Jakie kolumny do YAMAHA RX-V663 ?

armi

New member
Bez reklam
jakie proporcje kino/muzyka ?
jaka muzyka ?
chcesz głośniki duże czy małe ?
czy preferujesz jakiś kolor ?
 

porter_1983

New member
muzyka to bedzie głównie radio
kino głównie dvd+sat+bd
głośniki raczej male bo pokoj maly 3,3x4,5 w dodatku tramwaj :-(
 

Attachments

  • bez tytułu.JPG
    bez tytułu.JPG
    18,4 KB · Wyś: 106

armi

New member
Bez reklam
kiki zaproponował Ci na początek zestaw 2.1 do późniejszej rozbudowy

to już lepiej kup sobie jamo s606 hcs + jamo sub300

kasa ta sama co ta yamaha a jakość o niebo lepsza
 

porter_1983

New member
Próbuje rozstawić wirtualnie te jamo i wyszło mi coś takiego:

Projekt nr 1:

jamosb1.jpg



Projekt nr 2:

jamo2na7.jpg



Jedynka raczej będzie lepszym rozwiązaniem? prawda ? A i jeszcze jedno bo w tej Yamaha 663 jest ten specjalny mikrofon w zestawie który wystraja całość pomieszczenia czy jakoś tak J. Można sobie z jego pomocą wystroić np. 2 sceny jedna na kanapie do filmów i ps3 a 2 ga przy biurku ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armi

New member
Bez reklam
pamiętaj tylko że jamo mają głośniki po bokach i muszą mieć w związku z tym trochę wolnej przestrzeni po jednej stronie, tak samo z tyłu
 

zbyszko74

New member
Cóż ja powiem tak:

1. Mam Jamo S606 HCS3 (bez suba aktualnie)
2. Mam YAMAHE RX-V663
3. Kable CORDIAL na przód 2x2,5 na tył CORDIAL 2x1,5
4. Powierzchnia pomieszczenia około 25 m2 w prostokacie 4,5 x 5,5 na ścianie naprzeciwko frontó małe skosy.

Gra to świetnie jak na moje nie audiofilskie ucho. Dla malkontentów co uważają że te Jamo nie mają basu to proponuje wysłuchać z sountracka do filmu Batman Mroczny Rycerz utworu o tytule: Why So Serious (pierwszy track) od około 4 minuty do około 6 mnie przygniotło to ciśnienie :). Jak zagrają zależy od tego jak bardzo realizator się przyłożył i czy to co jest na nośniku nagrane miało docelowo trafić do sprzętu popularnego czy też HI-FI.

@porter_1983 jak Tobie nie będzie przeszkadzać politura pianina w wykończeniu, bass reflex z tyłu, niskotonowiec z boku (muszą one stać odsunięte od ściany około 50 cm) to w cenie do 2000,00 z subem to moim skromnym zdaniem nie znajdziesz ciekawszej propozycji :)

PS. @porter_1983 w czym zrobiłeś wizualizację pomieszczenia.

Pozdrawiam.
 

porter_1983

New member
no wiem ;-) wiem zostawie im troche miejsca ;-) zeby mialy czym oddychac ;-)

rozumiem ze do tych wejsci MULTI CH INPUT moge podpiać karte muzyczna sb live 5.1 z komputera ?


a wizualizacje robilem demkiem programu PRO100 całkiem fajny ;-)
 
Ostatnia edycja:

porter_1983

New member
Dzis obczailem ceny na allegro ;-) i jeden pan zaproponował mi :

Infinity Primus II Pack z yamaha 663 za 3999zl mowiac ze te głośniki bedą lepszym wyborem względem jamo :-/ ? co o tym myślicie ? zagraja lepiej ? czy to niebardzo ? cena na allegro tych infinity jest wyższa od jamo ale cena to nie wszystko :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pamiętaj, że Infinity są mniejsze od Jamo i występują tylko w kolorze bukowym. Cena 3999 jak na allegro to wysoka.
 

porter_1983

New member
no wiem że są mniejsze ale maja też zalatę basreflex z przodu dzieki czemu moge je dosunać do samej ściany, Jamo są głębsze i muszą być odsunięte od ściany a przy moich parametrach pokoju chyba lepiej wypada wziąsć Infinty tylko ciekawi mnie które daja lepszy dzwięk Jamo ma szersze pasmo :-/
 
Do góry