Jakie kolumny i wzmacniacz do 2000zł

daami666

New member
Pisałem już smsa do gościa o tego denona pma 710, odpisał że nie interesuje go kup teraz, tylko licytacja.

To jak z tym Marantz PM 6004. Będzie dobry do tych kolumn?
I czym się różni np. od Denona czy Pioneera?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pomysł z magnatami jest dobry na dodatek kolumny mają wysoką skuteczność łatwo będzie je napędzić ,Tanoy M4 nie nadaje się kompletnie do głośnego grania

Ze wzmacniaczy Harman byłby niezły -ma dobry bas i dynamikę
HARMAN KARDON HK 980 GWAR HK980 WZMACNIACZ STEREO (3582785789) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Z używek niezłą propozycja to Arcam Wzmacniacz ARCAM A18 pilot karton (3589572083) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jest jeszcze jedna opcja " mocowo" najlepsza kupno przedwzmacniacza +końcówki mocy ,coś takiego ROTEL RB-960 BX + RC-960 BX (3601208846) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

daami666

New member
Zestaw już został zakupiony. Teraz czekam na kuriera.

Reasumując za kolumny, wzmacniacz i 2x po 5 metrów kabla zapłaciłem 3050zł, więc temat nagłówka można zmienić na 3 tysiące ;)
 

daami666

New member
Witam ponownie

Właśnie podłączyłem cały sprzęt ;)

Wszystko działa, gra super.

Na wstępie zaniepokoiła mnie tylko jedna rzecz, jak dałem na full mocy to wzmacniacz się wyłączył. Może coś nie tak podłączyłem?
W kolumnach banany wpiąłem we wtyki z napisem low, a we wzmacniaczu pod speakers A, oczywiście plusy do plusów, minusy do minusów. Do tego laptop pod aux. Jaki mógł być tego powód?
 

daami666

New member
W sumie przy 3/4 głośności strop pod nogami już drgał :)
A wtedy kiedy się wyłączył, to w laptopie i wzmacniaczu ustawiłem bass i volume na full (musiałem przetestować:p). Aż tak głośno muzyki nie słucham więc nie będzie to problem. ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko uważaj z tą głośnością. Jeśli słuchasz z tak dużą głośnością i masz włączoną funkcję Loudness we wzmacniaczu i do tego podbijasz wysokie bądź niskie tony w laptopie to możesz spalić głośnik w kolumnie. Nie jest specem od spraw technicznych, ale wzmacniacz mógł się wyłączyć bo włączyło się zabezpieczenie. Może być to związane z przebiegiem impedancji kolumn. Generalnie unikaj tak dużych głośności.
 
Do góry