Jakie kolumny stereo do ONKYO TX-NR609

mario1965

New member
RF II to wyższy model (od nowych RF) produkowany od 2010r. RF poprzednik RF II - nie słuchałem ale pewnie gra troche gorzej od RFII.

W tej kwocie dasz rade kupić nawet RFII ale przody + central - co może być dobrym wyjściem.
Jednakże Onkyo 609 nie wyciśnie z nich nawet połowy potencjału pod względem jakości brzmienia. Za to dynamika będzie ok.


To jakie kolumny wycisną więcej z uwagi na jakość brzmienia i dynamikę ? :?:
 

lobos

New member
Bez reklam
Z Onkyo Klipsch zgrywa się fajnie.
Za 4000zł masz nawet 5.0 z nowej serii Reference.
R-26F+R-25C+R-15M. Jak ma być samo stereo to za 4k masz Klipsch RF-82II i jeszcze na kable powinno zostać ;-)
Twój Onkyo zagra z nimi elegancko, bo one mają wysoką skuteczność i nie potrzebują mega mocy tylko tak jak wspomniał rafa@rafa nie wyciśnie z nich pełni możliwości.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To jakie kolumny wycisną więcej z uwagi na jakość brzmienia i dynamikę ? :?:

To nie kolumny mają "wycisnąć" z elektroniki, tylko elektronika z kolumn:) Koledze chodzi o to, że żaden amplituner nie zagra tak dobrze w stereo jak osobny wzmacniacz czy przedwzmacniacz + końcówka mocy. Na amplitunerze KD będzie to grało i nawet możliwie fajnie, ale dopiero jak się podpina porządny wzmak do widać co kolumny potrafią. Amplitunery KD są do dźwięku wielokanałowego, a stereo to tylko dodatek.
 

mario1965

New member
Czyli najlepszym rozwiązaniem według was do mojego amplitunera byłyby kolumny klipsch R-26F z przednim br , ponieważ starsze modele RF miały br z tyłu kolumn .Chciałbym na początek zmienić przody a potem dokupić tyły bo trochę przeliczyłem się z kasą i z 4tys. zrobiło się ok. 3,chyba że może coś używanego kupić ?
 

lobos

New member
Bez reklam
Sorry, piszę z telefonu i czasem coś wskoczy z słownika ;-)
Oczywiście miałem na myśli 609.
Co do JBL to podobno lepsza seria nowe Studio 2. W Twoim przypadku JBL 280 byłyby odpowiednie.
 

mario1965

New member
To które twoim zdaniem byłyby lepsze Klipsch R-26f czy JBL 280 Kolumny muszę dosunąć praktycznie do końca ściany (zostanie może 5 cm.)aby zajmowały jak najmniej miejsca.
 

lobos

New member
Bez reklam
No to odpowiedź nasuwa się sama ;-)
Bierz R-26F! :)
Ja też planuje zakup nowych Klipsch a przedni BR jest bardzo na plus. Też nie mam możliwości odsunąć od ściany.
 

mario1965

New member
Różnica między studio 280 a klipsch r-26f jest taka że jbl mają dodatkowy głośnik średniotonowy poza tym pasmo przenoszenia: 40 Hz – 22 kHz
efektywność: 89 dB ,a klipsch - pasmo przenoszenia: 38-24000 ,efektywność na poziomie 97 dB
 

lobos

New member
Bez reklam
Skoro chodzą Ci po głowie te dwa konkretne modele to nie pozostaje nic innego jak tylko wybrać się gdzieś i posłuchać obu na Onkyo.
Będziesz miał pewność co do właściwego wyboru.
Nie sugeruj się cyferkami na papierze. Efektywność, pasmo przenoszenia...
Ucho wszystko zweryfikuje ;-)
 
Do góry