony!
 

Rob231

New member
Nie ma tak latwo:).

Skoro ma byc onkyo, to Powinien miec natywne wsparcie HDMI 1,4.

Reszta zalezy od wymagan i oczekiwan. Jezeli ma byc tylko 5,1 i nie planujesz dalszej rozbudowy, to zaplacisz mniej . Jezeli w przyszlosci ma byc 6.1 lub 7.1 to tylko taki ampli/wzmaczniacz.

Nie obejdzie sie bez tygodni czytania roznych testow, porownan, opinii. Wiecej nie pomoge.

Sporo wody uplynelo w Wisle nim podjalem decyzje o zakupie swojego ampli.
 

mtbiker

New member
Panowie...

Kobieta zmienną jest. Już mi się zmieniło na Denona.

Pilnie potrzebuję informację - czym się naprawdę różni AVR-1611 od AVR-1911?
Czy różnice są jakkolwiek znaczące? Wiem o 5.1 vs. 7.1 i mniejszej mocy (na tym mi nie zależy do malutkiego pokoiku). Coś jeszcze?

Ktokolwiek wie???

PS. Nadmienię, że ampli nie będzie na lata, tylko w pewnym sensie przejściowo. Zainwestuję więcej w kolumny, a ampli i tak pewnie za 3-4 lata zmienię na coś porządnego. Czy w takiej sytuacji AVR-1611 się sprawdzi?

Nikt nie wie???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

killpit

New member
Pomyśl może o najnowszym modelu Onkyo TX-NR509 nowy design i nowe możliwości.Posiada wejście internetowe i po dokupieniu przystawki (w przyszłości) którą podłączasz z przodu przez usb możesz mieć neta po Wi-Fi super sprawa.
 
Z

zerga

Guest
racja,te nowe modele z radiem internetowym to piekna sprawa pomysl o nowych modelach onkyo jak kolega ponizej sugerowal.trzeba isc z duchem czasu:)
 

mtbiker

New member
Nie wydaje mi się, żeby radio internetowe mnie kręciło :)
Tak jak w telewizorach jestem zdecydowany na Panasa V20 a nie VT20, bo nie chcę 3D (uważam to za wynalazek o podłożu wyłącznie marketingowym, w przeciwieństwie do np. HD, które było rewolucją!), tak w audio chcę dźwięku, dźwięku, dźwięku!
Czy w takich kategoriach Denon AVR-1611 będzie dobrym wyborem? AVR-1911 ma trochę wyższą moc i skaler video, który chyba nie będzie mi potrzebny...?
 
Do góry