Jakie kolumny do Onkyo tx sr607

mataman

New member
Bez reklam
Bierz ultralinka.

Edit: natchnelo mnie na zmianę głośników. Mój typ to WHARFEDALE DIAMOND 9.5, nadadzą się ?
 
Ostatnia edycja:

BurriToS

New member
Czy ktos potwierdzi mi informacje że Jamo i Onkyo - to nie zbyt udany duet. Podobno zdecydowanie lepiej zagrają np. Quadral Quintas 700 niż Jamo S606.
Jako uzasadnienie koleś podał mi że Onkyo dodaje do muzyki trochę ciepła, dlatego dobrze współgra z dynamicznymi kolumnami, a Quadral Quintas do takich należą.
 

marecki6

New member
Bez reklam
ciekawa teoria .... spokojnie mozesz brac onkyo ... ciekawe co pan powiedzialby na pioneera ktory jednak jest jeszcze "cieplejszy" .... jedz i posluchaj bo kazdy snuje swoje teorie odpowiadajace osobistym oczekiwaniom co do brzmienia
 

BurriToS

New member
no wlasnie mam ONKYO A-9155 i chce kupic jakies fajne glosniczki zeby daly rade bez subwoofera

myslisz ze Jamo S606 to dobra opcja ??
 

marecki6

New member
Bez reklam
no wlasnie mam ONKYO A-9155 i chce kupic jakies fajne glosniczki zeby daly rade bez subwoofera

myslisz ze Jamo S606 to dobra opcja ??


na pewno na poczatek wystarcza bez sub'a, ja poki co nie narzekam ... z czasem jak sie osluchasz zapewne bedziesz myslal o subie pod katem kina jednak trzeba przyznac ze s606 potrafia w kinie niezle zagrzmiec
 

as12345600

New member
Mam pytania do posiadaczy Onkyo TX-SR607.
1. Czy funkcje Audyssey Dynamic VolumeTM oraz Audyssey Dynamic EQTM działają w stereo?
2. Audyssey Dynamic EQTM czy to działa podobnie loudness (kontur) we wzmakach stereo ?? czyli podbicie basu i wysokich tonów wraz ze zmniejszaniem wzmocnienia??
3. Czy sygnał z HDMI jest w standby przekazywany do TV, często oglądam Cyfrę z tunera SAT bez włączonego amplitunera.
4. Czy ten amplituner ma wbudowany equalizer?
Pozdrawiam i prosze o podpowiedzi
 

prez8s

New member
Mam pytania do posiadaczy Onkyo TX-SR607.
1. Czy funkcje Audyssey Dynamic VolumeTM oraz Audyssey Dynamic EQTM działają w stereo?
2. Audyssey Dynamic EQTM czy to działa podobnie loudness (kontur) we wzmakach stereo ?? czyli podbicie basu i wysokich tonów wraz ze zmniejszaniem wzmocnienia??
3. Czy sygnał z HDMI jest w standby przekazywany do TV, często oglądam Cyfrę z tunera SAT bez włączonego amplitunera.
4. Czy ten amplituner ma wbudowany equalizer?
Pozdrawiam i prosze o podpowiedzi


Ad1. TAK
Ad2. TAK ale przy podgłaśnianiu kontur stopniowo maleje
Ad4. TAK, ale lepsze efekty od ręcznego strojenia daje automatyczna kalibracja Audyssey, uruchamiasz to raz i nie musisz sobie więcej głowy zawracać korektorem, dynamic eq włącza się automatycznie z audysseyem i sam się dostraja zależnie od głośności.
 
Ostatnia edycja:

as12345600

New member
Ad1. TAK
Ad2. TAK ale przy podgłaśnianiu kontur stopniowo maleje
Ad4. TAK, ale lepsze efekty od ręcznego strojenia daje automatyczna kalibracja Audyssey, uruchamiasz to raz i nie musisz sobie więcej głowy zawracać korektorem, dynamic eq włącza się automatycznie z audysseyem i sam się dostraja zależnie od głośności.

AD2 wiem kontur działa odwrotnie proporcjonalnie do wzmocnienia. We wzmakach stereo to był odczep w środku potencjometru.

Czy mógłbyś powiedziec coś odnośnie pytania 3.
Jeszcze jedna prośba coś więcej na temat tego Audysseya. Nosze się z zamiarem kupna amlitunera, wstępnie na celowniku jest Yamaha 765 i Onkyo 607. Informacje u źródła są najcenniejsze. :) Pozdrawiam
 
Do góry