Jakie kolumny do YAMAHA RX-V663 ?

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kolumn z przednim tez nie powinno się dosuwać do samej ściany. Infinity graja bardziej środkiem, jamo to basik i sopran.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
mam dokładnie taki sam problem i tez poszukuje czegos do takiej yamahy.

Moze napisze, co preferuje:
kolor-najlepiej jasny(buk)
bassreflex-koniecznie z przodu

słucham bardziej muzyki ale kino tez(70/30%)

Obecnie mam B&W DM602, ale dzwięk jest bardziej pudełkowaty(chodzi o basy). Kolumny stoja jakieś 10-15cm od sciany, układ pokoju(i rozmieszczenie głosników, kanapy itp) Prawie identyczny jak u porter_1983.
Po przeczytaniu dziesiątków postów na ten temat jestem w punkcie wyjscia, czyli nie wiem co kupić.
Oczywiscie najpierw chce zawezic zakres poszukiwań a później gdzieś tego posłuchać.
Muzyke jaka preferuję, to : Queen, AC/DC, van gelis, Wagner, Bethoven, troche Jazzu, troche cos w stylu Rebeca Pidgeon czyli taki misz-masz.

Gdyby nie ograniczenie cenowe do 3tys.zł to nie byłoby problemu.
A moze wystarczy dokupic suba np. JBL E150P?
 

gusiu

New member
nie wiem ale lepiej do takiego pokoju wstawic podstawki np monitor audio a wofer o ile jeszcze znajdziesz to koda sw 1000 ok 500 zl. Kolumny podlogowe w tym pomieszczeniu nie spelnia swoich oczekiwan .Od kilku lat mam 7 yamahy i testowalem ja w kilku pomieszczeniach z tanoyami podlogowymi w salonie ok ale w sypialni bas porazka, nastepnie podlaczylem podstawki mision i calkie inny dzwiek.No i nie zapomnij o kabelkach bo to innm widac umyka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Gdyby nie ograniczenie cenowe do 3tys.zł to nie byłoby problemu.
A moze wystarczy dokupic suba np. JBL E150P?
Możesz kupić suba ale najlepiej jak będzie w obudowie zamkniętej.
Monitor Audio BRW10
Infinity SW10
 

SławekSS

New member
Bez reklam
blackninja, te 3tys. to jestem wstanie zapłacić, za fronty(dobre fronty). Na suba nie mam wiecej niz 1tys.zł.

Zainteresował mnie ten beta SW10(zarówno wymiary jak i kolor[buk]). Jak to gra w porównaniu do jbl e150? No i jak to zagra w kinie domowym?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
SW10 zostały tylko w wiśni, chyba , że komuś się zakisił na sklepie.
Na twoim miejscu najpierw zakup BRW10 do głośników, które już masz i jak efekt nie będzie zadowalający to wtedy wymiana frontów na BR5.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
ok, ale jak to gra(sw10) wzgledem e150p. Teoretycznie parametry sa prawie identyczne, ale to nie one decydują.

Pytałem juz gdzieś o to, ale powiedzmy nie otrzymałem odpowiedzi.
Co z taka Yamahą "zgrywa" sie, abstrahując od kwestii pomieszczenia, preferencji słuchowych itp.
Sprzedając tego typu sprzęt nie wierze, ze nie słuchałeś wielu opcji(chociażby razem z klientem :) ), więc pewnie zauważyłeś, że jakies kolumny za cholere nie chcą grać z Yamaha, a inne lepiej lub gorzej.
 

sempik

New member
SW10 w buku widziałem jeszcze zakiszone na wystawie w jednym Saturnie w Wawie. W Blue City konkretnie. Można urwać też coś z ceny, bo ekspozycja.
 
Do góry