Jakie kolumny do Onkyo tx sr607

Brun3R

New member
amplituner juz wybrałem ale mam problem z kolumnami po selekcji zostało kilka modeli oczywioscie nie jest to gorna polka cenowa chce kolumny do 1400 zł powiedzmy
wybrałem takie

zestaw_kolumn_5_0_wharfedale_vardus

taga_harmony_tav_606

quadral_quintas_5000

Kody odpadaja chyba bo jakos wizualnie mi nie lezą :)

moze macie inne propozycje jestem otwarty prosze o szybkie odpowiedzi bo zamierzm kupic w ciągu tygodnia
głowny cel sprzętu jako całości to kino domowe filmy hd dts i dd muzyka bardzo mały procent :)

pozdrawiam

Nikt nie pomoze choc troszke :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krisder

New member
Bez reklam
Gdy byś nie był ograniczony budżetem to polecił bym te, które widnieją w moim podpisie. Wybierając z tych powyższych to QQ 5000.
 

Brun3R

New member
Tez mysle o tych QQ jasne ze wolałbym te co Ty masz ale fiansowo juz i tak chyba przegiełem troszke .... zamiesciłem posta bo poprostu nie wiem któa opcja jest najtrafniejsza i nie mam w tym temacie rozeznania ani doswiadczenia .... jesli ktos jeszce wyrazi swoje opinie i rady bede wdzieczny mam kilka dni na decyzje .... pozdrawiam
 

krisder

New member
Bez reklam
Tez mysle o tych QQ jasne ze wolałbym te co Ty masz ale fiansowo juz i tak chyba przegiełem troszke .... zamiesciłem posta bo poprostu nie wiem któa opcja jest najtrafniejsza i nie mam w tym temacie rozeznania ani doswiadczenia .... jesli ktos jeszce wyrazi swoje opinie i rady bede wdzieczny mam kilka dni na decyzje .... pozdrawiam


Czasami warto się pokręcić po sklepikach, które z reguły omijamy szerokim łukiem. Mój zestaw 5.0 zakupiłem w takim właśnie sklepie za 1099 pln a więc znacznie poniżej zakładanego przez Ciebie budżetu.
 

Pierek

New member
Jak nie masz duzego pomieszczenia quadrale beda dobre choc jest to sprzet z najnizszej półki(oprócz VK ) amplituner bedzie się marnował .
 

Brun3R

New member
pomieszczenie to około 16 m2 nie wiem dokładnie generalnie taki sredni pokoj w blokowym budownictwie :)
pytanie mam dodatkowe jak podłącze optykiem karte dzwiekową z kompa do ampli to w sterach creative ustawiam DTS na wyjsciu optycznym wtedy podaje sygnal DTS ale pytanie czy ampli go dekoduje czy dostaje juz zdekodowany dodatkowo na ampli ustawiam sobie w trakcie odtwarzania tryb DTS ... czyz ja to dobrze sobie kombinuje :) ?
... no i w koncu moze kilka porad odnosnie ustawien i opcji waznych w 607 onkyo od tych co mają :)
 

mataman

New member
Bez reklam
Jak po optyku to poleci bistream który amp będzie sobie dekodowal. DTS na amplitunerze włączy się sam. Co do ustawien to jak jesteś zielony to zapusc automatyczna konfiguracje z mikrofonem.
 

LUPO78

Banned
tylko że 500 nie mogą stać przysunięte blisko ściany tyłem bo mają bass reflex z tyłu kolumny,a 5000 z mają przodu i to je tylko różni-zdecydowanie polecam 5000
 

HILUX

New member
Quadral 5000 słucham na 15m2 z Onkyo 607

z tanich kolumn są warte rozważenia - moim zdaniem za cenę ciut ponad 1000zł to bardzo fajne kolumny.
 

Brun3R

New member
Kupiłem te QQ 5000 i powiem wszystkim ze jestem zadowolony dzwiek jest czysty i wyraźny dobry basik jak na takie głosniki SUB do dokupienia ewentualnie i nad tym sie zastanawiam jesli chodzi o pomieszczenia w blokowiskach wielkosci mojego i ciut większe to ja bym je polecił uchem laika
Koncertu na nich nie zrobisz ale grają naprawde dobrze a z subem w kinie domowym bedą w tej cenie poprostu super
Takie pytanie ze tak powiem pomocnicze powiedzcie moi drodzy jaki Sub do nich kupic i do tego Onkyo i moze jaki kabelek do tego suba bo słyszałem ze to ma znaczenie ....
 

rhd

New member
Koncertu na nich nie zrobisz ale grają naprawde dobrze a z subem w kinie domowym bedą w tej cenie poprostu super
Takie pytanie ze tak powiem pomocnicze powiedzcie moi drodzy jaki Sub do nich kupic i do tego Onkyo i moze jaki kabelek do tego suba bo słyszałem ze to ma znaczenie ....

Tez mam te kolumny podpięte pod TX-SR507 i graja całkiem przyzwoicie, ale podepnę się do pytania jaki sub do nich kupić?? Pomieszczenie 17m2 muzyka kino 60/40
 

Brun3R

New member
Jamo 200 ma bardzo dobre opinie wszedzie chyba go zakupie mam pytanie o kable do niego jakim go podpiąć zeby było super :)
 
Do góry