Jakie komponenty kupić do N-ki

twec

New member
Panowie,

czytam i czytam, ale wiem jeszcze mniej.

Mam TV oraz dekoder N-ki wraz z pakietem kanałów. Leży to sobie i potrzebuję to jakoś uruchomić.

Pytanie: Co kupić do tego? Jaką antenę? Jaki konwerter? I jak to mniej więcej bez większych problemów ustawić, żeby działało...

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

twec
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Napiszę tak jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia z TV Sat (montażem osprzętu) to radzę zadzwonić do firmy zajmującej się montażem ( zapewne i posiadają osprzęt) . Naprawdę z Nką trzeba trochę powalczyć:cry:żeby być w pełni zadowolonym z konfortu oglądania.
Jeżeli jednak chcesz powalczyć to jaki masz decoder (biały czy czarny), czy chcesz H.Bird i Astrę no i najważniejsze to czy masz na pewno możliwość odbioru sygnału z satelity?
 

twec

New member
Mam ten ich Turbodekoder HD z nagrywarką. Z tego co wyczytałem, to potrzebuję H.Birda. Patrząc na anteny na balkonach wydaje mi się natomiast, że możliwość odbioru sygnału mam :).

Będę wdzięczny za pomoc.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Myślę że powinieneś zakupić antenę 80-85cm. Triax , Corab , Famaval , jeżeli będziesz chciał oglądać z dwóch satelit (H.Bird , Astra) konwerter Monoblock Twin , można też zainstalować zamiast monoblocka układ ; zez; do którego będą potrzebne dwa konwertery Twin ,2 przełączniki DISEqC , oczywiście kabel koncentryczny , złączki ; F;. Wszystko możesz znalezć na Allegro , lub w sklepie z osprzętem satelitarnym.
 
Ostatnia edycja:

twec

New member
Czyli generalnie podobnie do tego, co myślałem.

Konwerter jest dosyć drogi. Czy to konieczność, czy można kupić coś tańszego?

I teraz pytanie... Czy proste mierniki sygnału (takie do 20 zł na Allegro) mi w czymś pomogą, czy tylko mnie zdenerwują?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czyli generalnie podobnie do tego, co myślałem.

Konwerter jest dosyć drogi. Czy to konieczność, czy można kupić coś tańszego?
Konwerter monoblock (czyli na 2 satelity - Astrę i Hotbirda), twin (czyli z dwoma niezależnymi wyjściami antenowymi - optymalny do recordera) kupisz za ok. 100 zł: Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

I teraz pytanie... Czy proste mierniki sygnału (takie do 20 zł na Allegro) mi w czymś pomogą, czy tylko mnie zdenerwują?
W niczym ci nie pomogą. Prosty miernik sygnału masz również wmontowany w recorder.
 

twec

New member
Okej, czyli mniej więcej mam jasność, jak sprawa wygląda i w tygodniu zamawiam sprzęt.

Macie jeszcze jakieś ostatnie wskazówki? Może co do samego ustawiania anteny?
 
Do góry