Jakie mini głośniki efektowe do HK255 lub Onkyo SR607 do 1 tys PLN

Aristos

New member
Witam,

Mam prośbę jak w temacie - zamierzam zakupić zestaw HK255 (lub onkyo607) a do niego raczej juz na pewno Monitor Audio BR6 (konkuruje jeszcze tylko z KEF Q5).

Niestety ze względu na małą ilość miejsca za kanapą "odsłuchową" w moim mieszkaniu (dostępna odległość ok 13 cm od ściany do krawędzi kanapy) i na obecność okien nie mam raczej możliwości montażu normalnej wielkości głośników efektowych z tych zestawów (czyli np BRFX) bo krawędzie głośników nie będą za mną ale nade mną..:)

Pomyślałem o tym żeby dołożyć na tyły jakieś mini kolumny surround podstawkowe np:
Canton CD 1020 lub Canton CD 10.II. Są na tyle małe i mają wąziutkie podstawki więc zmieściłyby się za kanapę. Pytanie czy nie bedą się "gryzły" akustycznie z frontami..Może są jakieś inne które byście proponowali? Cena to max jakieś 1000PLN za parę..

Z góry dzięki za pomoc
 

Aristos

New member
Znalazłem jeszcze coś takiego - można również montować na cienkich standach:
PARADIGM CINEMA 110LR v.3
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
BRFX to nie są normalne duże kolumny. To są głośniki do powieszenia na ścianie i mają 13cm głębokości więc się mieszczą. Wiesza się je na pewno nad krawędzią kanapy.
 

Aristos

New member
No jest tylko jeszcze jeden problem - za kanapą na połowie długości jest ściana a na drugiej połowie okno. Czyli musiałbym jeden umocować na podstawce - niestety przedstawiciel MA potwierdził że nie ma takiej możliwości (tylko montaż ścienny) - chyba że położyć na podstawce luzem ale wtedy nie ma żadnego mocowania i moje dzieci tylko na to czekają ;-)
 

Aristos

New member
Blackninja - na razie nie ma jak bo jeszcze ją składają w fabryce (czas oczekiwania na meble to teraz 6 tygodni :!: ) a mieszkanie jest w remoncie do końca przyszłego tygodnia :) jak skończą to na pewno walnę fotę..

Generalne nie mam przekonania do mieszania kolumn różnych firm - z opinii wynika że ciężko bardzo dobrać barwę, parametry itd do frontów no ale naprawdę ciężko bedzie te BR-FX rozsądnie postawić...
Będę mial odsłuch na początku czerwca ustawiony tego HK255 + BR6 vs KEF Q5 to spróbuję może jakies tyły też posłuchać..

Mam pytanie dodatkowe - jaką przyjmuje się kolejność zakupu głośników do 5.1 kiedy nie ma możliwości kupna calego zestawu od razu?
Tzn przyjmując że zdecyduję sie na te BR6 to czy lepiej kupić w kolejności fronty=>sub=>efektowe+centralny czy np. fronty=>centralny=>efektowe=>sub ?
 
Do góry