Jakie LCD 52-55 cali, ok. 8000 zł?

laikHD

New member
Witam. Od paru tygodni śledzę to forum i jestem naprawdę blisko wyboru odpowiedniego telewizora. Generalnie wiem już jakie musi mieć parametry i wokół jakiej kwoty oscylować będzie cena. Pomożecie w ostatecznym wyborze?

Cena: ok. 7000-8000 zł
Ekran 52 lub 55 cali. Preferowany 55.
full HD

Obecnie posiadam kablówkę z UPC z pakietem C+, ale planuję dokupić do tego dekoder N-ki. Korzystam z PlayStation 3 i chcę oglądać filmy na blu rayu, w full HD i sport w dobrej jakości.

Zastanawiam się nad Sony KDL-52Z5500. Ostatnio w sklepiej wpadł mi w oko Samsung 55B7000, tylko że za niego trzeba dać minimum 9 kafli.

Co polecacie dla 55 cali w tej cenie?

wielkość pokoju: dość duży salon
preferowana marka: taka, która się nie psuje
preferowana wielkość ekranu: 55"
jaki sygnał: chujowy, UPC
Preferowana technologia: LCD
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost i lekko z boku
jaka odległość od ekranu: ok. 3-4 m
jakie urządzenia do podłączenia: Plej 3, jakieś dobre kolumny wkrótce
jaka klasa cenowa: ok. 8000, +/- tysiąc
więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wszystkie pory
jakie masz nasłonecznienie pokoju: dosyć mocne
ile osób zasiada przed tv: 2,3
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: z włączoną małą lampką
Jaki masz ulubiony program: sport, mecze w C+, filmy
jaki masz telewizor: Loewe Xelos SL 32
Ma stać czy wisieć: stać
Co Cię wkurza w telewizorach: słaba jakość obrazu, szumy,
Czego oczekujesz od telewizora: jakości HD, dobrego kina domowego
Full Hd czy HD ready: full
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mieszczącą się ofertą w klasie cenowej jet Toshiba 55ZV 635
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44330
Ale do Twoich warunków to zdecydowanie za duży ekran.

Zaczynałbym od 46" LCD LED TV - Toshiba SV 635 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=428807#post428807
Sharp 46LE 700 LCD LED TV
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42212
JVC 47DV1:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40313

Wymienną jakością jest Pioneer 5090 , Panasonic 50 V 10 , Samsung 50B850.

Zaś zostając przy 52" - masz Sharpa 52 LE 700, 52 HD 1, Sony 52 z5500
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tia, przy tych nakładach finansowych to zdecydowanie Toshiba 46SV685, 52" i 55" to chyba jednak rzeczywiście za duże przekątne, no chyba, że planujesz tylko sygnał HD oglądać, SD będzie raczej trudne do zaakceptowania.
 

laikHD

New member
Przekonaliście mnie panowie z tymi 46 calami - będą wystarczające.

Najprawdopodobniej wybór padnie na Sony KDL-46Z5500 za 6300 zł w promocji rtv euro agd. To dobra decyzja?

Czy ten telewizor jest dużo gorszy od innego, nad którym się zastanawiam, Samsung UE46B6000? Za 7000 zł, technologia LED (ponoć przyszłościowa). A może jakiś inny LED jest lepszy?

Co byście panowie wybrali? Parametry podałem wyżej. Najprawdopodobniej zdecyduję się do tego na UPC z C+ oraz platformę N.

Bardzo proszę o pomoc! :blagam:

PS. Jeszcze ostatnie pytanie. W kwestii nagłośnienia Kiko polecał mi sprzęt JVC NX-F40 - czy opłaca się takowy kupować do powyższych telewizorków? Będzie duża różnica jakości w dźwięku pomiędzy głośnikiem telewizorowym a tym kinem domowym? A może polecacie jakieś lepsze w granicach 2000 zł?
 

LUPO78

Banned
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kupić jakiś amli plus zestaw głośników niż tego jvc,ale na pewno jvc będzie bez porównania lepiej grał niż głośniki z tv.W dwójce trochę trudno będzie się zmieścić kupując ampli i do tego głośniki,ale poniżej trójki już na pewno coś wyrwiesz.
 

Ares78

New member
laikHD napisał:
Najprawdopodobniej wybór padnie na Sony KDL-46Z5500 za 6300 zł w promocji rtv euro agd. To dobra decyzja?

Czy ten telewizor jest dużo gorszy od innego, nad którym się zastanawiam, Samsung UE46B6000? Za 7000 zł, technologia LED (ponoć przyszłościowa). A może jakiś inny LED jest lepszy?

Jeśli chodzi o cenę to najtaniej z ceneo to 6100, także oferta z euro jest dość atrakcyjna, zwłaszcza jeśli byś odbierał osobiście (nie ma kosztów wysyłki). Co do modelu jest dość obszerny temat na jego temat w odpowiednim dziale, obraz super, nawet przy SD nie ma problemu. Co do technologi LED, jeśli koniecznie podświetlenie diodami to nie krawędziowe tylko z tyłu ekranu dające możliwość wygaszania miejscowego.
 
Do góry