Jakie kolumny do małego pokoju?

EverSin

New member
Witam wszystkich,

od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem amplitunera i kolumn 5.0,
Amplituner można powiedzieć że już wybrałem i będzie to Onkyo TX-SR 606 (80%) lub 506 (20%).
Problem mam niestety z wyborem kolumn.
Jak na razie ogranicza mnie wielkość pomieszczenia (10m2) oraz konieczność umieszczenia kolumn bezpośrednio przy ścianach.
Zestawik będzie używany 90% kino / 10% muzyka.

W sumie na zestaw amp+kolumny chciałem przeznaczyć około 3000zl.

Co do kolumn:
Jamo s 416/506/606 będą chyba trochę za duże i nie lubią stać przy ścianach :D
dlatego myślałem nad Tannoy Mencury F3, lub JBL SCS 178 nie wiem tylko czy zagrają dobrze z Onkyo
oraz czy nadają się do tak małego pomieszczenia.

Może macie jakieś inne pomysły?

Ever
 

EverSin

New member
Marcin_gps napisał:
10m2 i Ty się pchasz w kino?
dobre żarty :D

widzisz w tym jakiś problem? proszę przedstaw go, inaczej jeśli nie masz jakichś konstruktywnych wypowiedzi to nie zabieraj głosu.
W sumie nic mi do tego jak marnujesz swój czas, ale rób to tak żeby przy okazji nie marnować Mojego.
 

radzique

New member
Może macie jakieś inne pomysły?

Ja mam ;)

Możesz kupić ode mnie infinity primus HCS, myślę, że dokładnie czegoś takie potrzebujesz. U mnie dają rade na 16 m2 to na 10 będzie gitara.
Zestaw jest w kolorze czarnym i gra lepiej od scs 178 - sprawdzałem przed kupnem swoich.

Jakby co, ogłoszenie jest w odpowiednim dziale.
 

EverSin

New member
Zakupiłem już amplituner Onkyo 606, nad kolumnami się jeszcze zastanawiam i mam kilka pytań, mianowicie.

- Czy biorąc pod uwagę to iż za około 3 miesiące przeprowadzam się do własnego M, jest sens kupować "mały" zestaw jak JBL SCS 178?
Myślałem żeby teraz kupić ten a później dokupić jakieś pełnowymiarowe fronty, działały by razem jako zestaw 7.1, tylko nie wiem jakie by dobrze zagrały z tymi głośniczkami.
Macie jakieś typy odnośnie frontów pasujących do tych głośników?

- Może lepiej od razu kupić Jamo S 606, przecierpieć te 3 miesiące z nimi w małym pomieszczeniu a potem mieć spokój? zostało by wtedy dokupienie tylko SUB'a.
Pomieszczenie w którym docelowo ma grać cały zestaw będzie miało około 18m + aneks kuchenny.

Pozdrawiam,
Ever
 
Ostatnia edycja:
Do góry