Jakie kolumny do 13mkw pod marantz pm 7000

thomason89

New member
Szukam kolumn chyba najlepiej podstawkowych do pokoju 13mkw pod wzmacniacz marantz pm 7000.

Obecnie posiadam Paradigm monitor 3 jestem do nich bardzo przywiązany jednak po 2 latach chciałbym coś innego.

Muzyka jakiej słucham to raczej wszystkiego z naciskiem na jazz, joe cocker, katie melua, soul,ballady collinsa , stinga, Brayana Adamsa lubie gitary akustyczne w róznych składach.

Poszukuje kolumn o podobnej podstawie basowej co w paradigmach lecz z lepszą średnicą no i czystą górą.

kolumny będa stały na podstawkach odległosc od tylnej sciany ok 20cm maksymalnie tak samo od bocznych.

Raczej ale nie koniecznie używane do 1500zł

Moje typy to :

monitor audio Bx2 (ponoc maja mało srednicy)

Paradigm Titan Monitor v.6

MAGNAT QUANTUM 653

lub inni producenci tylko jacy?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niestety koledzy się nie popisali ,postaram się udzielić odpowiedzi - może ktoś się jeszcze dopisze

Z wymienionych propozycji faworytem jest Magnat ,co ciekawe te kolumny mają nieco "ciemny dźwięk " w jazzie jest to cecha pożądana to kolumny o poprawnym dźwięku dynamiczne o mocnej podstawie basowej ,niepokoi tylko odległość od ściany tylnej ,jest po prostu za blisko ,może się zdarzyć że przy takim ustawieniu dźwięk zacznie się mazać ,co z kolei wyklucza przejrzystość dźwięku .Co do kolumn Paradigm znasz brzmienie modelu Monitor więc niejako masz wgląd czego się spodziewać po innych modelach tej firmy .Świetną czystą górę zapewnią kolumny Dali i to byłby wybór lepszy niż MA - zakładając że pójdziesz w tym kierunku .Ciekawym modelem podstawkowym jest Roth Oli warto się niemu przyjrzeć bliżej
 

thomason89

New member
chodzi o roth oli 20?

wedlug mnie to ten głośniczek cudów z pdstawa basowa bedzie w tyle a z dali to jakie?
Dali concept 2?

beda grały lepiej od np Bx2?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli priorytetem jest bas i dynamika wybierz albo Magnata albo Paradigm .Ani Dali ,ani Monitor Audio nie zejdą tak nisko i nie zapewnią takiego tempa nagrań ....tylko ,że bas i dynamika to nie wszystko .
Owszem po Roth cudów się nie należy spodziewać ,a to dlatego że głośnik ten ma w miarę wyrównane pasmo bez sztucznego podbijania niskich częstotliwości
 

thomason89

New member
Własnie dlatego szukam kolumn takze dynamicznych gdyz mój marantz nie podbija zadnych z pasm a napewno nie dolnych rejestrów.

Wiadomo ze lepiej kupić cos uzywanego za 1500zł ale jak narazie nic na allegro nie widze ciekawego.
Te magnaty pewnie by fajnie zagrały tylko obawiam sie o ten bass reflex. W tym watku jest mój pokój i miejsce gdzie beda stały kolumny na podstawkach zamiast Paradigm M3.

kwadratowy pokój ok 13mkw a poprawa aukustyki - Akustyka - Audiostereo.pl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

thomason89

New member
Poczekam na jakieś lepsze oferty.
Obudowa zamknięta to raczej dobra kontrola nad basem.
Ale wole coś z br.
trzeba bedzie sledzić aukcje i chyba tyle w temacie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Raczej ale nie koniecznie używane do 1500zł
Moje typy to :
monitor audio Bx2 (ponoc maja mało srednicy)
Paradigm Titan Monitor v.6
MAGNAT QUANTUM 653

lub inni producenci tylko jacy?
Co do innych, mój typ do przesłuchania: TAGA HARMONY PLATINUM v.2 B-40 - tu poniżej zakładanego budżetu, albo wersja B-40 SE ale to już sporo ponad zakładany budżet.
Ogolnie to będzie ciężko coś z nowego w tym budżecie przebić to co już masz.
Jeszcze co do Paradigm Titan - to one zdaje się mają tylny BR, a Ty chcesz je ustawić blisko ściany, więc chyba odpadają z tej listy?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Te kolumny Taga są bardzo udanym modelem ,podobnie jak Roth problem w tym że nie będą mieć ani basu ,ani dynamiki Magnatów ,a jak się zorientowałem koledze na tych walorach zależy najbardziej
 

WiTT

New member
Bez reklam
To będzie miał zagwozdkę :) Bo jeszcze pisał "Poszukuje kolumn o podobnej podstawie basowej co w paradigmach lecz z lepszą średnicą no i czystą górą. "
Nie wiem jak to opracowali w Magnatach podstawkowych, ale w podłogowcach większość Magnatów nie grzeszyła średnicą i czystością. A jak już mieli udany model to po roku wypuszczali nowy, gorzej grający niż poprzedni.
 

thomason89

New member
Myśle że ten woofer tagi da radę uzyskać bardzo zbliżony do Paradigmów.
Jak sie wkurze to wezme na próbe jakies kolumny i najwyzej oddam gdyby mi nie spasowały.
Ale za 1500zł to pewnie niezłe uzywki mozna wyrwać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

thomason89

New member
Nie chodzi mi o o granie skrajami pasma jak to czyniły poprzednie kolumny P... M3 tylko oczekuje od innych aby brzmiały o klase badź ze dwie aby basu nie brakowało i srednica nie była tak wycowana jak w tym modelu co posiadałem.

Na allegro narazie nie widzę poza usherami 520 nic w cenie 1000-1500zł tylko ten mały głosniczek na 13cm mnie niepokoi czy aby 16.5cm lub ok 18cm nie bedzie lepszym rozwiazaniem jesli chodzi o podstawe basową.

a co myslicie o Focal Chorus 706v. ? za1600zł uzywane wiecie moze jak brzmia?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Nie chodzi mi o o granie skrajami pasma jak to czyniły poprzednie kolumny P... M3 tylko oczekuje od innych aby brzmiały o klase badź ze dwie aby basu nie brakowało i srednica nie była tak wycowana jak w tym modelu co posiadałem.
Nie wydaje mi się byś w kwocie 1k - 1,5k dostał zmianę o klasę dwie wyżej. P M3 to wcale nie takie popierdółki żeby w tej kwocie kolumny je tak łatwo pokonały.
A co do Tagi to średnica jest fajna w nich :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bardzo cięzko będzie znaleźć podstawkowe z takim basem i dynamiką jak Paradigm, może coś z Klipsch'a? Dodatkowo Paradigm ma dość twardy bas. Nasuwa się mi takie pytanie. Skoro tak cięzko znaleźć kolumny podstawkowe co mają lepsze te parametry na których zależy koledze, to po co wogóle zmieniać dobre kolumny i szukać innych które "może" lepiej zagrają?
 

thomason89

New member
Zakupiłem 2tygodnie temu Magnat 673 i jestem zadowolony.
róznice pomiedzy PM3

na plus dla magnata:
- bas lepiej kontrolowany mieciutki nie dudni a wylot jest jakies 15cm od tylnej sciany niewygrzane kolumny dlatego bedzie tylko lepiej.
- wyskoie tony aksamitne czyste i nie blaszane jak to było w paradigmach.
- srednica moze nie mega wyeksponowana ale scena i wokal jest naprawde dobrze słyszalny.

fajnie brzmi stopa w kawałkach jazzowych jak i muzyce rockowej.
Mysle ze gdybym miał lepiej zaaranzowany pokój pod kontem akustyki to kolumienki spokojnie mogły by konkurować z drozszymi a zapłacilem za nie niecałe 1300zł z przesyłka nowki.

tu nagrałem filmik w HD.

[youtube]dfKMKKx75bQ[/YouTube]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci, ze jest to PIERWSZY tego typu filmik (a widzilem juz dziesiatki), ktory brzmi na prawde przyzwoicie. Jestem bardzo sceptyczny na podobne tworczości, gdzie ludzie chodza z kamerką po pokoju i poniecają się bum bum. W dobrym miejscu postawiles kamerkę. Puscilem to na starej miniwiezy panasonika podpietej przez gniazdo sluchawkowe i brzmialo to OK. Nie chodzisz popokoju, a to się liczy. Oczywiscie nijak ma sie to to prawdziwego odsluchu, ale i tak jest OK. Miło było posłuchać Orłów do końca.
 
Do góry