Jakie kolumny do pokoju 16 mkw.

VenomusPL

New member
Zamierzam złożyć system 7.1 w pokoju o wielkości 16 metrów kwadratowych. Nie wiem jakie do tego wybrać kolumny JBL ES. Zastanawiam się nad ES80 na przody, ES 25C jako central i tylna, ES 20 jako tyły i boczna oraz ES150 jako sub. Czy to będzie odpowiednia konfiguracja pod względem mocy?

Do zasilania tego zestawu myślę nad jakimś Harman Kardon'em, chyba nowy AVR 255 będzie wystarczający?
 

VenomusPL

New member
Problem w tym że nie mam jak ich powiesić. Nawet nie znalazłem słupków pod te kolumny. ES10 zamiast ES20? A 20-tki za mocne czy jak?
 

Sidi Driss

New member
A czy ktoś z Was testował może es10 vs. es20? Zastanawiam się właśnie nad wyborem. Es10 są zgrabniejsze i łatwiej je umieścić z tyłu, ale to ponad cal mniejszy głośnik i brak możliwości zmiany ustawienia kolumny. Może jednak lepszy byłby uchwyt (możliwość regulacji nachylenia etc.) i es20? Pokój ma 18 m2.
 

VenomusPL

New member
Ja akurat jestem zmuszony wybrać ES20 ponieważ tylne głośniki będą 2m za kanapą i nie mam tam żadnych półek ani wolnej ściany (okna i balkon). Dlatego jedyna możliwość w moim przypadku to kupić słupki pod ES20, tylko że nigdzie ich nie mogę znaleźć. Może ktoś się orientuje gdzie można je dostać i w jakiej cenie?

P.S Istnieje seria ES w kolorze srebrnym? Kiedyś czytałem że były takie sprzedawane, nie wiem jak jest dziś. W ogóle nie podoba mi się ten czarny już nie mówiąc o pozostałych odcieniach.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Była swego czasu sprzedawana promocyjnie seria Silver 5.1. Dotyczyło to zestawu Northridge Movie. Jednak niemało osób, chcąc później rozbudować system do 7.1 klęło, na czym świat stoi, bo osobno nie mogły dokupić głośników w takim kolorze. Jak na razie nie słyszałem, aby ES były w tym kolorze. Może z czasem?

ArtS :)
 

VenomusPL

New member
A co ze słupkami pod ES 20? W ogóle jest coś takiego w sprzedaży? Bo nie uśmiecha mi się samemu robić na zamówienie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wiem, czy są dedykowane dla serii ES, ale ogólnie znajdziesz podstawki po głośniki w porównywarkach cen lub w Google.

ArtS :)
 

Guliwerr

New member
jakie kolumny do Technicsa

Witam na forum. Długo zbierałem się, aby napisać. Ale w końcu stanąłem przed dylematem jakie kololumnienki zagrałyby najlepiej z moim poczciwym, wiekowym Technicsem. Jest to ampli SA-DX 950 czyli już na Mos-fetach. Mój pokój to 20m kw. Czytałem wiele na forum i jestem w kropce. A jeszcze zapomniałem dodać że nastawiam się na słuchanie w stereo i to głównie muzyki, KD na drugim miejscu. Muzyka różna od poważnej po techno. Brałem pod uwagę następujące modele

Jamo S606 - podobają mi się wizualnie ale boję się tego basu z boku
Jamo E750
JBL E60 lub 80 ich jeszcze wogóle nie słyszałem, ale czytałem dobre opinie.
Dali Concept 6
Czekam na pomoc w doborze i ewentualne propozyce innych kolumn w podobnej cenie jak te powyżej, oraz krótką charakterystyke jeśli ktoś odsłuchiwał te kolumienki.
 
Do góry