Jakie kolumny do Yamahy RX-v467

Kurioki

New member
Tannoye 632; mam je od czasu, kiedy były nowością, tj. od kilkunastu lat.
Tak z ciekawości, ile zapłaciłeś za 567?

aha no ja to jestem juz chyba zdecydowany na taga 606 ludzie ktorzy je maja mówia ze dobrze graja a i z wygladu mi sie podobaja..
a za 567 dałem 1240pln, wczoraj kupiłem, juz taniej nie znalazłem w całej Polsce ;)
nie napisałes czy masz ta instrukcje w pl?
 

Kurioki

New member
a duzo stron tego jest? moze dalo by rade jakos to przeslac ;) nie wiem zeskanowac czy odbic na ksero i poczta wyslac :mrgreen: mozemy sie jakos dogadac, zwroce ewentualne koszty a i na kufel sie cos znajdzie :eek:k: no chyba ze ta instrukcja ma ze 100 stron to chyba nie ma sensu
 

rbx

New member
Ok. 90 stron drobnym drukiem. Za 567 zapłaciłem 1299 z polską dokumentacją i 3-letnią gwarancją - osobiście nie zdecydowałbym się na zakup fabrycznie nowego sprzętu bez gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

Kurioki

New member
nie no gwarancje normalnie dostałem na 3 lata tylko tej instrukcji nie ma.. qrde musze zadzwonic jutro do nich i sie zapytac jeszcze raz o ta instrukcje..
 

rbx

New member
Dokumentacja PL nie pochodzi z Yamahy, ale od polskiego dystrybutora - Audio Klanu, o czym świadczą napisy w stopkach umieszczone na każdej stronie. Jeżeli sprzęt nie pochodzi z oficjalnej dystrybucji (widać to od razu po informacyjnych nalepkach na kartonie) o dokumentacji polskiej można zapomnieć; nieciekawie prezentuje się wtedy także sprawa gwarancji, ale to okazuje się dopiero, kiedy zaczynają się kłopoty .
 

Kurioki

New member
dzisiaj przyszły wreszcie kolumny :) mam jeszcze jedno pytanie, czy ktos moze polecic jakies w miare kable w granicach 10pln za metr, zdaje sobie sprawe ze szału pewnie nie bedzie, ale cos musze kupic :)
 

cezaran

New member
Głośniki do Yamaha 467

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat zarówno dot. głośników jak i kabli, bo mam prawie identyczny problem co kolega :)

Jedyna różnica to to, że mam pokój 30 m2 (5x6m) i nie mam pojęcia jakie głośniki będą odpowiednie. Rozważam też te TAGA 606 oraz Yamaha NS-50F + NS-P60. A może polecacie coś innego w podobnej cenie lub też coś odradzacie stanowczo?

Z góry dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej cenie to zapytaj Blackninja o kable on je konfekcjonuje więc ma pojęcie.

cezaran - ale do jakiej kwoty I jakie masz dokładnie warunki ?
 

cezaran

New member
@kiki
Po poszukiwaniach i analizach doszedłem do wniosku, że chcę kupić Yamahę RX-v467 + jakieś głośniki i tutaj pojawia się niewiadoma. Na całość chciałbym wydać do ok. 2000 zł. Jako, że amplituner można kupić już od ok. 1100 zł chciałem, żeby głośniki nie kosztowały więcej niż 1000 zł, ale jeżeli np. są jakieś super (dużo lepsze) głośniki, które kosztują np. 1200 zł to też wchodzą w grę.
Na głośnikach nie znam się zupełnie, a co do jakości grania to nie jestem audiofilem i nie zależy mi na idealnym dźwięku. Średnia klasa powinna wystarczyć. Ważne jest to, żeby głośniki współpracowały z amplitunerem (impedancje itp.) i żeby w pokoju 30 m2 "dały radę" normalnie podawać dźwięk - bez żadnego przesadzania z głośnością :)
Pewnym ułatwieniem byłoby, gdyby można było cały sprzęt kupić w zestawie, bo wtedy powinno być też trochę taniej, ale nie jest to warunek konieczny.
 

Kurioki

New member
W zestawie to mozesz sobie kupic yamahe rx-v367 ew. starszy model 365 + dvd636 jak dobrze pamietam + kolumny onyx100 lub onyx200. taki zestaw u mnie w Lodzi tzn ta starsza yamaha 365+dvd+onyx100 kosztuje 1650pln.. ja osobiscie zrezygnowalem z dvd na rzecz lepszego ampli i troche lepszych kolumn z tym ze cena tez byla troche wyzsza, bo w sumie wynioslo mnie to 2100. ja mam yamaha v567 + kolumny taga606.. ogólnie za ta cene to masz do wyboru onyx200, taga606 z subem mozna wyrwac za 1100pln, jamo426, jakies kody tez sie znajda. do 1000 to cos z tego bedziesz chyba musial wybrac.. ja szukalem troche czasu i nic lepszego chyba nie ma.. ja dzisiaj kupilem kabel, wiec do soboty powinienem podlaczyc kolumny to moge ci napisac jak wedlug mnie graja
 

cezaran

New member
Jeżeli chodzi o zestaw z odtwarzaczem DVD to raczej wolałbym tego uniknąć, bo chcę do tego dokupić odtwarzacz LG, który odtwarza prawie wszystko (prócz VCD), a te DVD z zestawów już niekoniecznie.

Amplitunera też długo szukałem i ciężko się było zdecydować, więc przystałem już na 467, żeby mieć chociaż jedną niewiadomą z głowy :)

Co do Onyxów to słyszałem/czytałem sporo o tym, że ich ... odradzają :) Wydaje mi się, że na polu walki zostały:

- Taga 606
- Jamo 426
- Yamaha NS-50 + NS-P60

Teraz tylko pytanie czy dadzą radę w dość dużym pomieszczeniu, czy będą współpracować z tym ampli i które z nich będą najlepsze zarówno dźwiękowo jak i w stosunku jakość/cena.

@Kurioki
Daj znać jak Ci gra ten sprzęt to będzie też jakaś wskazówka przed kupnem. Swoją drogą jakie kable kupiłeś?
 

Kurioki

New member
jesli chodzi o głosniki to najlepiej jak bys mial mozliwosc samemu odsluchac w sklepie, tutaj to kazdy bedzie ci doradzał co innego.. jak czytałem rózne fora w necie to ci co kupili tagi chwalą tagi, ci co kupili jamo chwala jamo itd. ja tez mialem problem z glosnikami, wiec kupilem te ktore mi sie najbardziej podobały ;) jutro podlacze i wtedy sie okaze czy wybór byl trafny, z tym ze ja mam pokoj 2 razy mniejszy :)
jesli chodzi o kabel to kupilem 2x2.5mm2 na przód i 2x1.5mm2 na tył w sklepie, w ktorym kupowałem ampli po 9pln i 5pln za metr, miedź, beztlenowe, koles powiedzial,ze lepsze nie potrzebne bo i tak na takim sprzecie nie uslysze roznicy
 

cezaran

New member
Najgorsze jest to, że mi słoń na ucho nadepną w związku z czym większość sprzętów w normalnych (odsłuchowych) warunkach dla mnie jest identyczne, a nawet jeżeli nie to wszelkie różnice nie wpływają na odczucia :) Problemy się zaczynają jak okaże się, że jakieś głośniki X są beznadziejne przy niższych tonach, bo zaczynają trzeszczeć, a tego tak łatwo się na odsłuchu nie wyłapie. Poza tym większość osób szuka sprzętu do pomieszczeń < 20 m2 przez co wszelkie info na forach są nie do końca pewne.

Tak, więc głównie rozchodzi się o ogólne zdanie nt. konkretnych firm/marek, żeby nie wpakować się na minę. :)
 

Ksuu

New member
Yamaha rx-v367/ ns-50 + nsp-60

Witam,
Chciałbym się podpiąć do tego tematu ;)
Co sądzicie o zestawie
YAMAHA RX-V367 / NS-50 + NSP-60 i do tego SUB YST-SW 030

Byłbym wdzięczny o każdą informację
 

Kurioki

New member
nareszcie udalo mi sie podlaczyc kolumny i troche pogrzebac przy ampli.. jesli chodzi o moje wrazenia to pozytywnie ale nie do konca tzn. dzwiek z kolumn leci ładny,czysty z tym, ze ja nie kupilem w zestawie subufera i troche brakuje jednak tego basu.. przy filmach jeszcze jako tako ale bez szału, sluchajac muzyki czegos jednak brakuje muzyka leci taka nijaka.. sprobuje jeszcze jak sie da poustawiac cos przy ampli, mam nadzieje ze bedzie troche lepiej, subufer planuje na przyszly rok
 

Kurioki

New member
Witam,
Chciałbym się podpiąć do tego tematu ;)
Co sądzicie o zestawie
YAMAHA RX-V367 / NS-50 + NSP-60 i do tego SUB YST-SW 030

Byłbym wdzięczny o każdą informację


yamaha v367 to najsłabszy ampli ztej serii z tego co sie orientuje to sa jakies z nim problemy jesli chodzi o HD, kolumn yamahy nie sluchalem.. osobiscie wolałbym lepszy amplituner a tansze kolumny
 
Do góry