Jakie kolumny/głośniki do Denon X1000/Yamaha RX-V575? Jamo, Stx?

Szkaradnik

New member
Witam, założyłem temat w sąsiednim dziale i już (prawie) wszystko wiem odnośnie amplitunera. Ciągle jednak nie mogę się zdecydować który z tych. A może coś jeszcze innego?

Pytanie teraz jakie do tego głośniki wziąć?
Budżet niestety nie za duży, ale i pokój dość mały a do tego niestandardowo - ampli na biurku, kolumny blisko mnie.
Tylko teraz jakie - czytałem ostatnio dobrą recenzję kolumn polskiej marki STX, znowu w necie jest sporo skrajnych opinii - co o nich myślicie? Niestety nie mam możliwości ich posłuchania w Lublinie. :<
Bezpieczniej chyba by było Jamo S606/608 czy Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP SET Może być też coś zupełnie innego, proszę o propozycje. Może być 2.0, może być 5.0, sub ew dokopie później.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może podaj metraż twojego pokoju , jakiej muzyki słuchasz? Na tej podstawie już prędzej można zawęzić obszar poszukiwań do 2 ,3 modeli kolumn.Z tego co widzę to na kolumny chcesz wydać do 2000 zł , w tej kwocie lepiej zainwestować jak już w same fronty a później dokupić resztę , Jamo i Obsidian które wymieniłeś nieźle się spiszą w kinie domowym ale w muzyce już będzie gorzej , możesz troszkę dołożyć i będziesz miał muzykalniejsze JBL Loft (również 5.0) ale tam też pewnie szału jakiegoś nie będzie, właśnie nie napisałeś do czego będziesz użytkował sprzęt czy to będą filmy czy może muzyka albo konsola?
 

Szkaradnik

New member
Dzięki za zainteresowanie, spieszę z odpowiedzą. Pokój ma max 17metrów, zestaw będzie służył głównie do filmów i gier. Do muzyki mam oddzielne stereo ale na tym też czasem chciałbym posłuchać muzyki. A jakiej, w zasadzie prawie wszystko rock jazz blues trochę klasycznej. W zasadzie wszystko oprócz rapu i elektroniki. Ampli będzie podpięte pod PC i PS3 w przyszłości może PS4.
Te niepozorne JBLki zagrają lepiej niż to co wymieniłem?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do 17m2 lepsze będą JBL Lofty. Jamo 606 czy 608 potrzebują dużo przestrzeni bo w przeciwnym przypadku dudnią. Najlepiej dołóż od razu i kup zestaw JBL Loft 5.1. Sub daje dużo frajdy podczas filmów i gier. Co do cen to napisz do blackninja zrobi Ci dobrą ofertę na cały zestaw z amplitunerem.
 

Szkaradnik

New member
Okej, zaraz napiszę.
Może faktycznie te JBL będą ciekawsze. ;) Ale rozumiem jak przeniosę się do pokoju 25m2 to dalej będą dawać radę? Zmierzyłem dokładnie mój pokój, ma 20m a w perspektywie przeniesienie właśnie do 25m. Ah, przypomniało mi się jeszcze jedno, mam na stanie w domu głośniki JBL E20, mogę je jakoś wykorzystać? I co z tymi kolumnami STX?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
STX nie słyszałem więc się nie wypowiem. Opinie mają nawet niezłe. E20 możesz dać na tył. To może kup Sobie lepsze fronty np. JBL Studio 180/190 + centralny Studio 120c, a E20 daj na tył. Na 20m2 studio 180 wystarczą, ale na 25m2 lepsze by były Studio 190.
 

Szkaradnik

New member
Tak chyba będzie najlepiej, bo jak kupię zestaw 5.0 to E20 się po prostu zmarnują leżąc w piwnicy. Bawić w sprzedaż mi się nie chce, wyrzuciłem kartony i paragon więc sporo na pewno straciły na wartości.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej by było mieć wszystkie kolumny z tej samej serii. Będzie spójne brzmienie. Jednaj jeśli budżet na to nie pozwala to na razie je zostaw w jak dozbierasz kasy to kupisz do kompletu, a te sprzedaż.
 

Łukaszb79

New member
weź pod uwagę jeszcze TAGA Tav 606v3 5.0 lub 5.1
stosunek jakości do ceny jest według mnie b.dobry sam jestem posiadaczem tych kolumn w wersji 5.0 bez suba, mam salon 25m2 z otwartą kuchnią i jak dla mnie jest super, w KD rewelacja jestem zadowolony, samo stereo też jest OK, wprawdzie amplituner av w stereo nie zagra za dobrze, ale jak zależy Tobie na KD to będziesz zadowolony, ja obecnie będę podpinał fronty pod wzmacniacz a kablem 2RCA łączył ampli ze wzmacniaczem w celu poprawy stereo, miałem podpięte same fronty pod wzmacniacz i stereo dla mnie było OK dlatego teraz pomodzę trochę.
Wybór do Ciebie należy według mnie w tym przedziale cenowym do 2 tyś Taga jest idealnym wyborem ale to jest moje zdanie.
 
Do góry