Jakie LCD są najbardziej matowe?

mkochano

New member
Cześć

Brak odblasków na ekranie jest dla mnie jednym z najważniejszych parametrów. Jakie TV full-HD posiadają najbardziej matowe matryce?

Pozdrawiam
Michał
 

mkochano

New member
Dodam może że w sklepie wskazano mi:
- Sharp LC-46DH77E;
- LG 47LH3000.

Z tych dwóch ten drugi wydawał się mieć bardziej matową matrycę. Co o tym myślicie?

Michał
 

mkochano

New member
lukaszalbert napisał:
sony s5600 p5500

Dzięki za odpowiedź, choć seria P wg strony Sony to HD-ready. Tego S spróbuję znaleźć w sklepie.

Seria S to jak rozumiem niższa półka niż W, a akurat 46W5500 oglądałem i ten za bardzo matowy to nie jest. Dziwne.

Michał
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Można wymieniać wiele - ale podaj chociaż wielkość i klasę cenową ?
Te co napisałeś nie są matowe !!!
 

mkochano

New member
kiki napisał:
Można wymieniać wiele - ale podaj chociaż wielkość i klasę cenową ?
Pisałem o TV 46 i 47 cali i ten rozmiar mnie interesuje. Cena w okolicach Sony 46W5500 - na ten się zdecydowałem, jednak odbicia mnie zniechęciły. Nie podaję konkretnej kwoty bo w jednym sklepie kosztuje prawie 7000zł, w innym niecałe 5000zł.

kiki napisał:
Te co napisałeś nie są matowe !!!
Oglądałem je (Sharp LC-46DH77E, LG 47LH3000) i są bardziej matowe od wspomnianego Sony.

Wczoraj jeszcze oglądałem Sharp LC46D654E i ten jest jeszcze bardziej matowy. Jednak to - mam wrażenie - niższa półka. Widać to choćby po dużo mniej przyjaznym menu i choćby takich drobiazgach jak to, że nie obraca zdjęć portretowych. To także "tylko" 50Hz, ale czy to aż takie ważne...

Oglądać będę obraz SD w większości z dekodera cyfrowego z kablówki i DVD, prawdopodobnie wykupię HD i za jakiś czas BlueRay. I zdjęcia, dużo zdjęć.

Dzięki za odpowiedź.

Michał
 
Ostatnia edycja:
Do góry