Jakie LCD ?

1500100900

New member
Witam.

Szukam dobrego LCD:
- Full HD bo będę grał na mim na Xbox 360 lub PS3.
- 32 cale 3 m-2,5 od telewizora.
- Oczywiście TV jeszcze nie wiem jaki dekoder.
- Możliwość podłączenia z komputerem.
- Średni oświetlenie, będę użytkował go raczej wieczorem ale chce żeby osiągał swoje maximum możliwości w ciemności przy zgaszonym świetle (Filmy, Dvix z kompa).
- Możliwość powieszenia na ścianie.
- Chciałbym sie zmieści w 3tys. zł ale nie wiem bo mam duże wymagania i może to nie wystarczyć wiec z pomocą zwracam sie do was!
- Najbardziej mi zależy żeby konsola dobrze działała i Filmy były dobrej jakości.

Proszę o padanie kilu pozycji które by spełniały najlepiej zamieszczone wyżej wymagania. Jeżeli czego nie powiedziałem a jest istotne przy zakupie to proszę mówić.

Z góry thx.

Pozdrawiam.
 

moto2004

Member
Witaj.

Też miałem problem z wyborem TV do konsoli M$ X360.
Na początku skłaniałem się ku LG 32LC41, ponieważ jakość co do ceny jest ok, 2x HDMI, 1x PC VGA, 5ms, i najważniejsze 2000zł. Jednak wybrałem się pięknego dnia do sklepu nie dla idiotów i doszedłem do wniosku, że lepiej dołożyć trochę kasy i kupić lepszy 32" monitorek :). Od razu w oko wpadł mi Philips 32PFL7762D, jego obraz był bardzo fajny, żywy, kolorowy. Po podłączeniu konsolki zostałem mile zaskoczony płynnością obrazu i ogólnie wszystkimi aspektami, jeszcze udało mi się włączyć te wszystkie filtry 3D, Pixel Plus i obraz wyglądał jeszcze lepiej. Z fajnych opcji ma Pixel Plus 2 HD, funkcje poprawy koloru, 3x HDMI, jednak nie ma PC VGA, a to dla Ciebie chyba istotne, ale można kupic za 50 zł kabelek vga-> hdmi i ot wszystko powinno być raczej ok, ale wyczytałem, że są problemy z podłączeniem tego LCDka do PC, właśnie tym kablem, ale nie jestem pewny z czego to wynika, wydaje mi się, że z braku wiedzy osoby, która zadeklarowała to stwierdzenie. Uważam, że da się podłączyć PC i nie powinno być problemu.
Jak dla mnie, 17sto latka, który musi zbierać na TV około roku, jest to najrozsądniejszy wybór. Ten telewizorek ma też 2 głośniki + jeden niskotonowy wbudowany, może to być ciekawa propozycja dla Ciebie, jednak ja mam kino domowe, także uważam, że będą te głośniki chodzić raz na rok. Wziołem też pod uwagę fakt, iż dysponujesz większą sumą odemnie i mogę smiało polecić również Philipsa, jednak 2 połki wyżej, model 32PFL7962D. Też miałem okazję pograć na nim i obraz jest podobny, jednak ma coś czego w innych telewizorach nie ma, mianowicie funkcję Ambilight.
Są to diody po bokach które świecą pod kolory które są na ekranie. Ta ciekawostka wywarła na mnie duże wrażenie w dniu, a co by było w nocy !
Tenże ciekawy "świetlik" ma też tuner DVB-T, do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, szczerze mówiąc nie zagłębiałem się co to jest, bo do niczego mi to niepotrzebne, ale jak coś jest to zawsze na plus :) Z ofery na allegro pozwolę sobie Ci zacytować " Zintegrowany tuner DVB-T umożliwia odbiór i nagrywanie telewizyjnych programów cyfrowych z nadajników naziemnych. To oznacza, że niepotrzebna jest dodatkowa przystawka i zestaw przewodów ". Z tego co zauważyłem wiele osób poleca też SHARPa, ale jakoś nie mam przekonania do tej firmy i cenowo też mi nie odpowiada, aczkolwiek skoro dużo osób poleca to nie wypada mi szkalować, także możesz jeszcze popytać co do tego japończyka.

Myślę, że w jakimś stopniu rozjaśniłem twój problem :)
Pozdrawiam, moTo2o04
 

1500100900

New member
O!
dzięki.
Właśnie interesują mnie Tv które najbardziej sobie radzą z konsolami, wiec wezmę tego Philipsa pod uwagę, aczkolwiek brak wejscia PC to spory minus minus ale jak napisałeś da się z tym cos zrobić. A funkcja Ambilight to według mnie zbędny bajer.

I wezmę przykład z ciebie i przejdę się do MM, Nie ma to jak zobaczyć sprzęt Na własne oczy i porównać. Zawsze są tam jacyś doradcy coś tam doradzą.

Ok, jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow
wieszczysz jak Kasandra. Widocznie czerpiesz inspiracje w własnej "tfórczej" działalności.
Przy Twojej kwocie ciężko zdecydować o wyborze dobrego lcd.
Do Twoich warunków ,aby spełnić Twoje oczekiwania powinieneś sięgać po
32 LCD ale 100 Hz choćby z uwagi na odległość od telewizora.
Najtańszy godny uwagi masz:
32 R 3500 Toshiba
A droższych :
32 LX 700 Panasonic
32 JVC P 80
32 Sony D 3000
Dołóż trochę nawet w kredycie . Ale skoro zakup na lata z pewnoscią warto abyś nie żałował juz za kilka dni po zakupie.
 

czago

Banned
Ten link odzwierciedla ranking na LCD 2007 roku zrobiony wśród użytkowników w W.Brytanii.
Co wnosi? Rozszerza horyzonty.
 

Jasiu128

New member
Myślę żę 32 R 3500 Toshiba to dobry wybór, a że pojawiła się na rynku pod koniec 2007r stąd nie ma jej w tym rankingu.
 
Do góry