jakie kolumny za ok 3 tys

art2

New member
Witam wszystkich forumowiczów
Właśnie się zarejestrowałem i to mój pierwszy post.
Potrzebuję porady jaki zestaw głośników (na razie bez suba) za ok. 3 tys najlepiej wybrać do danona AVR-1910 i DVD-1740
Chciałbym, żeby zestaw brzmiał jak najlepiej przy muzyce (stereo i sacd) - klasyka rocka, muzyka poważna, smooth jazz, oczywiście przy zachowaniu świadomości, że to zestaw KD.
Pokój ok 16mkw
Przymierzam się do dali concept 6, może kef c5 albo nowa seria wharfedale diamond 10.6.
Mieszkam w poł-wsch. Polsce i nie mam możliwości odsłuchu na miejscu. Być może przy okazji jakiegoś wyjazdu mógłbym się gdzieś umówić na odsłuch, ale łatwiej być już ukierunkowanym, bo wiadomo - nie wszędzie wszystko mają.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
a jakie sa w odsluchu ?! do czego byly podlaczone ?! jaki material na nich odsluchiwales ?! do czego bys je porownal ?!
 

art2

New member
Dziękuję za sugestię, z tym że za te 3 tys. chcę kupić zestaw 5.0 i raczej wolałbym nie ryzykować w sumie mało znanej firmy, bo z głośnikami, które kupię pozostanę na dłuuugo.
 

ortax360

New member
Witam

Polecam EPOS M12.2

Rewelacyjne kolumny .

OJ nie doczytałem chodzi ci o komplet 5.1 . Nie lepiej zainwestowac w porzadne stereo a potem dokupic resztę ?


Pozdrawiam
 

lobo77

Member
mat74 napisał:
a jakie sa w odsluchu ?! do czego byly podlaczone ?! jaki material na nich odsluchiwales ?! do czego bys je porownal ?!
Przede wszystkim świetna średnica, wspaniała przestrzeń , rozdzielczość, szeroka scena, niesamowite złudzenie trójwymiarowosci. Kolumny są podłączone do wzmacniacza Jungson JA 88E rolę playera pełni Yamacha CD S2000. Co do materiału jaki na tym zestawie słyszałem (tego było niewiele) była to min. kapela Pearl Harbor na cd oraz, któraś z płyt Dead Can Dance na SACD.

art2 napisał:
Dziękuję za sugestię, z tym że za te 3 tys. chcę kupić zestaw 5.0 i raczej wolałbym nie ryzykować w sumie mało znanej firmy, bo z głośnikami, które kupię pozostanę na dłuuugo.
Jeżeli chodzi o Aurum Cantus to moim zdaniem niczego nie ryzykujesz w Polsce dostaniesz za niewielkie pieniądze np. same głośniki do tych kolumn.http://www.loudspeakershop.eu/advan...&keywords=aurum+cantus&button.x=10&button.y=8
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Forest89

Active member
Bez reklam
A co sądzicie o Wharfedale Diamond 9.5/9.1/9.cc w wersji bez suba w połączeniu z Yamahą RX-V765. Pokój około 20m2.
 

srekal34

New member
lobo77 napisał:
Jeżeli chodzi o Aurum Cantus to moim zdaniem niczego nie ryzykujesz w Polsce dostaniesz za niewielkie pieniądze np. same głośniki do tych kolumn.http://www.loudspeakershop.eu/advan...&keywords=aurum+cantus&button.x=10&button.y=8
Nawet jakby sam składał MRII to nie sądzę by się zmieścił w 3 tysiącach za parę a Ty mu proponujesz ściąganie z zagranicy gdzie kosztują 2 tysiące euro :|
Poza tym proponujesz mu baaaardzo ciężkie do napędzenia kolumny do budżetowego amplitunera? Bądźmy poważni, myślę że HK980 ledwo by im dał radę. Owszem, z odpowiednim wzmacniaczem jak za tą cenę zagrają świetnie, ale tu chyba nie o to chodzi.
Do autora: Proponowałbym Dali concept 6, ewentualnie KEF C7, jednak z wyraźnym wskazaniem na Dali...
 

art2

New member
a może faktycznie zacząć od stereo

ortax360 napisał:
Witam

Polecam EPOS M12.2

Rewelacyjne kolumny .

OJ nie doczytałem chodzi ci o komplet 5.1 . Nie lepiej zainwestowac w porzadne stereo a potem dokupic resztę ?


Pozdrawiam


Witam wszystkich ponownie
Byłem zmuszony porzucić na jakiś czas projekt zakupu zestawu, ale własnie wracam do tematu i zaczynam coraz przychylniej podchodzić do pomysłu, żeby kolumny skompletować partiami. Pojawiły mi się mozliwości, że da się to wydolić finansowo.
Chciałbym się wobec tego poradzić od czego zacząć na fronty - porządne stereo - jak pisze ortax360.
Czy planowany denon avr-1910 poradzi sobie z tymi eposami, bo czytałem gdzieś, że trzeba je rozbujać, czy może macie jakieś inne propozycje?
Dla porządku przypomnę, że w grę wchodzi kwota ok. 3tys.
 

Mumin6666

New member
art2 napisał:
Czy planowany denon avr-1910 poradzi sobie z tymi eposami, bo czytałem gdzieś, że trzeba je rozbujać, czy może macie jakieś inne propozycje?
Dla porządku przypomnę, że w grę wchodzi kwota ok. 3tys.

Czy tego Denona juz masz?Czy musi byc Denon?
Moze przekonstruowac ten system.Kupienie amplitunera dobrej klasy pozwoli rozwazyc wieksza ilosc kolumn ktore moznaby kupic.
Jesli ma to byc tzw amplituner popularny,to moze Onkyo,HK,Pioneer?A jesli nie,to popatrz na Rotela,Arcama,NADa.Te sprzety to juz nieco wyzsza polka ale zapewnia lepszy dzwiek kolumnom.Lepiej je wysteruja.
Co do kolumn,osobiscie rozejrzalbym sie w kierunku JMLaba,Infinity,ewentualnie Mission,ewentualnie KEF.
B&W - probowales?
 

art2

New member
Mumin6666 napisał:
Czy tego Denona juz masz?Czy musi byc Denon?
Moze przekonstruowac ten system.Kupienie amplitunera dobrej klasy pozwoli rozwazyc wieksza ilosc kolumn ktore moznaby kupic.

Denona zamówiłem, jeszcze go nie mam. Wybór tego ampli wynikał z faktu posiadania skalera obrazu, dobrych opinii o dźwięku, a przede wszystkim z możliwości zakupu na raty (30x0%) w przyzwoitej cenie. Nie dysponuję gotówką, aby kupić od razu wszystkie elementy zestawu, a oczekiwanie z ampli na kolumny lub odwrotnie jak się coś uskłada mija się z celem, wolę jak napisałem skompletować pozostałe kolumny do kina.
Zdaję sobie sprawę, że ten denon to nie najwyższa półka audio, ale chodzi o kompromis sprzętu do KD i muzyki
 

lobo77

Member
Do kina, Denon, to bardzo dobry wybór. Mają rację ci, którzy polecają tobie zakup najpierw frontów , a pózniej resztę kolumn, znacznie lepiej na tym wyjdziesz niż gdybyś opędził się zestawm 5.1, albo nie daj boże 7.1 za 3tyś.
 
Do góry