Jakie kolumny do 13mkw pod marantz pm 7000

bielikk

New member
Bez reklam
Zakupiłem 2tygodnie temu Magnat 673 i jestem zadowolony.
róznice pomiedzy PM3

na plus dla magnata:
- bas lepiej kontrolowany mieciutki nie dudni a wylot jest jakies 15cm od tylnej sciany niewygrzane kolumny dlatego bedzie tylko lepiej.
- wyskoie tony aksamitne czyste i nie blaszane jak to było w paradigmach.
- srednica moze nie mega wyeksponowana ale scena i wokal jest naprawde dobrze słyszalny.

fajnie brzmi stopa w kawałkach jazzowych jak i muzyce rockowej.
Mysle ze gdybym miał lepiej zaaranzowany pokój pod kontem akustyki to kolumienki spokojnie mogły by konkurować z drozszymi a zapłacilem za nie niecałe 1300zł z przesyłka nowki.


SZKODA, ŻE NIE KUPIŁEŚ METASÓW, KTÓRE PROPONOWAŁEM - GRAJĄ DWIE KLASY WYŻEJ NIŻ TE MAGNATY.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nijak sie ma to rzeczywistej jakosci, ale faktycznie gra tutaj wybornie (jak na tworczosc YT i tego typu materialy)
 

thomason89

New member
Powiem Ci, ze jest to PIERWSZY tego typu filmik (a widzilem juz dziesiatki), ktory brzmi na prawde przyzwoicie. Jestem bardzo sceptyczny na podobne tworczości, gdzie ludzie chodza z kamerką po pokoju i poniecają się bum bum. W dobrym miejscu postawiles kamerkę. Puscilem to na starej miniwiezy panasonika podpietej przez gniazdo sluchawkowe i brzmialo to OK. Nie chodzisz popokoju, a to się liczy. Oczywiscie nijak ma sie to to prawdziwego odsluchu, ale i tak jest OK. Miło było posłuchać Orłów do końca.

Aparat canon 600D + 18-55mm ustawiłem na łóżku dokładnie w miejscu gdzie siedzę (odsłuchuje)

Brzmi to według mnie swietnie ale pod jednym warunkiem ze mój marantz sie troche dogrzeje czyli musi pochodzić jakies 3godzinki aby nabrał rozmachu;]

A kolumienki jeszcze nie wygrzane więc efekt powinien byc lepszy.

Głównie słucham w wieczornych porach i gałka volume sie konczy na godzinie 9tej bo to i tak sporo jak na słuchanie w bloku.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Zmień tego Marantza na coś normalnego - bo to jakiś "szrot". Sprzęt do testów "wygrzewany" jest 20 min i to wystarcza aby wszystkie parametry były optymalne. Mając Yamachę RX 497 i kolumny Mythos 300 stwierdzam, że po pięciu minutach od włączenia sprzęt gra super (dynamicznie, szczegółowo ...), mogę powiedzieć, że bezpośrednio po włączeni też mu nic nie brakuje.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Fajny ten filmik ,tylko dlaczego kolumny stoją za miejscem odsłuchowym ?

Te Magnaty to jedne z najlepszych głośników w swojej cenie (chociaż na tym forum nikt mi w to nie wierzył) , głośniki aż się proszą o lepsze przewody -uzyskasz jeszcze lepsze brzmienie
 

WiTT

New member
Bez reklam
kolega ma dwie kanapy, aparat stoi właśnie na oparciu drugiej (rzut pokoju w poście nr 5) ;)

Podłączam się pod kolegów, bardzo udany filmik, jestem również pod wrażeniem :eek:k: I jeszcze równie mocnym wrażeniem Magnatów, pierwsza klasa, nie mają się czego wstydzić :)
 

thomason89

New member
Fajny ten filmik ,tylko dlaczego kolumny stoją za miejscem odsłuchowym ?

Te Magnaty to jedne z najlepszych głośników w swojej cenie (chociaż na tym forum nikt mi w to nie wierzył) , głośniki aż się proszą o lepsze przewody -uzyskasz jeszcze lepsze brzmienie

Kable mam po 5metrów na kazda kolumne zwykły ale miedziany 2,5mm a na kable klotz"a zbytnio mnie nie stać zeby za metr wydawać ponad 10zł według mnie zbytnio moge nie odczuc róznicy.

Narazie jestem na etapie wygrzewania dlatego brzmienie jeszcze sie polepszy na plus.

A wszystkich magnatów zapraszam do klubu w audiostereo;]


Klub miłośników Magnat-a - Kluby - Audiostereo.pl
 
Do góry