Jakie olumny do Onkyo TX-SR 607 ???

polanides

New member
Jakie kolumny do Onkyo TX-SR 607 ???

Witam. Przymierzam się do kupna zestawu Onkyo TX-SR 607 + DV-BD 507. Pozostał jeszcze DUUUŻY problem z wyborem kolumn. Zestaw 5.1 lub 5.0 (byle basy dawały radę).
Śledzę to forum już jakiś czas i nie mogę się zdecydować... Wiem, że ważny jest osobisty odsłuch i tak też zrobię, ale proszę tylko o jakieś częściowe podpowiedzi, sugestie.
Pokój ma ok. 23m2. Wykorzystanie to film 50% i muza 50%. Słucham głównie rocka i popu.
W obecnej chwili zastanawiam się pomiędzy:
(Kolejność przypadkowa).
- Jamo (S606 lub S608 + sub200) a'propos słuchał już ktoś tych S608?
- Koda Harmony K-5300 + SW-5300,
- Klipsch Synergy F2 lub F3, (czy bez suba basu będzie odpowiednio dużo?)
- Może jakieś KEF-y (jakie) ( i to samo -(czy bez suba basu będzie odpowiednio dużo?)
- JBL słabo ponoć do muzy się nadają?
Budżet do 3800 MAX
No i oczywiście jakie przewody będą najodpowiedniejsze?
Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
Nie napisałeś czy to ma być 2.0, 5.0 czy może 5.1 i w jakim przedziale cenowym. Sądząc po tym co zapronowałeś to ja poradziłbym Dali Concept 6 (mi bardzo odpowiada, to jak grają muzykę rockową), Monitor Audio BR6, lub Kef c7. Inni na pewno dorzucą jeszcze coś od siebie, a potem to juz tylko marsz na odsłuch.
 

Kaszan

New member
Silver RX są świetne ale zestaw 5.1, czy nawet 5.0 złożony z nich będzie kosztowal 3-4 razy więcej niż ze wszystkich wyżej wymienionych:) Jeśli lubisz dużo basu to przy samym amplitunerze raczej bez suba się nie obędzie- z rzeszta ja bym z suba nie rezygnował tak czy inaczej bo do kina czy nawet muzyki to on u mnie wywołuje największe "Wow!":) określ jeszcze max jaki możesz wydać na wszystko.
 

polanides

New member
Na wszystko czyli ampli+blue ray+kolumny = 6500. Tyle ża na to Onkyo sie już chyba zdecydowałem. Ewentualnie Harmann Kordon jeszcze, ale jest droższy... Poza tym Onkyo BD 507 czyta pliki AVCHD, a kamerę HD posiadam także by pasowało.
 

Kaszan

New member
To MA RX i BR nie wejdą w tej cenie. Ja polecam w takim razie Dali Concept 6 lub Kef C7. Do tego sub Jamo albo JBL. Jeśli chodzi o Blu-ray to większość odtwarzaczy odtwarza AVCHD.
 

Kami.l

New member
polanides napisał:
Witam. Przymierzam się do kupna zestawu Onkyo TX-SR 607 + DV-BD 507. Pozostał jeszcze DUUUŻY problem z wyborem kolumn. Zestaw 5.1 lub 5.0 (byle basy dawały radę).
Śledzę to forum już jakiś czas i nie mogę się zdecydować... Wiem, że ważny jest osobisty odsłuch i tak też zrobię, ale proszę tylko o jakieś częściowe podpowiedzi, sugestie.
Pokój ma ok. 23m2. Wykorzystanie to film 50% i muza 50%. Słucham głównie rocka i popu.
W obecnej chwili zastanawiam się pomiędzy:
(Kolejność przypadkowa).
- Jamo (S606 lub S608 + sub200) a'propos słuchał już ktoś tych S608?
- Koda Harmony K-5300 + SW-5300,
- Klipsch Synergy F2 lub F3, (czy bez suba basu będzie odpowiednio dużo?)
- Może jakieś KEF-y (jakie) ( i to samo -(czy bez suba basu będzie odpowiednio dużo?)
- JBL słabo ponoć do muzy się nadają?
Budżet do 3800 MAX


Cześć.
Co prawda sam od niedawna przeglądam fora internetowe i zbieram informacje nt. HDTV i Kina Domowego, ale tak się składa że w przypadku Onkyo już się mogę trochę powymądrzać:)
Ostatnio byłem na prezentacji KD Onkyo w zestawie:
Ampli 607
DVD 406 (na razie blue raya odpuszczam sobie)
głośniki klipscha f3-c2-b2 (zestaw 5.0 suba kupie pozniej)
Same glosniki w wersji 5.0 kosztuja ok. 4000 zł.
Co do odczucia i ogolnie wrazenia:
Oczywiscie kazda liszka swoj ogon chwali, a kazdy ma swoje preferencje ale.
1) W przypadku Ampli mialem dylemat miedzy 507 a 607, ale przy f3 mocniejszy amli daje mi dodatkowa zapas mocy co w moim przypadku (ew. zmiana kolumn w przyszlosci na wieksze) ma znaczenie
2) kolumny klipscha f3 sa glosniejsze przy tym samym poziomie mocy w porownaniu z f2. Innych roznic w kolumnach nie zauwazylem. W Twoim przypadku - 23 m2 - (powtórzę wypowiadam się tylko o tych kolumnach bo tylko te mialem okazje przetestowac) f2 Ci wystarczą, sa wystarczajaco glosne i tansze. Sam zdecydowalemsie na f3 ale na pokoj do odsluchu 70m2.
Co do suba to tak: do samej muzyki ew. ogladania meczy itp. to wystarczy ale przy filmach to bas w klipschach jest za slaby trzeba dokupic (ja sam mam to w planach) suba - porownywalem juz kolumny bez suba i z subem i jest duza roznica.
Generalnie do Ampli 607 polecilbym Ci kolumny f2. Poza tym z tego co sie dowiedzialem przegladajac oferty w internecie i pytajac w sklepie to Onkyo jest sprzedawane z Klipschem, wiec tym bardziej polecam te kolumny.
Co do kabli: aby nie znieksztalcic dzwieku do frontowych kolumn kable musza miec min. 2,5 mm, a do bocznych 2mm starczy, do centralnego tez dam 2,5 mm.

pozdrawiam
 

polanides

New member
Dzięki

Sporo mi dała Twoja opinia. Wychodzi na to że F2 + sub. Klipsch'a oczywiście? A ma ktoś doświadczenie z KODA Harmony 5300??? Ciekawi mnie ta marka. Słyszalem opinie zarówno fatalne jak i rewelacyjne (jak na ta cenę 2499).
 
Do góry